TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Wrocław i przetarg na zakup 50 autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.12.2017 12:39:04 9 komentarzy
Najnowsze Mercedes jeszcze w fabryce w Mannheim ale już we wrocławskich barwach; fot. MPK Wrocław

13 grudnia 2017 r. opublikowany został przetarg Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjne we Wrocławiu na zakup 50. nowych pojazdów - z unijnym wsparciem w ramach dolnośląskiego RPO.

Jak poinformowała podczas wtorkowej konferencji prasowej - o której pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ - rzeczniczka wrocławskiego MPK Agnieszka Korzeniowska, miejski przewoźnik zamierza do 2018 r. wymienić 121 autobusów na nowe.

-"Obecnie spółka czeka na dostawę 60 autobusów marki Mercedes Citaro. Pojazdy zostaną dostarczone na początku nowego roku, a wiosną trafią na wrocławskie ulice. Po Wrocławiu jeździ już 11 dodatkowych autobusów MAN Lion's City podwykonawcy - firmy Michalczewski, z którym MPK rozszerzyło umowę" - poinformowała Korzeniowska.

Na zakup kolejnych 50 autobusów MPK ogłosiło przetarg. Jak podała Korzeniowska, w ramach przetargu istnieje możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne 50 pojazdów.

Prezes wrocławskiego MPK Jolanta Szczepańska podkreśliła, że tym razem miejski przewoźnik nie zamierza dzierżawić pojazdów, jak to ma miejsce w przypadku autobusów marki Mercedes-Benz Citaro, ale je kupić.

-"Pozyskanie na własność pojazdów jest warunkiem dofinansowania tej inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Unia Europejska pokryje 78 proc. kosztów tego zakupu. Głównym celem projektu i warunkiem, który musimy spełnić jest ograniczenie szkodliwej emisji do środowiska" - powiedziała Szczepańska.

Władze miejskiego przewoźnika podkreślają, że wymiana starych autobusów na nowe pozwoli obniżyć szkodliwą emisję tlenków azotu do atmosfery o prawie 50 proc. Nowe autobusy przełożą się też w zdecydowany sposób na poprawę komfortu podróży komunikacją miejską. Obecnie 47 proc. wrocławskiej floty ma klimatyzację, a w 2018 r. taki komfort będzie miało aż 74 proc. pojazdów" - podała Korzeniowska.

Szczegóły MEGA zamówienia

MPK chce kupić 50 sztuk fabrycznie nowych, przegubowych, niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej klasy MEGA wraz z niezbędnym wyposażeniem. Szacunkowa całkowita wartość całego unijnego zamówienia to 140 000 000 PLN netto.

Najważniejsze wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: polisa OC na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 10 000 000 PLN; wadium w wysokości: 3 000 000 PLN. Co do doświadczenia, MZK wymaga od oferentów wykazania się w ciągu 3 lata przynajmniej jedną dostawą w wysokości co najmniej 40 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych. O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 9 lutego 2018 r., kiedy zaplanowano otwarcie ofert. Natomiast kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

 • Ocena techniczna / Waga: 35

 • Zużycie energii / Waga: 15

 • Okres gwarancji / Waga: 10

 • Cena - Waga: 40

Dostawa nowych pojazdów ma nastąpić w ciągu 210 dni od terminu podpisania umowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Wrocław
MEGA
unia
 • Driver – 13.12.2017

  I git, to będą cenne nabytki.

 • Błąd – 13.12.2017

  Jakie MZK? We Wrocławiu jest MPK. Proszę o poprawienie tego w miejscu błędu.

 • Wroc – 13.12.2017

  @Wroclawianin- szukasz wszędzie "wsiurów" , to jakaś Wroclawska obsesja i kompleks? To dziwne, patrząc na historię miasta i pochodzenie jego ludności. Myślę że Ursus może być niezłym wyborem, niestety nie ma szans. Szkoda że Wrocław nie inwestuje w autobusy na CNG albo elektryki. Skoro w Zielonej Górze czy Warszawie daja sobie radę, z pewnością poradzą sobie we Wrocławiu

 • tofik – 13.12.2017

  do kresowianina -mamy cię dziadowie polsko -ukraińskie a ty udajesz niemca. ...i to by było na tyle .

 • Dobre pytanie – 13.12.2017

  Dlaczego admin nie reaguje i nie kasuje wulgarny wpis wrocławianina?

 • Dobra reakcja – 14.12.2017

  Dzięki!

 • pytanie – 14.12.2017

  @wroc: "ursus niezłym wyborem"????? TY SIEBIE SŁYSZYSZ CO GADASZ ZA GŁUPOTY?!

 • ben – 14.12.2017

  Citaro dobry wybór, zresztą wystarczy choćby spojrzeć na fotki.

 • TYLKO Jamnik – 16.12.2017

  @esteta: ile ci zapłacili za ten spam?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....