TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Michalczewski i pierwsze autobusy CNG w Warszawie. Od Scanii
- Opublikowano: 26.10.2018 15:00:13 9 komentarzy
Michalczewski i pierwsze autobusy CNG w Warszawie. Od Scanii

Szykuje się nam nostalgiczna sobota  w Warszawie.  DO stolicy wraca firma Michalczewski i marka Scania. To także premiera autobusów CNG w sieci ZTM Warszawa.

W sobotę, 27 października na warszawskie ulice wyjadą kolejne, nowe ekologiczne autobusy - Scania Citywide 12 LF CNG. Będzie to 16 pojazdów o napędzie gazowym podstawionych przez operatora, który wygrał przetarg ogłoszony przez Zarząd Transportu Miejskiego. Od poniedziałku dołączy do nich jeszcze 9 takich autobusów.

Kontrakt z firmą Michalczewski sp. z o.o. został zawarty pod koniec kwietnia 2018 r. Zakłada on wykonywanie do końca 2026 r. przewozów 25 autobusami gazowymi oraz zapewnienie co najmniej 3 pojazdów rezerwowych. Firma zwyciężyła w przetargu, w którym ZTM premiował alternatywne źródła zasilania autobusów (to kryterium decydowało o 40 proc. przyznawanych ofercie punktów) oraz cenę za wozokilometr (60 proc. możliwych do przyznania punktów). Zwycięski przewoźnik zaproponował łącznie 28 autobusów gazowych oraz stawkę 7,16 zł za wozokilometr.

Nowe autobusy to 12-metrowe nowe pojazdy Scania Citywide LF. O ich wyposażeniu pisaliśmy tutaj. Komfort pasażerom zapewni klimatyzacja, monitoring, biletomaty, system głosowego zapowiadania przystanków oraz ekrany LCD z informacją pasażerską. Tak jak w innych pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego jeżdżących po stolicy, siedzenia mają tapicerkę o warszawskim wzorze, z architektonicznymi symbolami miasta. Gazowce obsługiwane przez firmę Michalczewski wykorzystują najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne, a także – w razie takiej potrzeby – łączność alarmową z centralą. Nowością są drzwi rozchylające się na zewnątrz pojazdu, dzięki temu pasażerowie mogą wygodniej wsiadać i wysiadać.

Aby podpisać kontrakt z ZTM, przewoźnik musiał spełnić szereg wymogów. Pierwszym z nich było posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego. Jest ono niezbędne dla utrzymania pojazdów – wykonywania ich przeglądów i napraw, a także sprzątania i mycia. Ponadto, określone warunki musieli spełnić kierowcy zatrudniani przez firmę. Chodzi tutaj o znajomość języka polskiego przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym (poziom B1), znajomość układu komunikacyjnego, topografii Warszawy i okolic oraz przepisów porządkowych i taryfowych. ZTM wymagał także od przewoźnika, aby jego pracownicy byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę.

Nowe autobusy gazowe spotkać będzie można na liniach 118, 152, 178 i N14.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
CNG
ZTM Warszawa
Michalczewski
Scania
 • Krzysiek Basiak – 26.10.2018

  Jakoś za scaniami nie tęsknię za bardzo w wawie... strasznie to to trzeszczało przy nawet najmniejszym ubytku w jezdni... chociaż, i stojąc na pętli, trzeszczały wszystkie plastiki :/

 • Marcin Wroński – 26.10.2018

  Niestety zbyt wiele niedoróbek i nie do końca przemyślanych rozwiązań.

 • Dominik Włodarczyk – 26.10.2018

  Zabudowa kabiny tragedia. Rozplanowanie pulpitu również.

 • zxcvbnm – 26.10.2018

  Jestem dobrej myśli co do duetu Scania+Michalczewski. Szkoda jednak, że skupiono je w jednym rejonie, a brakuje np. linii 142 w Wawrze.

 • Robert Spychala – 26.10.2018

  Cały autobus to wizualna tragedia. Kabina oraz pulpit kierowcy to jakieś nieporozumienie. Man Lion City w porównaniu z tym paskudztwem to jak dzień do nocy. Całe szczęście że nie będę tego paskudztwa oglądał na Ursynowie. Współczuję tym co będą korzystali z tego szkaradztwa na liniach 118, 152 czy 178.

 • Ashir – 26.10.2018

  W jednym rejonie? Od kiedy Ursus i Białołęka to jeden rejon?

 • Ashir – 26.10.2018

  W jednym rejonie? Myślałem, że Białołęka i Ursus są odległymi od siebie dzielnicami...

 • zxcvbnm – 26.10.2018

  chodziło mi ogólnie o całą południowo-zachodnią Warszawę, Na 152, niech jak najbardziej będą, 118 może też. Ale do 178 mam duże wątpliwości.

 • zxcvbnm – 26.10.2018

  Najbardziej zyskuje pas Ursus, Ursynów, Mokotów, Wilanów.

 • zxcvbnm – 26.10.2018

  Oczywiście w ujęciu wszystkich wozów nisko-emisyjnych 12 m. Trochę niefortunnie się wyraziłem. Co nie zmienia faktu, że Wawer przy tego typu zakupach jest olewany.

 • Ashir – 26.10.2018

  Bardzo dobrze, że na 178 są kierowane pojazdy gazowe (CNG) ze względu na to, że trasa z Konwiktorskiej do PKP Ursus prowadzi przez Trakt Królewski, na który mają mieć zakaz wjazdu autobusy z napędem Diesla. Przy okazji także kursy skrócone Rondo Daszyńskiego - Skorosze załapały się na nowy tabor. A w Wawrze jak najbardziej można spotkać wozy niskoemisyjne na 142, a nawet zeroemisyjne na 119. Nie wspominając o pojazdach hybrydowych i gazowych (LNG) w wersji przegubowej. Wawer jest 1 z 18 dzielnic Warszawy...

 • zxcvbnm – 27.10.2018

  Zgadzam się, na 119 pojawiają się elektryki i to jest wyjątek, ale uwierz mi... niemal codziennie mam styczność ze 142 i widzę, że B100 pojawiają się sporadycznie. Brakuje czegoś takiego jak regularność - nawet by mnie jedna stała brygada na MAN-a ucieszyła. I tak widzę, że nie mam żadnych szans na wywalczenie cokolwiek, ale co jak co, to mogło by jeździć.

 • Ashir – 27.10.2018

  Arriva (swoje hybrydowe Solarisy) oraz PKS Grodzisk Mazowiecki (swoje Many zasilane biopaliwem) mogą wysyłać na dowolne linie w ramach swojej puli brygad i linii, jak nie na tej linii to na innej jeżdżą. :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....