TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Świdnica oficjalnie z elektrycznymi Volvo 7900
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.04.2020 16:00:05 1 komentarz
fot. MPK Świdnica

Świdnica dołącza do grona użytkowników elektrobusów. Dziś, 8 kwietnia Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu przekazano dwa bateryjne autobusy Volvo 7900. Przewoźnik jest drugim w Polsce użytkownikiem tego modelu.

To finał umowy, którą MPK podpisało z producentem we wrześniu 2019 r. Kontrakt opiewa na 5 606 000 PLN brutto.

Do Świdnicy zostały dostarczone dwa autobusy Volvo 7900 Electric, każdy o długości 12 metrów, mogące pomieścić ponad 70 pasażerów – w tym 32 na miejscach siedzących. Volvo zastosowało już znane w Świdnicy fotele Kiel Ideo. Prawdopodobnie 10 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi.

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają uchylne okna boczne, wentylatory sufitowe oraz szyberdachy. Klimatyzację oparto na dwóch agregatach. Pierwszy jest odpowiedzialny wyłącznie za schładzanie przestrzeni pasażerskiej. Natomiast drugi jest do dyspozycji kierowcy.

Nie zabrakło oczywiście monitoringu oraz gniazd USB dla pasażerów. System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach firmy R&G Plus z Mielca. Składa się on z czterech zewnętrznych tablic diodowych o wysokiej rozdzielczości. I już tutaj mamy nowość od mieleckiego producenta. Zamontowano tablice, które prezentują informację w dwóch kolorach. Numer linii jest wyświetlany na biało, a kierunek na w kolorze bursztynowym.

Dodatkowo mamy jedną tablicę z lewej strony, która prezentuje wyłącznie numer linii. W środku znajdziemy LCD 38", czyli nic innego jak tzw. "e-koraliki". Nie mogło oczywiście zabraknąć głosowych zapowiedzi przystanków. Ciekawostką są także kasowniki KRG8. Prócz kasowania biletów papierowych oraz elektronicznych mają także czytnik do dokonywania płatności bezgotówkowych.

Świdnica to już kolejne miasto w Polsce, które postawiło na zelektryfikowane miejskie autobusy Volvo. Hybrydy, elektryczne hybrydy i pojazdy całkowicie elektryczne z fabryki we Wrocławiu jeżdżą już w Inowrocławiu, Sosnowcu, Krakowie, Tarnowskich Górach, Jeleniej Górze, Koszalinie, Białymstoku, Krośnie, Lesznie, Grudziądzu, Ełku, Kędzierzynie Koźlu, Świerklańcu i Warszawie. Do tej pory Volvo na całym świecie dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Świdnica
Volvo
elektrobus
  • citaro – 09.04.2020

    Wszystko ok, ale malowanie to nie wiem kto robił, chyba niewidomy ;) Z tyłu czerwony się nie zgrywa z bokiem, z przodem tym bardziej, bo nie dość, że tu czerwień jest wyżej niż na boku, to jeszcze w połowie długości autobusu zniknął w ogóle żółty. Te czarne fale już pozostaje chyba pominąć milczeniem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....