TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN z kolejną nagrodą za swój elektrobus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 03.06.2020 16:00:42
MAN z kolejną nagrodą za swój elektrobus

Po iF Design 2020 firma MAN Lion's City E wygrała także międzynarodowy konkurs marek motoryzacyjnych 2020 w kategorii pojazdów użytkowych. Autobus elektryczny MAN jest ponadczasowy i ma styl.

Jury złożone z dziennikarzy, ekspertów w dziedzinie projektowania i komunikacji oraz naukowców z Niemiec (Rat für Formgebung) przyznało nagrody w łącznie 13 i czterech specjalnych kategoriach Konkursu Marki Motoryzacyjnej.

"Ten konkurs jest jedynym niezależnym międzynarodowym konkursem projektowym dla marek samochodów, więc konkurencja jest zacięta. Dlatego dla nas wielkim sukcesem jest zwycięstwo MAN Lion's E. "- mówi Rudi Kuchta, dyrektor MAN Truck & Bus. - "Cena pokazuje, jak dobrze projekt naszego autobusu elektrycznego został zaakceptowany. Za tym wszystkim stoi wysoce zmotywowany zespół, który wykonał świetną robotę w ostatnich latach. Z tego możemy być dumni."

Jednym z argumentów, który przeważył o zwycięstwie MAN-a Lion's City E był jego ponadczasowy, nowoczesny i charakterystyczny wygląd. 

"Nasi projektanci zastosowali przemyślaną koncepcję nowej generacji autobusów miejskich i opracowali ją pod kątem e-mobilności. Pojawił się autobus elektryczny, który ma swój unikstowy projekt, ale jest natychmiast rozpoznawalny jako członek nowej rodziny MAN Lion's City "- mówi Stephan Schönherr, wiceprezes Styling Bus, która jest odpowiedzialna za projektowanie autobusów dla MAN i NEOPLAN.

"Ta ostatnia nagroda w konkursie marek samochodowych i wielu innych, w tym iF Design Award 2020, potwierdza wspaniałą pracę naszego zespołu. Potwierdzają również naszą podstawową ideę, że autobusy zaprojektowane na potrzeby transportu miejskiego również muszą wyglądać atrakcyjnie. " - dodał.

Jury konkursu na markę motoryzacyjną: Design wyznacza standardy
Elegancki design w pełni elektrycznego autobusu miejskiego w koncepcji Smart Edge wprowadza nowy dynamiczny styl na panoramę miast. Ponadto elementy konstrukcyjne charakterystyczne dla tego modelu podkreślają jego napęd elektryczny. Przyciągający wzrok wygląd pojazdu z boczną łopatką, typową dla autobusów MAN, oraz elegancka i proporcjonalna konstrukcja dachu przyciągają wzrok. Wewnątrz pojazdu zajmuje zoptymalizowaną przestrzeń powietrzną z tyłu zamiast wieży silnika. Jury było pod wrażeniem dynamicznych, ponadczasowych linii, które nadają autobusowi swój własny styl, a także zastosowania nowych technologii i materiałów w celu zmniejszenia masy. 

"Cała obudowa jest podzielona na segmenty. Koncepcja kolorów, tapicerki i oświetlenia nadaje wnętrzu dostępnym dla osób niepełnosprawnych, zapewniając wrażenie lekkości i przestronności. Ergonomicznie zaprojektowany kokpit kierowcy ma wysoki poziom funkcjonalności" - mówi jury.

MAN Lion's City E wygrywa nie tylko dzięki swojej konstrukcji
MAN Lion's City E został publicznie zaprezentowany na targach IAA w 2018 roku. Wersja 12-metrowa może pomieścić do 88 pasażerów, wersja 18-metrowa może pomieścić maksymalnie 120 pasażerów. W pełni elektryczny układ napędowy wytwarza od 160 kW do 240 kW w wersji MAXI i od 320 kW do maksymalnie 480 kW w wersji przegubowej. Energia pochodzi z akumulatorów modułowych o mocy 480 kWh w szynie solo i 640 kWh w wersji przegubowej. Według producenta Lion's City E niezawodnie osiągnie zasięg 200 km przez cały okres eksploatacji akumulatorów i do 270 km w sprzyjających warunkach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
nagroda
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....