TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Michalczewski ze Scanią wraca do Warszawy! Umowa podpisana
- Opublikowano: 27.04.2018 12:35:56 1 komentarz
Michalczewski wraca do Warszawy, umowa podpisana

ZTM Warszawa podpisał w piątek, 27 kwietnia, umowę z firmą Michalczewski sp. z o.o. z Radomia na świadczenie usług przewozowych 25 autobusami klasy MAXI o napędzie gazowym.

Zakłada ona wykonywanie przewozów do 2026 roku. Radomska spółka zaoferowała obsługę liniową 28 autobusami Scania Citywide 12LF CNG (w tym 3 rezerwowymi) oraz stawkę za kilometr 6,63 zł/wzkm netto. W przetargu premiowano właśnie cenę (60%) oraz alternatywne źródła zasilania autobusów (40%).

-"Planujemy, że autobusy wyjadą na ulice 27 października 2018 roku – poinformował dyrektor ZTM Warszawa Wiesław Witek. Zostaną one wykorzystane do akcji cmentarnej - dodał.

W tym samym przetargu znalazło się jeszcze drugie zadanie, które dotyczyło przewozów 25 autobusami 9-metrowymi (plus 3 rezerwowe). W tym przypadku za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Arriva Bus Transport Polska, która zaoferowała łącznie 34 autobusy Otokar Vectio C oraz cenę 6,26 zł netto za wzkm. Jak zapowiedział ZTM podpisanie umowy na te przewozy nastąpi 18 maja, zaś autobusy wyjadą na ulice około 10 listopada 2018 roku. Tu kryteriów ofert było znacznie więcej. Jak już informowaliśmy na łamach InfoBus.pl punktowano: system zliczania pasażerów (10%), liczba miejsc dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi (20%), wysokość poziomu podłogi (10%) oraz cena.

ZTM poinformował również o drugim z rozstrzygniętych przetargów na wykonywanie przewozów 50 autobusami o długości ok. 18 m (z 4 rezerwowymi). Tu jako kryteria przyjęto alternatywne źródła zasilania (40%) oraz cena za wozokilometr (60%). Przetarg wygrała Arriva Bus Transport Polska, która zaproponowała 54 gazowe autobusy MAN Lion`s City G oraz stawkę 7,32 zł/wzkm netto. Tu również przewozy będą świadczone do 2026 roku. Spodziewamy się procesu odwoławczego – powiedział Wiesław Witek. Wynik przetargu nie jest bowiem akceptowany przez wszystkich – dodał.

ZTM przypomniał, że wszystkie pojazdy wprowadzane do ruchu w stolicy będą fabrycznie nowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, biletomaty, system głosowych zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę z motywami warszawskimi, łączność alarmową oraz najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne. ZTM wymagał również posiadania przez operatorów zaplecza technicznego (zajezdni), w którym ma być realizowana obsługa codzienna pojazdów i ich mycie oraz zatrudnienia kierowców ze znajomością języka polskiego (poziom B1) oraz układu komunikacyjnego stolicy, na podstawie umowy o pracę. Jak podaje ZTM kierowcy muszą znać również układ komunikacyjny stolicy i okolic, a także przepisy porządkowe i taryfowe.

Co ważne przewidziane zostały także nagrody zaświadczenie usług na najwyższym możliwym poziomie. Premiowana ma być ponadprzeciętna punktualność, niezawodność oraz brak innych uchybień. Jeżeli na tym polu ZTM nie będzie miał zastrzeżeń do operatora to może on liczyć nawet na 4% bonusu do stawki za wzkm.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Michalczewski
Scania
CNG
przetarg
linie
  • Sandokan – 27.04.2018

    otokary wyjada okolo 10 listopada a EEC konczy obsluge 31.08przedluza z nimi czy kto to pojedzie przez ponad 2 miesiace?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....