TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lux Express wchodzi do Polski
INFOBUS - Opublikowano: 10.02.2015 13:35:47 7 komentarzy
Lux Express wchodzi do Polski

Estoński przewoźnik Lux Express już oficjalnie w Polsce. Na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor generalny Hannes Saarpuu otwarcie zapowiada, że jego firma chce wypełnić lukę, jaka powstała między drogimi pociągami PKP Intercity i nie chodzi tu tylko o Pendolino a pociągami tanimi, które nie oferują wysokiego standardu. Między nimi są jeszcze auta osobowe. Lux Express chce także skusić na pokłady swoich autobusów właśnie kierowców, którzy obecnie wybierają samochody. Dotychczas estońska firma znana była w naszym kraju pod marką Simple Express, oferującą połączenia na trasach z Berlina do stolic krajów nadbałtyckich.  Czym kusi estoński przewoźnik? Przede wszystkim komfortem i tańszymi biletami. Przewoźnik od marca uruchomi 7 kursów na trasie Kraków ?Warszawa ?Kraków. Do ich obsługi zakupionych zostało 5 wspomnianych Irizarów. Na ich pokładzie pasażer będzie miał do dyspozycji zestawy multimedialne z tabletem na poprzedzającym siedzeniu, gorące napoje, klimatyzację i komfortowe fotele. Wszystko w cenie biletu. Standard autobusów rzeczywiście imponujący, ale porównywalny z tym, co dziś proponuje PolskiBus.com. Przewagą Estończyków są gadżety w postaci tabletów z treściami multimedialnymi.  Skoro już o biletach wspomnieliśmy to za pokonanie trasy Kraków ?Warszawa zapłacimy maksymalnie 59 zł. Przewoźnik przygotował też cenę promocyjną ?15 zł. Dla stałych klientów przewidziano atrakcyjny pakiet zniżek. I tak w ramach programu lojalnościowego PINS pasażerowie, którzy odbędą 11-25 podróży z Lex Express dostaną na kolejne wyjazdy 15 % zniżki. Dalej, ci, którzy wybiorą przewoźnika 26-40 razy zyskają 30%, zaś VIP-y, czyli ci z ponad 40 kursami dostaną 40% zniżki. Czas przejazdu na trasie Kraków ?Warszawa to 4 godziny i 25 minut. Hannes Saarpuu zdaje sobie sprawę z tego, że pociąg jadący CMK jest bezkonkurencyjny. Ale i drogi ?zastrzega. Dodajmy, że Lux Express chce przełamać także monopolistyczną pozycję PolskiegoBusa.com. Czerwone autobusy zatrzymują się po drodze do stolicy Małopolski w Kielcach, Estończycy pojadą non stop. Nie będzie biletów za 1 zł. Jak podkreśla Saarpuu określono nie minimalną a maksymalną cenę biletu. Według ambitnych planów przewoźnika trasa Kraków ?Warszawa ma być dopiero początkiem ekspansji. Na razie przewoźnik ma 5 autobusów. Dalszy rozwój firmy zakłada flotę na poziomie 80 pojazdów. Jeszcze w te wakacje ma ich być 15. Także latem Lux Express chce uruchomić kolejne połączenia. Gdzie? To na razie tajemnica. W kręgu zainteresowania Estończyków pozostają kursy z Warszawy do: Gdańska, Olsztyna, Białegostoku, Kielc, Wrocławia, Łodzi Poznania i Torunia. Na wszystkich obecny jest także PolskiBus.com. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja. Do 2019 roku przewoźnik planuje uruchamiać po 2-3 trasy rocznie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Kraków
LuxExpress
 • Krakus – 10.02.2015

  Jakie będzie miejsce docelowe w Wawie? W Krakowie MDA?

 • KW – 11.02.2015

  Metro Wilanowska - MDA

 • – 11.02.2015

  Też z wilanowskiej będą startować? NO NO będzie gorąco:) Lubie Polski bus ale każda konkurencja jest dobra i pożądana:)

 • Michał – 11.02.2015

  Widzę, że mają polską rejestracje. Ciekawe kto dostarczy im autobusy, Scania czy Firma Wanicki?

 • bus&truck – 12.02.2015

  Muślę, że PolskiBus.com przyjmie to na klatę i będzie konkurował z LuxExpress

 • bus&truck – 12.02.2015

  Jeżeli będą jeździć w pojedynczej obsadzie to ciężko im będzie się wyrobić w w 4h30m. a czas przelotu wg.rozkładu 4h25m. Jednym słowem czas wyżyłowany.

 • Juicy360 – 18.02.2015

  "Do ich obsługi zakupionych zostało 5 wspomnianych Irizarów." Gdzie wspomnianych?, bo nic wcześniej nie widzę o autobusach. + "podróży z Lex Express dostaną" Dwie zagraniczne firmy Polskibus i Lux Express, a gdzie polska konkurencja?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....