TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Moskwa ma już 300 elektrobusów i 26 e-linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.06.2020 12:00:37
Moskwa ma już 300 elektrobusów i 26 e-linii ; fot. Mosgortrans

W czerwcu br. moskiewskie autobusy elektryczne zaczęły kursować na już 26. zelektryzowanej linii w stolicy Rosji. To imponujący wynik.

Nowa trasa to … T34 na zachodzie Moskwy, przebiegająca od stacji kolejowej Dworzec Kijowski do stacji metra Yugo-Zapadnaya.

30 milionów

Zdaniem moskiewskiego organizatora, Państwowego Jednostki Gospodarczej Mosgortrans, z elektrobusów korzysta codziennie ponad 160 tysięcy pasażerów. Od momentu ich wprowadzenia, czyli we wrześniu 2018 r. przewiozły one ponad 30 milionów pasażerów.

W styczniu br. po raz pierwsze ebusy wyjechały do obsługi nocnej trasy N3 z ulicy Ussuriyskaya, we wschodniej części Moskwy, do stacji metra Kitay-Gorod.

Narodowi dostawcy

Wszystkie te e-linie obsługuje już ponad 300 autobusów elektrycznych, które podobnie jak stacje ładowania, dostarczane zostały przez rosyjskich producentów - firmy KAMAZ i GAZ. Dostawcy ci są odpowiedzialni także za pełną operacyjność taboru i infrastruktury ładowania, i to przez 15 lat!

Moskwa dopracowała się też swojego schematu stołecznego ebusa. M.in. powinien on spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, a jego minimalna pojemność w klasie MAXI to 85 pasażerów, w tym 30 miejsc siedzących. Ponadto te pojazdy wyposażony są we wszystko, co jest niezbędne do komfortowego przemieszczania się pasażerów, w tym także osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wszystkie autobusy elektryczne są niskopodłogowe, wyposażone w systemy klimatyzacji i nadzoru wideo, ekrany LCD i gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Rosjanie ładują elektrobusy poprzez pantografy zainstalowane na pojazdach, a szybkie stacje ładowania znajdują się na końcowych przystankach, co zdaniem Moskwy czyni je bardziej mobilnymi niż trolejbusy. I dlatego sieć tras elektrycznego transportu autobusowego wciąż jest rozwijana. Według Mosgortrans, autobusy elektryczne uzupełniają energię w ciągu 6–10 minut, a zasięg każdego pojazdu wynosi 40–50 kilometrów.

Wirusowa sytuacja

Przypomnijmy na koniec, że w Moskwie od 12 maja stosowanie masek, respiratorów lub innego sprzętu ochrony dróg oddechowych, a także rękawic, stało się obowiązkowe i to we wszystkich rodzajach transportu publicznego, a także w taksówkach. W miejscach publicznych nadal konieczne jest zachowanie odległości co najmniej półtora metra.

Poniżej e-linie w Moskwie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
elektrobus
Rosja
Kamaz
GAZ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....