TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MMI z umową na Karsany Atak dla KM Płock
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.01.2020 17:00:38
fot. UM Płock

Karsany Atak pojawią się w kolejnym polskim mieście. Dziś, 22 stycznia Komunikacja Miejska w Płocku podpisała umowę z dealerem tych autobusów, firmą MMI ze Zbyszewa. Kontrakt opiewa na nieco ponad 5,4 mln PLN brutto. Ataki pojawią się w Płocku na początku wakacji.

Atak dla Płocka
"Kupujemy siedem nowych, krótkich autobusów. Dzięki swoim rozmiarom będą mogły kursować po ulicach osiedlowych" – zapowiedział na środowej konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Konferencję zakończyło podpisanie umowy na zakup pojazdów marki Karsan. Podpisał ją zarząd Komunikacji Miejskiej (prezes KM Marcin Uchwał i wiceprezes Aleksandra Sieczkowska – Pachelska) z prezesem spółki MMI, która jest dealerem tej marki.

MMI dla Płocka zaoferowało autobusy Karsan Atak. Cała siódemka w wersji dla KM Płock została to koszt w wysokości 5 419 995 PLN brutto. A to dało 629 500 PLN netto za autobus. W pakiecie jest pięcioletnia gwarancja całopojazdowa.

Autobusy powinny przyjechać do Płocka na początku wakacji i wkrótce potem powinny wyjechać na ulice miasta. KM zdecydowała się wybrać model Atak – czyli pojazd klasy midi o długości nieco ponad 8 metrów. Celowo, aby można było uruchomić linie na osiedlach, gdzie ze względu na szerokość jezdni standardowy autobus się nie mieści lub mieści się z trudem, jak np. na ul. Rembielińskiego, czy Kościuszki.

A postulat uruchomienia takich połączeń zrodził się w trakcie przeprowadzonej w ubiegłym roku wśród pasażerów KM ankiety.

Choć model Atak faktycznie jest dość krótki, jest jednak dość pojemny: zabiera 58 pasażerów. Zamówione przez KM pojazdy wyposażone będą w silniki Diesla spełniające najsurowsze normy Euro 6, będą miały automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację, monitoring, gniazda USB, monitor wyświetlający informacje dla pasażerów oraz – to nowość w Płocku – tzw. "e-korale". Będzie to specjalny wyświetlacz pokazujący, do którego przystanku autobus się zbliża i jaki fragment trasy już pokonał.

2020 rok w Płocku: 15 nowych autobusów
W tym roku do KM przyjedzie jeszcze osiem kolejnych autobusów. Wszystkie dostarczy Solaris Będą to cztery 12-metrowe pojazdy hybrydowe, dwa nowoczesne diesle, także 12-metrowe, oraz dwa przegubowce również z silnikiem z zapłonem samoczynnym. Łącznie KM odbierze w tym roku 15 nowych autobusów. Jej flota powiększy się w ten sposób do 117 pojazdów, których średni wiek niewiele będzie przekraczać osiem lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
KM Płock
Karsan
MMI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....