TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MINI-dwójka dla Nowego Targu. SIWZ
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.06.2019 14:00:16
fot. MZK Nowy Targ

Urząd Miasta w Nowym Targu prowadzi przetarg na dostawę dwóch autobusów klasy MINI. Będą to pierwsze od ośmiu lat zakupy taborowe. Z lektury SIWZ wynika, że wymagania miasta nie są wygórowane.

Warunki formalne ogłoszonego pod koniec maja postępowania opisaliśmy tutaj. Pojazdy będą objęte przynajmniej trzyletnią gwarancją całopojazdową. Ich dostawa ma być zrealizowana w ciągu maksymalnie 26 tygodni od podpisania umowy.

Wybór najlepszej oferty
Kryteria oceny ofert są bardzo proste. Cena ma 60% wagi. 30% jest do wywalczenia dzięki maksymalnemu wydłużeniu okresu gwarancji całopojazdowej. Pozostałę 10% można zdobyć dzięki zaoferowaniu autobusów z jak największą liczbą miejsc dla pasażerów.

Jakie autobusy?
Mają to być fabrycznie nowe, przynajmniej częściowo niskopodłogowe pojazdy klasy MINI z nadwoziami o długości 7 - 8 m i szerokości min. 2,15 m. Każdy umożliwi podróż min. 38 pasażerom, w tym nie mniej niż 14 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez przynajmniej jedną parę dwuskrzydłowych drzwi o prześwicie min. 900 mm.

Muszą być one napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostka o pojemności min. 4 l ma być nie słabsza niż 125 kW oraz osiągać przynajmniej 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostanie ona zblokowana z mechaniczną, przynajmniej czterobiegową skrzynią biegów. Przekładnia ma posiadać charakterystykę pracy, która zapewni jak najmniejsze zużycie paliwa oraz optymalne warunki pracy autobusu w warunkach górskich.

Pojazdy będą monitorowane. Naturalna wentylacja ma być zapewniona przez okna przesuwe, wentylatory dachowe oraz szyberdachy. Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy mają być klimatyzowane, jednak miasto nie wskazuje minimalnej mocy chłodniczej agregatu. Nie zabraknie także gniazdek USB dla pasażerów.
Na zewnątrz zamontowane będą trzy tablice diodowe o wysokiej rozdzielczości. W środku znajdą się tablice LCD 23". Na nich będzie prezentowana informacja liniowa. Nie zabraknie oczywiście głosowych zapowiedzi przystanków i GPS. Całością będzie sterował wielofunkcyjny autokomputer z dotykowym interfejsem. Wszystko ma być kompatybilne z już użytkowanym przez MZK Nowy Targ systemem bydgoskiego Pixela.

Podsumowując...
Miasto nie ma zbyt wysoko postawionych wymagań. To akurat dobrze, bo jest okolicznością mającą wpływ na wysokość ceny. Nie wiadomo natomiast co urzędnicy mieli na myśli pozostawiając bardzo otwartym kryterium okresu gwarancji całopojazdowej. Przekonamy się już nie długo o co dokładnie chodziło.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nowy Targ
UM
MZK Nowy Targ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....