TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Minibus of the Year 2019: Mercedes-Benz Sprinter City 75
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.04.2019 10:00:35
Minibus of the Year 2019: Mercedes-Benz Sprinter City 75

Jury konkursu Bus & Coach of the Year wybrało po raz kolejny najlepszy pojazd klasy MINI. Statuetka z logo "Minibus of the Year 2019" po raz pierwszy trafiała do Daimler Buses.

Przypomnijmy, że w finale testu Euro Minibus (na terenach wystawowych Ifema w Madrycie) zmierzyły się następujące konstrukcje:

  • Mercedes-Benz Sprinter 75

  • Ferqui Sunrise CNG przy szerokości prawie 2,5 metra oferuje pojemność 24 miejsc i 1 na wózek;

  • Indcar eStrada na podwoziu elektrycznym Daily z hiszpańskimi bateriami i system zarządzania;

  • MAN TGE 4X4 Intercity (napęd na wszystkie koła jest automatycznie uruchamiany w razie potrzeby np. w górskich obszarach. Do tego duże drzwi przesuwne zapewniają dobry dostęp do kabiny pasażerskiej. Ten minibus produkowany w Plauen ma nawet elektronicznie sterowaną rampę i miejsce na wózek inwalidzki);

  • Iveco New Daily Natural (przypomnijmy, że Iveco dwa lata temu zdobyło pierwszą nagrodę Minibusa Roku).

Autobusy werdykt

Po dwóch dniach testów międzynarodowe jury składające się z 22 dziennikarzy wybrało autobus Mercedes-Benz Sprinter 75. Zdaniem jury pojazd ten wyróżniał się na tle silnej konkurencji tym, że został od podstaw zaprojektowany jako minibus. Nie jest to przerobiony van, ale autobusy przeznaczony do użytku w transporcie publicznym. Silnik i skrzynia biegów zapewniają wystarczającą moc, aby przewieźć maksymalnie 38 pasażerów, którzy mają teraz naprawdę dużo miejsca.

Panoramiczna szyba przednia nie tylko zapewnia pasażerom imponujący widok do przodu, ale także zapewnia dyskretną lokalizację dla wyświetlacza. Wyjątkowe w tej klasie pojazdów są duże boczne okna, które zapewniają poczucie otwartości i nowoczesności.

Napędowe serce

Sprinter City 75 imponuje również dodatkami poprawiającymi bezpieczeństwo. Od dodatkowego hamulca, który zapewnia moc hamowania 350 Nm po liczne układy wspomagające, które sprawiają, że minibus jest jednym z najbezpieczniejszych w swoim segmencie. Wśród systemów na pokładzie znajdują się: elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESP - w standardzie - oraz asystent bocznego wiatru i aktywny asystent hamowania.

Do tego dochodzi ekonomia i to pod każdym względem. Dzięki wdrożeniu nowej tylnej osi o dużym obciążeniu wydajność ekonomiczna pojazdu została znacznie poprawiona. W oparciu o nową generację Sprintera stworzono pojazd, który oferuje nie tylko imponującą ilość miejsca, ale także pokazuje, że można oprzeć nowoczesny transport publiczny także o minibusy.

-"Jesteśmy bardzo zadowoleni z nagrody" Minibus roku 2019 "dla Sprinter City 75. Dla Mercedes-Benz jest to potwierdzenie, że nawet w segmencie minibusów operatorzy i firmy transportowe potrzebują bardziej elastycznych pojazdów, które są ekonomicznie, jak to możliwe " - podkreślił Till Oberwörder, szef Daimler Buses i prezes zarządu EvoBus GmbH.

Na koniec dodajmy, że w przyszłym roku test Euro Minibus odbędzie się ponownie w Madrycie - w październiku - tuż przed autobusowymi targami FIAA. A na wystawie wręczenie nagród.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
MINI
CNG
elektrobus
Mercedes
MAN
Iveco
Ferqui
Indcar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....