TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Poznań wybiera ładowarki Medcomu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.05.2020 14:13:24
MPK Poznań wybiera ładowarki Medcomu

Wczoraj, 7 maja MPK w Poznaniu rozstrzygnęło przetarg na dostawę i uruchomienie 25 ładowarek do autobusów elektrycznych. Wybór padł na tańszą ofertę. A tą przedstawiło konsorcjum pod wodzą Medcomu.

Przypomnijmy, że zamówienie ma być realizowane przez wykonawcę w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje prace projektowe wraz z niezbędną dokumentacją i uzyskaniem wszystkich pozwoleń, natomiast w drugim etapie wykonane zostaną roboty budowane, a urządzenia zostaną dostarczone, podłączone i uruchomione

Na dworcu autobusowym na os. Sobieskiego, gdzie już obecnie ładują się autobusy elektryczne, w ramach realizowanego zadania powstanie dodatkowo jedna dwustanowiskowa ładowarka pantografowa. Podobnie na dworcu Garbary utworzone zostanie jeszcze jedno dwustanowiskowe urządzenia pantografowe.

W zajezdni autobusowej przy ul. Kaczej przewidziano montaż 18 dwustanowiskowych urządzeń stacjonarnych, umożliwiających ładowanie poprzez wtyczkę plug-in oraz jednego dwustanowiskowego urządzenia pantografowego. Dodatkowo z myślą o tej zajezdni zamówiono trzy mobilne stacje ładowania pojazdów. Na dworcu na Górczynie przewidziano dwa dwustanowiskowe urządzenia pantografowe.

Całość zadania ma się zakończyć do 30 sierpnia 2021 roku. Na jesień 2021 roku planowane są natomiast pierwsze dostawy kolejnych nowych autobusów elektrycznych od Solarisa. MPK kupi od producenta "jamników" 37 elektrobusów- 31 klasy MAXI oraz sześć klasy MEGA. O szczegółach piszemy tutaj.

Medcom wraca do gry
15 kwietnia minął termin składania ofert. MPK koszt zbudowania i uruchomienia ładowarek oszacowało na 14 438 600 PLN netto. Wychodzi więc średnio za dostawę, zabudowę i włączenie jednej ładowarki 577 544 PLN netto. Z dwóch ofert jedna zmieściła się w tych szacunkach i to ze sporą nawiązką.

Dosyć niespodziewanie tańszą ofertę przedstawiło konsorcjum, które tworzą warszawski Medcom oraz S&M Energia z Krakowa. Propozycja opiewa na 11 328 200 PLN netto. Wychodziło więc średnio 453 128 za montaż i uruchomienie jednego urządzenia. W pakiecie jest pięcioletnia gwarancja jakości.

Droższą ofertę przedstawiło konsorcjum zielonogórskiej Ekoenergetyki i INSTALTECH z Zaniemyśla. Ta propozycja opiewała na 14 956 180,60 PLN netto. Wyszło więc średnio nieco ponad 598 247 PLN netto za jedną ładowarkę. W pakiecie również jest pięcioletnia gwarancja na urządzenia.

 tej sytuacji rozstrzygnięcie było formalnością. Wczoraj stało się ono faktem. Medcom może więc już się szykować do planowania poznańskiej realizacji. Dodajmy, że jeste to pierwsze od pewnego czasu zwycięstwo warszawskiego producenta w przetargu na dostawę ładowarek do elektrobusów w Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
ładowarka
elektrobus
MPK Poznań
Medcom
S&M Energia
Ekoenergetyka
INSTALTECH

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....