TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Jelenia Góra znowu bez ofert na 2 przegubowce
INFOBUS.PL - Opublikowano: 03.01.2018 16:03:20 4 komentarze
MZK Jelenia Góra znowu bez ofert na 2 przegubowce

Drugi przetarg i drugi raz brak chętnych. MZK Jelenia Góra znowu nie otrzymało ofert na dostawę 2 autobusów przegubowych. Terminy dostaw się wydłużają i okazuje się, że 8 miesięcy na dostawę to za mało dla producentów, którzy już teraz w zasadzie mogą wybierać w zleceniach.

Przypomnijmy, że przegubowa "powtórka" w Jeleniej Górze rozpoczęła się 23 listopada. O nowym przetargu pisaliśmy tutaj. MZK szacowało, że za dwa nowe autobusy przegubowe wyda 2,424 mln PLN netto. To nieco więcej w porównaniu z pierwszym przetargiem, w którym nie było ofert. Wtedy przewoźnik był gotów wydać 2 372 780 PLN netto.

Poza wydłużeniem terminu dostawy nie zmieniły się wymagania jeleniogórskiej spółki co do kompletacji i wyposażenia nowych przegubowców. Można o tym przeczytać tutaj.

Dziś upłynął termin składania ofert. I znowu z zakupu nic nie wyjdzie. MZK nie otrzymało ofert. Można więc śmiało powiedzieć, że to kolejny przetarg, który potwierdza zamianę ról na rynku. To producenci są teraz górą i to oni mogą dyktować warunki w kwestii cen i terminów dostaw. To w pełni zrozumiałe, tym bardziej, że to środek bieżącej perspektywy unijnej.

Wobec tego MZK powinno rozważyć zwiększenie budżetu na nowe autobusy oraz wydłużenie terminu dostawy nawet do poziomu 270, a nawet 330 dni od podpisania umowy. To drugie jest o tyle ważne, że w kilku niedawno unieważnionych przetargach producenci sami postulowali o takie zmiany na etapie pytań do SIWZ. Zamawiający jednak zazwyczaj nie uwzględniali tych wniosków.

Brak ofert na dwa autobusy przegubowe jest jednak z drugiej strony małym zmartwieniem dla MZK Jelenia Góra. Przewoźnik już bowiem wie od kogo kupi 18 autobusów klasy MAXI. 15 pojazdów z silnikami diesla dostarczy MAN. Będą to Lion'sy City A37. Z kolei trzy hybrydowe autobusy typu 7900 dostarczy Volvo, które po latach przerwy wraca do Jeleniej Góry.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Jelenia Góra
 • Wroc – 03.01.2018

  Niech dopuszcza Autosana to im wyprodukuje i tani i w miarę dobry autobus.

 • Madej – 03.01.2018

  Już chyba nie ma wątpliwości, że wiodące fabryki europejskie mają komplety zamówień na przyszły rok.@Wroc - z tym dopuszczeniem Autosana to ostrożnie, bo w podobnej sytuacji w Suchym Lesie zawistowali 940 tys na 12LF.

 • Zdzich – 04.01.2018

  Póki co to Autosan wyprodukował chyba tylko jednego przegubowca. Jechałem nim jakieś dwa lata temu na Górnym Śląsku i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.Totalnie rozklekotany.

 • D – 04.01.2018

  Może Jelenia Góra kupiłaby 2 używane, 9-letnie Lions'y od PKS Gdańsk. Nawet przemalowywać noe będzie trzeba za bardzo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....