TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN Lion's City E z designerską nagrodą iF2020
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.02.2020 09:00:51
MAN Lions City z nagrodą iF 2020

Zespół projektantów autobusów MAN i Neoplan po raz piąty zdobył nagrodę iF Design Award. Tym razem dla elektrobusu MAN Lion's City E, który jest produkowany w Starachowicach.

Pięć tytułów iF

Niezwykła seria stylistycznych sukcesów MAN-a obejmuje takie modele jak :

  • MAN Lion's Intercity (2016),

  • Neoplan Tourliner (2017),

  • MAN Lion's Coach (2018),

  • MAN Lion's City (2019)

  • i MAN Lion's City E (2020).

Przypomnijmy, że wyboru w ramach iF Design Award dokonuje 78 międzynarodowych ekspertów z ponad 20 krajów.

W tym roku otrzymali oni 7 298 zgłoszeń z 56 krajów. Spośród nich – w ramach kategorii "Automobiles / Vehicle / Bikes" – wybrali oni autobus MAN Lion's City E, który otrzymał specjalną nagrodę: złotą nagrodę iF. Firma otrzyma ją 4 maja – podczas ceremonii w Berlinie.

-"W porównaniu do ubiegłego roku liczba zgłoszeń w iF Design Award wzrosła o około 1000. Mając to na uwadze, możemy być naprawdę dumni z faktu, że MAN Lion's City E wyszedł na szczyt - i zdobył złotą nagrodę iF na swoim rynkowym starcie"- powiedział Rudi Kuchta, szef działu autobusów w MAN Truck & Bus i dodał: - "Po raz kolejny nasz zespół projektowy wykonał niesamowity projekt. Dzięki temu jesteśmy o krok od zostania dostawcą nr 1 w europejskim segmencie autobusów miejskich. Potwierdza to również opinii wielu klientów, że najnowszy Lion`s City jest najpiękniejszym autobusem miejskim na rynku. "

Za co nagroda?

Zdaniem jury, MAN Lion's City od pierwszego spojrzenia wyróżnia elegancka i nowoczesna konstrukcja autobusu. Co więcej, niezależne elementy nadwozia podkreślają specjalną cechę pojazdu, czyli napęd elektryczny. Szczególnie rzuca się w oczy wygląd ściany bocznej z charakterystyczną listwą oraz elegancka i proporcjonalna konstrukcja dachu.

Mimo baterii zlokalizowanych na dachu nie mamy wrażenia, że pojazd jest zbyt wysoki, a jednocześnie jego sylwetka ma dynamiczny wygląd. Imponującą cechą wewnątrz pojazdu jest zoptymalizowana część tylna, wynikająca z pominięcia wieży silnika. Twórcy wykorzystali ten fakt, aby stworzyć bardziej atrakcyjne oświetlenie i zainstalować tutaj cztery dodatkowe miejsca siedzące.

Tym samym jury uznało wygląd autobusu elektrycznego za ergonomiczny, estetyczny, przejrzysty i spójny w najdrobniejszych szczegółach. Oficjalna opinia panelu oceniającego design na Międzynarodowym Forum iF brzmi:

-"Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny pojazdu, byliśmy pod wrażeniem przedniej części z charakterystycznymi dla marki reflektorami, nie wspominając o zastosowaniu szklanych powierzchni i modułowego nadwozia. Wnętrze pojazdu charakteryzuje się lśniącymi materiałami wysokiej jakości i nowoczesną kolorystyką, która znajduje odzwierciedlenie nawet w najdrobniejszych szczegółach."

Premiera 2018

Na koniec przypomnijmy, że MAN Lion's City E ma już dwa lata. Pojazd został pokazany publiczności na targach pojazdów użytkowych IAA 2018 i aktualnie jest on testowany przez wybrane firmy transportowe przed wejściem na rynek e-mobilności, co ma nastąpić w przyszłym roku.

12-metrowa wersja Lion's City E oferuje 88 miejsc dla pasażerów. W pełni elektryczny układ napędowy wytwarza od 160 kW do maksymalnie 240 kW. Energia pochodzi z akumulatorów modułowych o mocy do 480 kWh. Lion's City E osiąga zasięg 200 km w całym okresie użytkowania akumulatorów, a nawet do 270 km w sprzyjających warunkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
elektrobus
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....