TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lublin z umową na nową linię trolejbusową
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 05.09.2014 21:45:24 2 komentarze
Lublin z umową na nową linię trolejbusową
28 sierpnia 2014 r. Gmina Lublin podpisała kolejną umowę na rozbudowę sieci trolejbusowej w mieście. Tym samym rozdysponowanych zostało 100 proc. środków Programu Rozwój Polski Wschodniej przeznaczonych na rozwój komunikacji publicznej. Realizacja lubelskiego projektu (pod pełną nazwą „Budowa korytarza transportu zbiorowego do obsługi terenów położonych w sąsiedztwie przyszłego Zintegrowanego Intermodalnego Dworca Metropolitalnego w Lublinie –ul. Lubelskiego Lipca \'80”) obejmuje przebudowę i wyposażenie w trakcję trolejbusową ul. Lubelskiego Lipca \'80, która w przyszłości połączy Zintegrowany Dworzec Metropolitalny i jego sąsiedztwo z siecią miejskiego systemu transportu publicznego. Inwestycja zakłada także budowę infrastruktury towarzyszącej tj. ścieżek rowerowych, zatok komunikacji miejskiej, wiaduktu oraz przebudowę skrzyżowania, dzięki czemu możliwa będzie integracja systemów transportu publicznego z komunikacją rowerową i pieszą na terenie miasta. Projekt ten nie zakłada zakupu trolejbusów. -„Aktualnie jesteśmy w przededniu podpisania umowy z wykonawcą”–mówi Karol Kieliszek, rzecznik Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Przedsięwzięcie pozwoli na lepsze skomunikowanie terenów położonych po obu stronach rzeki Bystrzycy, w tym ośrodków dydaktycznych KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego oraz usunięcie jednej z podstawowych barier w rozwoju miasta jaką jest ograniczona dostępność komunikacyjna. Wpłynie również na zwiększenie mobilności mieszkańców oraz ułatwi dojazd do Zintegrowanego Intermodalnego Dworca Metropolitalnego, który będzie obsługiwał transport kolejowy i zamiejską komunikację autobusową. Całkowita wartość projektu to niemal 41,8 mln zł, z czego prawie 18 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Działania III.1 Programu Rozwój Polski Wschodniej Systemy miejskiego transportu zbiorowego. Gmina Lublin zakończy realizację projektu do 31 grudnia 2015 r. Jest to drugi projekt realizowany przez Lublin z Programu Rozwój Polski Wschodniej, którego celem jest poprawa jakości funkcjonowania transportu miejskiego. Do tej pory dzięki wsparciu Funduszy Europejskich miejski tabor wzbogacił się o 100 nowych autobusów i 70 trolejbusów z napędem alternatywnym, w tym 12 trolejbusów przegubowych. Zgodnie z harmonogramem dostawa drugiej partii 18-metrowych pojazdów „na szelkach”, nastąpi jeszcze we wrześniu tego roku. Ponadto, w ramach podpisanych umów, zostało już dostarczonych 25 trolejbusów 12-metrowych (20 trolejbusów marki Solaris oraz 5 marki Ursus). Kolejne 33 trolejbusy marki Ursus zostaną dostarczone sukcesywnie w roku bieżącym oraz 2015.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
trolejbus
  • PiRo – 06.09.2014

    Ale o co chodzi Redakcjo ? Początek jest bardzo chaotyczny.

  • solaris2284 – 08.09.2014

    Piorunusie,chodzi o to,że redakcja tłumaczy podwaliny tego posunięcia,w którym trolejbusy miałyby jeździć nie tylko Krochmalną i Młyńską,ale i LL 80,ciekawe tylko czy aż do Ronda LL 80.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....