TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Medcom podsumuje 2018 rok: 250 napędów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.02.2019 11:00:33
Medcom podsumuje 2018 rok: Ładowarkowy skok

"Nadajemy technologiczny impuls" pod takim mottem polska firma podsumowała rok 2018, który był dla Medcomu - jak i dla całego segmentu elektromobilności - wyjątkowo dobry.

W 2018 roku minęło dokładnie 30 lat odkąd Medcom zaczął zmieniać rynek urządzeń energoelektronicznych.

-"Przez ten czas opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy systemów przeznaczonych do pojazdów szynowych, trolejbusów oraz autobusów elektrycznych działających we wszystkich systemach zasilania trakcyjnego na świecie. Pojazdy wyposażone w nasze rozwiązania przewożą tygodniowo miliony pasażerów m.in. w krajach Unii Europejskiej oraz USA, Kanadzie, Brazylii, Turcji oraz w Meksyku - mówi Joanna Nichthauser z Medcomu. - Międzynarodowe kontrakty tramwajowe i kolejowe, technologia SiC w lokomotywie Dragon 2, targi InnoTrans i TRANSEXPO oraz premiera tramwaju Moderus Gamma to jedne z głównych tegorocznych wydarzeń, które wpłynęły na rozwój naszej firmy zarówno na polskim rynku, jak i na arenie międzynarodowej."

250 napędów

Medcom jest coraz bardziej aktywny także w branży autobusowej. Firma nie tylko dostarcza kompleksowe rozwiązania dla rynku autobusów elektrycznych oraz trolejbusów - napędy w technologii HV IGBT oraz technologii węglika krzemu (SiC), ale także ładowarki baterii i stacje ładujące. To dynamicznie rozwijająca się nowa gałąź w ofercie produkcyjnej Medcomu.

-"Autobusy elektryczne oraz trolejbusy posiadające nasze rozwiązania znajdują się w kilkunastu miastach w Polsce m.in. w Jaworznie, Krakowie, Warszawie i Rzeszowie, w krajach europejskich, takich jak Niemcy, Włochy, Belgia, Hiszpania i Francja, a także w państwach skandynawskich. W tym roku przekroczyliśmy liczbę wyprodukowanych 250 napędów do eBusów i tym samym umocniliśmy naszą pozycję jako jednego z kluczowych dostawców w Europie - dodaje Joanna Nichthauser.

Medal na TRANSEXPO 2018

Jak podsumowanie to i wystawy. Oprócz berlińskiego InnoTrnasu, Medcom zaprezentował się na Targach Transportu Zbiorowego w Kielcach mogliśmy zobaczyć rozwiązania dla autobusów elektrycznych, w tym m.in. napędy do eBusów (FT-160-600 SiC / PSM-42 SiC) oraz mobilne i stacjonarne ładowarki z serii EBC, w których zastosowana została technologia węglika krzemu.

Wydarzeniem było przyznanie medalu Targów stacjonarnej ładowarce autobusowej EBC-100S w kategorii “Infrastruktura techniczna".

Zapraszamy na relację video ze stoiska Medcomu na targów TRANSEXPO 2018 - przygotowaną przez firmę Monolit Media:

Globalny zasięg

Dzisiaj eksport autorskich projektów Medcomu stanowi 20-30% sprzedaży polskiego producenta, w zależności od aktualnych kontraktów. Na ten moment firma współpracuje z ponad 40 klientami z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Południowej oraz Australii. Z rozwiązań Medcom korzystają na co dzień najwięksi producenci pojazdów oraz urządzeń dla transportu publicznego, tacy jak CAF, Hyundai Rotem, Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producenci taboru działający na rynkach lokalnych i regionalnych – Newag, Solaris, Pesa i Modertrans.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
ładowarka
Medcom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....