TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN Lion's City E z designerską nagrodą iF2020
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.02.2020 09:00:51
MAN Lions City z nagrodą iF 2020

Zespół projektantów autobusów MAN i Neoplan po raz piąty zdobył nagrodę iF Design Award. Tym razem dla elektrobusu MAN Lion's City E, który jest produkowany w Starachowicach.

Pięć tytułów iF

Niezwykła seria stylistycznych sukcesów MAN-a obejmuje takie modele jak :

  • MAN Lion's Intercity (2016),

  • Neoplan Tourliner (2017),

  • MAN Lion's Coach (2018),

  • MAN Lion's City (2019)

  • i MAN Lion's City E (2020).

Przypomnijmy, że wyboru w ramach iF Design Award dokonuje 78 międzynarodowych ekspertów z ponad 20 krajów.

W tym roku otrzymali oni 7 298 zgłoszeń z 56 krajów. Spośród nich – w ramach kategorii "Automobiles / Vehicle / Bikes" – wybrali oni autobus MAN Lion's City E, który otrzymał specjalną nagrodę: złotą nagrodę iF. Firma otrzyma ją 4 maja – podczas ceremonii w Berlinie.

-"W porównaniu do ubiegłego roku liczba zgłoszeń w iF Design Award wzrosła o około 1000. Mając to na uwadze, możemy być naprawdę dumni z faktu, że MAN Lion's City E wyszedł na szczyt - i zdobył złotą nagrodę iF na swoim rynkowym starcie"- powiedział Rudi Kuchta, szef działu autobusów w MAN Truck & Bus i dodał: - "Po raz kolejny nasz zespół projektowy wykonał niesamowity projekt. Dzięki temu jesteśmy o krok od zostania dostawcą nr 1 w europejskim segmencie autobusów miejskich. Potwierdza to również opinii wielu klientów, że najnowszy Lion`s City jest najpiękniejszym autobusem miejskim na rynku. "

Za co nagroda?

Zdaniem jury, MAN Lion's City od pierwszego spojrzenia wyróżnia elegancka i nowoczesna konstrukcja autobusu. Co więcej, niezależne elementy nadwozia podkreślają specjalną cechę pojazdu, czyli napęd elektryczny. Szczególnie rzuca się w oczy wygląd ściany bocznej z charakterystyczną listwą oraz elegancka i proporcjonalna konstrukcja dachu.

Mimo baterii zlokalizowanych na dachu nie mamy wrażenia, że pojazd jest zbyt wysoki, a jednocześnie jego sylwetka ma dynamiczny wygląd. Imponującą cechą wewnątrz pojazdu jest zoptymalizowana część tylna, wynikająca z pominięcia wieży silnika. Twórcy wykorzystali ten fakt, aby stworzyć bardziej atrakcyjne oświetlenie i zainstalować tutaj cztery dodatkowe miejsca siedzące.

Tym samym jury uznało wygląd autobusu elektrycznego za ergonomiczny, estetyczny, przejrzysty i spójny w najdrobniejszych szczegółach. Oficjalna opinia panelu oceniającego design na Międzynarodowym Forum iF brzmi:

-"Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny pojazdu, byliśmy pod wrażeniem przedniej części z charakterystycznymi dla marki reflektorami, nie wspominając o zastosowaniu szklanych powierzchni i modułowego nadwozia. Wnętrze pojazdu charakteryzuje się lśniącymi materiałami wysokiej jakości i nowoczesną kolorystyką, która znajduje odzwierciedlenie nawet w najdrobniejszych szczegółach."

Premiera 2018

Na koniec przypomnijmy, że MAN Lion's City E ma już dwa lata. Pojazd został pokazany publiczności na targach pojazdów użytkowych IAA 2018 i aktualnie jest on testowany przez wybrane firmy transportowe przed wejściem na rynek e-mobilności, co ma nastąpić w przyszłym roku.

12-metrowa wersja Lion's City E oferuje 88 miejsc dla pasażerów. W pełni elektryczny układ napędowy wytwarza od 160 kW do maksymalnie 240 kW. Energia pochodzi z akumulatorów modułowych o mocy do 480 kWh. Lion's City E osiąga zasięg 200 km w całym okresie użytkowania akumulatorów, a nawet do 270 km w sprzyjających warunkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
elektrobus
MAN
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....