TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Wejherowo stale odnawia tabor. 44 autobus
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2020 15:00:03
MZK Wejherowo stale odnawia tabor. 44 autobus; fot. UM Wejherowo

7 lipca flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie wzmocnił kolejny pojazd marki Solaris.

Nowy Urbino 12 stanowi już 44 nabytek wejherowskiej spółki. W uroczystym przekazaniu autobusu do publicznego użytkowania uczestniczyli m.in. zastępcy prezydenta Wejherowa – Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz.

Ciągły rozwój

Najnowsze autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji posiadają innowacyjne rozwiązania, w tym m.in. czytniki elektroniczne kart, nagłośnienie, monitoring, klimatyzacje, czy choćby system samogaszenia. Są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

-"Jest to kolejny autobus, który posiada system pokładowy biletu elektronicznego już trzeciej generacji. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do uiszczania opłaty kartą płatniczą oraz korzystania biletów z funkcją QR kodu – mówi Krzysztof Nalewajko, zastępca ds. eksploatacji i informatyki MZK Wejherowo.

Przypomnijmy, że wejherowska spółka kursuje nie tylko na terenie Wejherowa, ale też sąsiednich gmin jak: Reda, Luzino czy chociażby gmina Wejherowo. Rocznie wejherowskie MZK obsługuje ponad 6 mln pasażerów.

-"W dobie kryzysu, gdy gminy i spółki komunalne zmagają się z różnego rodzaju trudnościami, to w wejherowskim MZK widzimy rozwój. Dlatego cieszy nas to, że jest też ciągła dbałość o pasażerów – podkreśliła Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta Wejherowa.

Wejherowski standard

Każdy z nowych wejherowskich Urbino 12 umożliwia podróż maksymalnie 87 pasażerom (30 osób może liczyć na przejażdżkę na miejscach siedzących w tym, aż 14 dostępnych z niskiej podłogi przy jednoczesnym zachowaniu zadowalających rozmiarów platformy dla wózków i pasażerów stojących). Skorzystać mogą z oni z foteli Kiel Citos, które nie są spotykane w standardowych konfiguracjach dla polskich przewoźników, ale za to dostępne w kilku pojazdach MZK Wejherowo. Wejście na pokład jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2.

Sercem układu napędowego jest silnik DAF MX-11 Euro zblokowana z automatyczną skrzynią biegów ZF 6AP1400B Ecolife. Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają cztery uchylne okna. Nie mogło oczywiście zabraknąć klimatyzacji. Odpowiada za nią agregat nowej generacji firmy Konvekta.

Jest także monitoring, czyli standard. Na system informacji pasażerskiej składają się trzy zewnętrzne wyświetlacze diodowe firmy Mobitec, które świecą na biało. W środku, zaś tuż za kabiną kierowcy znajdziemy wyświetlacz LCD słowackiej firmy EMtest, który odpowiada za informację liniową – to nowość w wejherowskich autobusach. Nie zabrakło także systemu GPS, głosowych zapowiedzi przystanków, Wi-Fi oraz czytników kart elektronicznych.

Obecnie MZK Wejherowo użytkuje już dziesięć autobusów z gamy Nowy Solaris Urbino 12 w tym trzy po tzw. "facelift""


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Wejherowo
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....