TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lublin podsumował komunikacyjnie 2019 r.
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.12.2019 15:00:13
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

Zbliża się koniec 2019 roku. To okazja do podsumowań. Przypominamy najważniejsze wydarzenia minionego roku z życia lubelskiej komunikacji miejskiej.

Nowy tabor
Podpisano trzy umowy na dostawę nowych elektrycznych pojazdów. Tabor komunikacji miejskiej powiększy się łącznie o 20 elektrobusów oraz 15 przegubowych trolejbusów. Wartość kontraktów zawartych z firmą Solaris przekracza 106 mln zł. Wraz z dostawą autobusów elektrycznych zostanie dostarczona także infrastruktura do ich ładowania.

Pierwsze trolejbusy trafią do Lublina w listopadzie 2020 roku. Zakończenie dostaw autobusów elektrycznych planowane jest we wrześniu 2021 roku. Dodatkowo z końcem roku zostały ogłoszone kolejne postępowania na dostawę łącznie 12 fabrycznie nowych autobusów elektrycznych. Dostawy pojazdów w ramach tych postępowań przewidziano w latach 2021-2022.

Nowa umowa powierzenia usług transportowych
Gmina Lublin podpisała z miejskim przewoźnikiem MPK Lublin - Spółka z o.o. nową umowę powierzenia usług transportowych. Przedmiotem umowy jest określenie zasad świadczenia przez MPK na rzecz Miasta usług komunikacji miejskiej. Umowa określa miedzy innymi zakres i standardy świadczenia usług, warunki techniczne dotyczące taboru oraz prognozowaną ilość wozokilometrów na kolejne lata. Umowa wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r. i będzie obowiązywała do dnia 31 grudnia 2029 r.

Nowe odcinki trakcji trolejbusowej
Oddano do użytkowania nowe odcinki trakcji trolejbusowej na ulicach: Grygowej, Mełgiewskiej, na ul. Chodźki od istniejącej pętli trolejbusowej do ul. Smorawińskiego, na ulicach Smorawińskiego, Szeligowskiego oraz Choiny. Trolejbusy korzystają z ponad 70 km trakcji, z czego większość powstała w ramach projektów unijnych zrealizowanych w ostatnich latach.

Nowe odcinki buspasów
Oddano do użytkowania buspasy o długości ok. 7 km na ulicach: Grygowej, Droga Męczenników Majdanka, Fabryczna i Lubelskiego Lipca 80.

Zmiany w ofercie przewozowej
Miniony rok to "porządki" w numeracji linii trolejbusowych. W wyniku przeprowadzonych ankiet wśród pasażerów trzy linie trolejbusowe otrzymały nowe numery: linia 10 zmieniła się w 150,19 w 162, zaś linia 162 przenumerowała się w 202.

W związku z otwarciem wiaduktów wróciła obsługa komunikacyjna ul. Grygowej. Dodatkowo linia nr 155 wszystkimi kursami została wydłużona do przystanku Pancerniaków 02 po trasie Mełgiewska – Grygowej. Ponadto, po zakończonych inwestycjach drogowych komunikacja miejska znów korzysta z ronda przy Gali oraz z ul. Kalinowszczyzna. Oddano również do użytkowania nową pętlę komunikacyjną na ul. Choiny, w rejonie granicy miasta Lublin. Tym samym nastąpiło wydłużenie tras przejazdu linii nr: 18, 156, 160 i 950 do nowego miejsca nawrotowego. Z nowej pętli, z tym że po drugiej stronie miasta, korzysta również linia 17, która została wydłużona we wszystkie dni tygodnia do przystanku Abramowicka – Dominów.

Komunikacja miejska dojeżdża do kolejnych podlubelskich miejscowości. Wybrane kursy linii nr 17 zostały skierowane do gminy Jabłonna. Z kolei do gminy Spiczyn dowożą pasażerów wybrane kursy linii 22. Dodatkowo autobusy linii nr 12 zostały skierowane we wszystkie dni tygodnia wybranymi kursami do miejscowości Stasin. Zmiany objęły również Świdnik. Uruchomiono dodatkowe kursy na linii 55, zaś linia 35 zmieniła trasę przejazdu.
W związku z wnioskami pasażerów została przywrócona trasa przejazdu linii nr 21 w obu kierunkach przez ul. Kunickiego i ul. Nowy Świat.

Działania promocyjne
Jak co roku nie zabrakło również działań promocyjnych. Czas wakacji to oczywiście kolejny sezon linii turystycznej. W tym roku na trasę wyjechał trolejbus ZIU-tek. Nowością było kursowanie linii zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Nie inaczej jak w latach ubiegłych w okresie od 16 do 22 września świętowaliśmy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Po zeszłorocznym sukcesie, jakim okazały się owłóczkowane przystanki, poszliśmy krok dalej i udekorowaliśmy przegubowy trolejbus. "Włóczkowa instalacja" kursowała przez cały tydzień zamiennie na liniach 151 i 158. Dodatkowo, 20 września na ul. Krótkiej stanął nasz namiot konsultacyjno-informacyjny. Była to doskonała okazja do bezpośrednich spotkań z mieszkańcami i pasażerami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
tabor
umowa
ZTM Lublin
MPK Lublin
trolejbus
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....