TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Na trasę Olkusz-Krzeszowice wrócą autobusy. Z FRPA
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.10.2019 13:00:55
Na trasę Olkusz-Krzeszowice wrócą autobusy. Z FRPA ; fot. UM Małopolska

Dobra wiadomość dla mieszkańców ziemi olkuskiej. Już wkrótce na trasę Olkusz – Krzeszowice powrócą regularne połączenia autobusowe, które pozwolą o różnych porach dnia, sprawnie i w komfortowych warunkach dojechać do pracy czy szkoły.

10 października w Krakowie, w imieniu zarządu województwa wicemarszałek Łukasz Smółka podpisał umowę z firmą przewozową, na obsługę regularnych połączeń autobusowych na tej trasie, dofinansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

-"Jako zarząd województwa w ostatnim czasie podejmujemy konkretne działania mające na celu skomunikowanie całego regionu, a co za tym idzie przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu. Zależy nam, by każdy mieszkaniec regionu swobodnie do pracy czy szkoły mógł dotrzeć komunikacją zbiorową – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Przetargowy wynik

Najkorzystniejszą ofertę na obsługę nowego połączenia złożyła firma Jarosława Kordaszewska z Przegini, która będzie realizować przewozy na linii komunikacyjnej przebiegającej przez miejscowości: Olkusz – Witeradów – Gorenice – Czerna – Krzeszowice.

Każdego dnia do dyspozycji pasażerów będzie po 13 kursów w każdym kierunku. Co więcej, linia będzie pełnić funkcję dowozową do stacji kolejowej w Krzeszowicach, skąd pasażerowie będą mogli kontynuować podróż do Krakowa pociągiem.

-"Liczę, że nasza propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy zyskają dostęp do nowej, atrakcyjnej cenowo usługi. Co ważne, nowa linia będzie pełnić także rolę dowozową do organizowanych przez województwo połączeń kolejowych na trasie Krzeszowice – Kraków. Przykładowo mieszkańcy Gorenic będą mogli dojechać autobusem do Krzeszowic i kontynuować podróż pociągiem do Krakowa. Analogicznie w kierunku przeciwnym – po przyjeździe pociągiem z Krakowa, autobusy z Krzeszowic zawiozą pasażerów np. do Witeradowa – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Co dalej?

Warto podkreślić, że ceny biletów będą bardzo atrakcyjne – 2 zł w przypadku biletów jednorazowych oraz 40 zł w przypadku biletów miesięcznych. Regularne przewozy zostaną uruchomione najprawdopodobniej jeszcze w październiku, po dopełnieniu niezbędnych formalności. Umowa będzie obowiązywać do końca 2019 r.

-"Przewozy na linii Olkusz – Krzeszowice, z możliwością kontynuowania podróży do Krakowa, traktujemy jako pilotaż. W dalszej kolejności planujemy uruchamiać kolejne linie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pomoże to rozwiązać problem dostępności autobusów w naszym regionie – dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
FRPA
Małopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....