TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Kraków z kolejnym Mercedesem Conecto G
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.12.2019 15:00:47
fot. Komunikacja Miejska w Krakowie (strona prywatna), facebook.com

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie wzbogaci się o kolejnego Mercedesa Conecto G. 20 grudnia przewoźnik przystał na ofertę, którą przedstawił mu EvoBus Polska, generalny przedstawiciel Mercedesa w naszym kraju. Pozostaje tylko pytanie, który egzemplarz trafi do Krakowa.

Zaczęło się od...
Przypomnijmy po krótce historię tego przetargu. Od początku października MPK poszukiwało maksymalnie rocznego przegubowca. Pojazd ma być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2018 r. mieć przebieg nie większy niż 80 000 km. Ma on być objęty przynajmniej roczną gwarancją całopojazdową. Autobus ma zostać dostarczony do Krakowa w ciągu maksymalnie dwóch tygodni od podpisania umowy. 

Autobus ma mieć długość 17,5 - 18,75 m, szerokość 2,5 - 2,55 m i wysokość maksymalnie 3,3 m. Musi umożliwiać podróż minimum 140 pasażerom, w tym 38 - 45 na miejscach siedzących. Na pokładzie autobusu nie zabraknie oczywiście wydzielonej platformy dla pasażerów stojących z jednym miejscem przystosowanym dla wózka dziecięcego lub inwalidzkiego. Wejście na pokład ma być możliwe dzięki czterem wejściom w układzie 2-2-2-2. 

Przewoźnik chce aby jednostką napędową był silnik diesla spełniający normę Euro 6. Ma on mieć pojemność w od 10 do 12 l oraz moc w zakresie 250 - 285 kW. Co ciekawe brak jakichkolwiek wymagań w kwestii skrzyni biegów. Zestrojenie napędu na zapewniać średnie zużycie paliwa na poziomie nie wyższym niż 55 l / 100 km.

Standard Krakowa
Wymuszona wentylacja przestrzeni pasażerskiej będzie się odbywała poprzez przesuwne okna (mają być one zamontowane przynajmniej na 70% wyklejanych szyb bocznych), luki dachowe oraz wentylatory nawiewowe. Nie zabraknie oczywiście klimatyzacji, która będzie się składać z trzech niezależnych urządzeń chłodzących. Dwa dla przestrzeni pasażerskiej, trzecie natomiast będzie przeznaczone dla kabiny kierowcy. Nie sprecyzowano minimalnej mocy urządzeń klimatyzujących. 

Nie zabraknie oczywiście bogatego wyposażenia dodatkowego. System informacji pasażerskiej będzie oparty na zewnętrznych wyświetlaczach diodowych o wysokiej rozdzielczości (przód min. 192x24 pkt, bok min. 128x24 pkt, tył min. 48x24 pkt), dwóch wewnętrznych tablic LCD (boczna o przekątnej 38" i umieszczona pod sufitem 22") oraz modułu zapowiedzi głosowej przystanków. Ponadto oczywiście na pokładzie autobusów znajdzie się automat do sprzedaży biletów, kasowniki typu R&G KRG8 oraz monitoring składający się z przynajmniej pięciu kamer.

Akcja-akceptacja
Do 20 listopada MPK czekało na propozycje od możliwych sprzedawców prawie nowego autobusu. Krakowski przewoźnik na jego zakup przygotował 1 200 000 PLN netto. Jedyna oferta, którą otrzymała spółka zmieściła się w tych szacunkach. 

Pochodziła ona od EvoBus Polska. Firma Zaproponowała MPK Mercedesa Conecto G w cenie 1 167 000 PLN netto. W pakiecie jest roczna gwarancja całopojazdowa.

Rozstrzygnięcie było formalnością. Czekaliśmy na nie do 20 grudnia. Teraz pozostaje kwestia, który egzemplarz Conecto G zaoferowano M. My stawiamy, że to pojazd, który na początku roku był testowany przez krakowską spółkę. Pisaliśmy o nim tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Kraków
Mercedes
EvoBus
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....