TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN Polska ma powody do dumy. Za rok 2019 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2020 19:00:19
MAN Polska ma powody do dumy. Za rok 2019

28 lutego firma MAN Truck & Polska zorganizowała w Warszawie konferencję prasową, na której podsumowała wyniki handlowe za rok 2019. W autobusach – i nie tylko – są powody do dumy.

W 2019 r. MAN osiągnął świetne wyniki w segmencie autobusów i to zarówno w całej Europie, jak i w Polsce.

W naszym kraju - w ujęciu powyżej 8 ton - lew zajął w globalnej klasyfikacji wysokie drugie miejsce, sprzedając 275 autobusów i zajmując udział 20,1%. Lepszy był tylko Solaris (434 szt. / z udziałem 31,8%), a szczególną satysfakcję MAN-owi przyniosło wyprzedzenie Mercedesa (252 szt. / 18,5% udziału).

Zdaniem prezesa MAN Truck & Polska, Marca Martineza tak dobre wyniki to m.in. efekt rosnącego rynku pojazdów użytkowych w Polsce. Dla porównania – w 2015 r. firma dostarczyła w naszym kraju wyniosła 5224 szt., pojazdów powyżej 8 t DMC, w tym 4183 szt. ciężarówek, 148 autobusów i 895 szt. pojazdów używanych. W 2019 r. było to aż o 60% więcej i poziom 8246 szt., w tym 5246 szt. ciężarówek, 275 szt. autobusów i 807 szt. vanów i 893 szt. pojazdów używanych. Niezły przyrost. A ma być jeszcze lepiej. MAN prognozuje, że w kolejnych latach cały rynek pojazdów użytkowych wzrośnie – w roku 2020 o 11%, w 2021 r. o 5% i w 2022 r. o 2 %. Dla porównania wzrost między 2018-2019 wyniósł 6%.

Autobusowy wzrost

Ten dobry wynik MAN zawdzięcza przede wszystkim realizacji kontraktów na autobusy miejskie dla Warszawy (100), Gdyni, Nowego Sącza i Częstochowy, a dokładając do tego dobrą sprzedaż minibusów (18) oraz autokarów (z nowym Lion`s Coach na czele) niemiecki koncern może ubiegły roku zaliczyć do jak najbardziej udanych.

Dodając do tego zapowiadany na ten rok polski debiut nowej rodziny MAN Lion's City 12C to 2020 r. powinien być równie interesujący. MAN czeka realizacja zebranych kontraktów – m.in. dla Lubina (25), Tych (23) i Warszawy (10). W tym roku najwięcej autobusów z nowej generacji odbierze Lubin, a pierwsze tego typu pojazdy trafią do pomorskiego Gryfu (2). Jak powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Polska, na rodzimym widać rosnące zainteresowanie pojazdami gazowymi. Miasta coraz częściej widzą, że inwestycje w pojazdy elektryczne są złożoną i kosztowną inwestycję, i dlatego coraz częściej myślą o CNG.

Do tego w zakładzie MAN Bus w Starachowicach ruszyła produkcja nowych modeli Lion`s City 12 C, a przyszłym roku z fabryki powinny wyjechać pierwsze autobusy Lion`s City E. Wiosną 2021 r. do wersji 12-metrowej wiosną dołączy przegubowy elektrobus. Zapowiada się ciekawie.

Na koniec dodajmy, że rozwija się sprzedaż vanów, czyli MAN TGE. W 2018 był to poziom 409 szt, a w 2019 r. – 808 szt. W tej grupie było 22 mikrobusów oraz 18 autobusów na podwoziach MAN.

Na koniec zapraszamy na naszą transmisję z konferencji – o autobusowym rynku mówi Małgorzata Durda, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Polska:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....