TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Michalczewski wraca do walki o Kielce. Ale...
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.10.2017 16:53:20 21 komentarzy
Michalczewski wraca do walki o Kielce. Ale...

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła dziś odwołanie spółki Michalczewski z Radomia od wyniku kieleckiego przetargu na dziesięcioletnią obsługę linii autobusowych. Tamtejszy Zarząd Transportu Miejskiego będzie musiał jeszcze raz dokonać analizy i oceny ofert. Jednak nie nastąpi to szybko, gdyż urzędnicy już zapowiedzieli skargę na wyrok KIO do sądu okręgowego.

Od powodach, które spowodowały, że kielecki ZTM podjął decyzję o wykluczeniu z postępowania oferty Michalczewskiego pisaliśmy tutaj. Radomski przewoźnik od razu oświadczył, że będzie walczył o korzystne dla niego rozstrzygnięcie w KIO. Stąd w stosownym czasie złożono odwołanie. W międzyczasie przetargiem zainteresowali się politycy z kieleckiego SLD, którzy złożyli do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ZTM. Wcześniej na podobny krok zdecydowali się aktywiści ze stowarzyszenia Przyjazne Kielce.

Ostatecznie na 13 października KIO wyznaczyła pierwszą rozprawę w kieleckiej sprawie. Pisaliśmy o tym tutaj. Po wysłuchaniu stron Izba podjęła decyzję o wyznaczeniu terminu ogłoszenia wyroku na dziś. I tak też się stało.

KIO uwzględniła odwołanie Michalczewskiego i nakazała kieleckim urzędnikom dokonanie ponownej oceny ofert. Izba orzekła, że wykazanie dysponowania odpowiednio wyposażoną bazą jest obowiązkiem oferenta. Niespełnienie tego warunku w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy z ZTM jest jedynie warunkiem sankcjonującym naliczenie kar umownych. Nie może natomiast stanowić podstawy do wykluczenia z postępowania wykonawcy. Tym samym zamawiający powinien trzymać się tylko warunków udziału w przetargu, które sam wyznacza w SIWZ.

Dodatkowo KIO wskazała, że pismo prezydenta Kielc o terminach rozpatrzenia pozwoleń na budowę jest stronnicze jako, że jest stroną w postępowaniu. Przypomnijmy, że to m.in. na tym dokumencie ZTM opierał swoją tezę, że Michalczewski nie zorganizuje w wymaganym terminie swojej kieleckiej zajezdni.

To najważniejsze punkty ogłoszonego dziś wyroku i uzasadnienia do niego. Przyjdzie co prawda jeszcze trochę poczekać na jego publikację. Jednak i bez niej można już wyciągnąć pewne wnioski odnośnie kieleckiego przetargu, wątpliwości wokół niego i jego potencjalnych rewolucyjnych skutków nie tylko w skali Kielc, ale i całej Polski.

Tymczasem radomski przewoźnik wrócił do przetargowej gry i w zasadzie teoretycznie powinien jedynie czekać na ogłoszenie swoje zwycięstwa przez ZTM. Ale to może nie nastąpić zbyt szybko. Widzieliśmy  doskonale jaki klimat panuje wokół przetargu. Dodatkowo dzisiejsza deklaracja dyrektora ZTM Mariana Sosnowskiego, że zostanie skierowana skarga do sądu na orzeczenie KIO tylko to podkreśla. Stąd też pewne jest, że postępowanie może jeszcze trochę potrwać. Jak długo? O tym jednak zadecydują ci, którzy rozdają główne karty w tym przetargu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Kielce
Michalczewski
MPK Kielce
przetarg
linie
 • Ursus stolec – 16.10.2017

  Grajdół... Tfu!

 • XxX – 16.10.2017

  Czy prokuratura w końcu zajmie się urzędnikami ZTM i obecnym prezydentem? Czy muszą luzie pójść z taczką pod siedzibę ZTM, by w końcu coś się stało?

 • Super – 16.10.2017

  Czyli KIO nie jest jeszcze zapiszone!

 • Jacek – 16.10.2017

  Kielecki ZTM brnie coraz bardziej w gówno które sam wydalił.

 • chris – 16.10.2017

  Wezmą i unieważnią całe postępowanie przetargowe hehe. UM kupi MPK by zrobić sobie wewnętrznego przewoźnika. Ja wiem że to bez sens ale widzę że już rękami, nogami się zapierają byle by nie było w Kielcach, Michalczewskiego z którym nawet nie biorą pod uwagę jakiejkolwiek współpracy. Po prosty bez Michalczewskiego za wszelką cenę.

 • dfg – 16.10.2017

  Co za brednie. Nie ma możliwości czegoś takiego jak unieważnienie postępowania.

 • jaru1966 – 16.10.2017

  a w wawie z europa express walcza

 • Marcin – 16.10.2017

  I Europa wygra kwesja czasu tak jak PKS Grodzisk też wygrał w kio

 • kielcz – 16.10.2017

  Komuniści i złodzieje. Jakie to na czasie.

 • Przyjezdny – 16.10.2017

  A no. ZTM wpakował sobe kulke..... Kto przy zdrowych zmyslach oddaje caly transport w monopol przy takim przetargu....Wypowoedz Pani prezes w radio kielce ze wspolnie z Ztm zlozy zarzalenie??? Mysleli ze MPK zgarnie i co zoooooonkkkkk... Zobaczymy jak teraz sprawy sie potocza w sadzie... szkoda tylko ze np Sad z innego miasta np Krakowa czy Poznania sie nie zajmie sprawa.... zobaczymy pozyjemy co sie niebawem wydazy...

 • Tyrol – 17.10.2017

  Raczej będzie , już bez fajerwerków bo ztm przegra ta walkę. Dziękuję szkoda czasu MPK może zawijać interes i sprzątać biurka w ztm

 • President – 17.10.2017

  ZTM ma tyle w glowie co baran w torbach

 • realista – 17.10.2017

  Jeżeli wszystko odbędzie się zgodnie z literą prawa to Michalczewski wygra. Jeżeli na prawo wpłynie polityka to MPK wygra. Taka jest prawda.

 • Damian – 17.10.2017

  A co z Radomiem przetarg powinna jeszcze wziąć 2 linie (7,17,)

 • Veolia – 17.10.2017

  Jeszcze będzie tak jak 10lat temu z Veolia. ;)

 • ck – 17.10.2017

  Wygra Michalczewski, a miasto kupi kilkadziesiąt autobusów żeby w jakiś sposób przekazać MPK. Zrobi się znów 15 nowych linii i jakoś się będzie kręciło.

 • Damian – 17.10.2017

  A skad wiadomo ze wygra,wiem ze tylko stara sie o radom bo,od 94roku wozi radomian miala 8 linni miejski do 2016 od 2016 w polowie 2017 ma 6 linni (1,2,5,6,26,A) ona walczy tez o radom,bo tyle jest zwiazana z radomiem i BD GRATULUJE JEJ

 • Damian – 17.10.2017

  Kielce tez a warszawie jeszcze jedzá czy nie

 • Przyjezdny – 18.10.2017

  Prz

 • Przyjezdny – 18.10.2017

  Damian, Its juz w Warszawie zakonczyl kontrakt. Teraz bedzie rozpisany kolejny ma 50 brygad taborem 18m. Tak ze w Stolicy zapowiada sie walka o kontrakcik.

 • !!!! – 18.10.2017

  BRAWO MICHAŚ!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....