MZK Jastrzębie z jedną ofertą na obsługę Pawłowic

infobus
30.10.2019 14:00
0 Komentarzy

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju ma ofertę o jednego konsorcjum, które jest zainteresowana obsługą połączeń w gminie Pawłowice. Jest ona minimalnie ponad zakładanym przez związek budżetem.

To drugi za zaplanowanych na ten rok przetargów liniowych jastrzębskiego związku. Pierwszy na obsługi linii w gminie Czerwionka-Leszczyny padł łupem konsorcjum pod wodzą żorskiej firmy PPUH Kłosok. Pisaliśmy o tym tutaj.

Kolejny ogłoszono pod koniec września. MZK szukało operatora na siedem linii w gminie Pawłowice. To połączenia oznaczone jako L-1, L-2, L-3, L-4, L-5, L-6 i L-7. Wybrany przez związek przewoźnik będzie obsługiwał te linie od 1 lutego 2020 r. do końca stycznia 2023 r. W tym okresie ma wykonać pracę eksploatacyjną ok. 1 452 000 wzkm, przy założeniu odchyłki, która może wynieść +-10%.

Przewozy mają być realizowane przynajmniej dziewięcioma autobusami, które muszą spełniać przynajmniej normę Euro 6. Ponadto w terminie przed ich debiutem liniowym powinny być zostać one okazane do oględzin przez MZK pod kątem weryfikacji spełnienie minimalnych warunków SIWZ. Będą to autobusy typu C. Chodzi więc o pojazdy o minimalnej długości 7,5 m i pojemności co najmniej 35 miejsc. Związek oczekuje, że niska podłoga będzie stanowiła min. 35% powierzchni przewidzianej dla pasażerów stojących. Autobus musi mieć przynajmniej dwa okna przesuwne oraz klimatyzację o mocy min. 11 kW.

Wszystkie autobusy muszą być wyposażone w trzy zewnętrzne wyświetlacze diodowe o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo przed wyjazdem operator będzie musiał zainstalować w pojazdach urządzenia przekazane przez MZK. Będą to m.in. kasowniki, autokomputery i bileterki.

Jedna oferta = dopłata?
14 października minął termin składania ofert. Na trzyletnią obsługę pawłowickiego pakietu MZK przygotowało 5 350 000 zł brutto. A to daje stawkę w wysokości 3,41 zł/wzkm netto. Bardzo nisko.

Jedyna oferta nieznacznie przewyższa te szacunki. Przedstawiło ją konsorcjum złożone z trzech firm. To pawłowickie NFU Kempny, NFU oraz Morsus. Propozycja opiewa na 5 457 196,80 zł brutto. A to daje stawkę 3,48 zł/wzkm netto.

Różnica niewielka, więc zakładamy, że rozstrzygnięcie to formalność.

Komentarze