TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Sieradz kupuje 3 autobusy. Kolejne MIDI dzięki RPO
INFOBUS.PL - Opublikowano: 29.01.2019 14:15:12
fot. UM Sieradz

Miejskiej Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu kupi kolejne nowe autobusy. Dziś, 29 stycznia spółka ogłosiła przetarg na dostawę trzech pojazdów klasy MIDI z silnikami diesla Euro 6. Dostawy zakończą się do końca marca 2020 r.

Zakup kolejny nowych autobusów dla Sieradza jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu z łódzkiego RPO. To kolejny etap projektu, który ma pozwolić osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej. Jego wartość to 3,1 mln PLN, a dofinansowanie wyniesie 2,1 mln PLN.

Dziś ogłoszono przetarg na zakup autobusów. MPK pozostaje wierne klasie MIDI. Trzy autobusy, które chce kupić przewoźnik mają być konstrukcjami z nadwoziami o długości od 9 10,5 m (+-2 %). Wszystkie będą napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6 o mocy minimum 180 KW. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 2,55 mln PLN netto.

A to oznacza, że MPK zakłada póki co wydatek na jeden autobus w wysokości nie większej niż 850 000 PLN netto. To może wskazywać, że przewoźnika dalej interesują autobusy w dosyć prostym standardzie wyposażenia i zwykłymi okresami gwarancji oraz innych form wsparcia po sprzedaży.

Ich dostawy zaplanowano w trzech transzach. Pierwsze dwa autobusy mają trafić do Sieradza jeszcze w tym roku- do 31 października i 31 grudnia. Ostatni ma zostać przekazany MPK najpóźniej do końca marca 2020 r.

Czas na warunki formalne postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 2 mln PLN. Warunek doświadczenia MPK uzna za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył co najmniej dwa autobusy całkowicie niskopodłogowe, jednoczłonowe, trzydrzwiowe lub dwudrzwiowe zasilanych olejem napędowym spełniającym normę czystości spalin. EURO 6. Ich łączna wartość nie może być mniejsza niż 1,6 mln PLN. I do kompletu wadium- oferta musi posiadać zabezpieczenie na kwotę 70 000 PLN.

Termin składania ofert wyznaczono na 7 marca. Ich ocenie posłużą dwa kryteria. Cena ma 60% wagi. Do 40% można wywalczyć w ocenie technicznej. MPK premiuje w niej m.in. autobusy ze szkieletami i poszyciami wykonanymi ze stali nierdzewnej lub aluminium, zależną osią przednią trzyczęściową szybą przednią oraz drzwiami w układzie 2-2-2.

Będą to kolejne nowe autobusy w Sieradzu. Poprzedni przetarg na dostawę ośmiu nowych pojazdów klasy MIDI wygrał Solaris i dostarczył do MPK jedne z ostatnich Urbino 10 III generacji. Obecnie ten model autobusów jest dominującym we flocie przewoźnika i znacząco wyróżnia się na tle innych, niezbyt młodych pojazdów sieradzkiej spółki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Sieradz
unia
RPO
łódzkie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....