Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Medcom podsumuje 2018 rok: 250 napędów [FILM]

infobus
05.02.2019 09:00
0 Komentarzy

„Nadajemy technologiczny impuls” pod takim mottem polskafirma podsumowała rok 2018, który był dla Medcomu – jak i dla całego segmentu elektromobilności- wyjątkowo dobry.

W 2018 roku minęło dokładnie 30 lat odkąd Medcom zaczął zmieniaćrynek urządzeń energoelektronicznych.

-„Przez ten czas opracowaliśmy i wyprodukowaliśmykilkadziesiąt tysięcy systemów przeznaczonych do pojazdów szynowych,trolejbusów oraz autobusów elektrycznych działających we wszystkich systemachzasilania trakcyjnego na świecie. Pojazdy wyposażone w nasze rozwiązaniaprzewożą tygodniowo miliony pasażerów m.in. w krajach Unii Europejskiej orazUSA, Kanadzie, Brazylii, Turcji oraz w Meksyku – mówi Joanna Nichthauser z Medcomu. – Międzynarodowe kontrakty tramwajowe i kolejowe, technologiaSiC w lokomotywie Dragon 2, targi InnoTrans i TRANSEXPO oraz premiera tramwajuModerus Gamma to jedne z głównych tegorocznych wydarzeń, które wpłynęły narozwój naszej firmy zarówno na polskim rynku, jak i na arenie międzynarodowej.”

250 napędów

Medcom jest coraz bardziej aktywny także w branży autobusowej.Firma nie tylko dostarcza kompleksowe rozwiązania dla rynku autobusówelektrycznych oraz trolejbusów – napędy w technologii HV IGBT oraz technologiiwęglika krzemu (SiC), ale takżeładowarki baterii i stacje ładujące. To dynamicznie rozwijająca się nowa gałąźw ofercie produkcyjnej Medcomu.

-„Autobusy elektryczne oraz trolejbusy posiadające naszerozwiązania znajdują się w kilkunastu miastach w Polsce m.in. w Jaworznie,Krakowie, Warszawie i Rzeszowie, w krajach europejskich, takich jak Niemcy,Włochy, Belgia, Hiszpania i Francja, a także w państwach skandynawskich. W tymroku przekroczyliśmy liczbę wyprodukowanych 250 napędów do eBusów i tym samymumocniliśmy naszą pozycję jako jednego z kluczowych dostawców w Europie -dodaje Joanna Nichthauser.

Medal na TRANSEXPO 2018

Jak podsumowanie to i wystawy. Oprócz berlińskiegoInnoTrnasu, Medcom zaprezentował się na Targach Transportu Zbiorowego w Kielcachmogliśmy zobaczyć rozwiązania dla autobusów elektrycznych, w tym m.in. napędy do eBusów (FT-160-600 SiC / PSM-42 SiC) oraz mobilne istacjonarne ładowarki z serii EBC, w których zastosowana została technologiawęglika krzemu.

Wydarzeniem było przyznanie medalu Targów stacjonarnej ładowarce autobusowej EBC-100S w kategorii “Infrastruktura techniczna”.

Zapraszamy na relację video ze stoiska Medcomu na targówTRANSEXPO 2018 – przygotowaną przez firmę Monolit Media:

{https://www.youtube.com/watch?v=QEpBzUhPW3Y}

Globalny zasięg

Dzisiaj eksport autorskich projektów Medcomu stanowi 20-30% sprzedażypolskiego producenta, w zależności od aktualnych kontraktów. Na ten moment firmawspółpracuje z ponad 40 klientami z Europy, Azji, Ameryki Północnej,Południowej oraz Australii. Z rozwiązań Medcom korzystają na co dzień najwięksiproducenci pojazdów oraz urządzeń dla transportu publicznego, tacy jak CAF,Hyundai Rotem, Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producenci taborudziałający na rynkach lokalnych i regionalnych – Newag, Solaris, Pesa iModertrans.

Komentarze