TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lublin wybrał 15 Nowych Trollino 18!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.10.2019 15:00:10 1 komentarz
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozstrzygnął dwa oddzielne postępowania na zakup odpowiednio 5 i 10 sztuk trolejbusów przegubowych. Łącznie 15 "przegubowców" dostarczy do Lublina firma Solaris.

Zamawiane trolejbusy to 18-metrowe, niskopodłogowe, klimatyzowane pojazdy. Trolejbusy będą wyposażone w dodatkowy napęd w postaci baterii, który pozwala im pokonywać odcinki tras nie wyposażone w trakcję trolejbusową. Ponadto pojazdy posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów, akceptujące zarówno monety, jak i płatności zbliżeniowe kartami i telefonami komórkowymi. Pojazdy będą również posiadały urządzenia do zliczania pasażerów.

Pięć trolejbusów ma zostać dostarczonych najpóźniej do 4 maja 2020 r. Pozostała dziesiątka ma trafić do Lublina niespełna rok później, do 1 kwietnia 2021 r. Docelowo nowe przegubowce zostaną skierowane do obsługi linii nr: 156, 158 i 160.

Oferty producenta "jamników" opiewają na łączną kwotę 44 280 000 PLN brutto. To oznacza, że jednego Nowego Trollino 18 w wersji dla Lublina wyceniono na 2 400 000 PLN netto. Okres gwarancji całopojazdowej to trzy lata. Rękojmią na pięć lat miałyby zostać objęte baterie trakcyjne oraz napęd elektryczny. Jeżeli chodzi o gwarancję na silniki trakcyjne to miałaby ona być udzielona do osiągnięcia przebiegu w wysokości 250 000 km przez każdy z trolejbusów.

Pierwsi w Polsce
Lublin był pierwszym polskim miastem, który postawił na fabrycznie nowe i niskopodłogowe trolejbusy przegubowe. W 2014 roku miasto kupiło dwanaście Solarisów Trollino 18. W ubiegłym roku natomiast pojawiło się 15 sztuk Ursusów CS18LFT. Po realizacji dostaw w ramach ogłoszonych postępowań, w taborze lubelskiej komunikacji miejskiej będą łącznie 42 przegubowe trolejbusy.

Zakup taboru jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, z projektów unijnych "Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej Lublinie" (5 sztuk trolejbusów) oraz "Niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części LOF wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej (10 trolejbusów).

Co jeszcze słychać w Lublinie?
W toku jest cały czas przetarg na dostawę 20 elektrobusów klasy MAXI z ładowarkami. Jedynym oferentem jest Solaris, jednak wydaje się, że akceptacja jego propozycji przez ZTM jest formalnością. A to za sprawą dodatkowych środków z PO RPW.

Ponadto czeka nas także przetarg na dostawę 10 trolejbusów klasy MAXI. A to za sprawą wypowiedzenia przez miasto umowy Ursus Busowi. O sprawie pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Lublin
Solaris
trolejbus
  • wiesio – 22.10.2019

    z elektrobusami chyba to nie jest takie proste, tu i tak nie było konkurencji, bo ursus już nie wyprodukuje. z elektrobusami to jeśli by chcieli mogliby rozpisac kolejny przetarg i wtedy by pewnie jeszcze sie ktos zgłosił na przykład SOR.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....