TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lublin lubi przegubowe trolejbusy. Przetargi na 15 pojazdów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.04.2019 14:00:57
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

W Lublinie pojawią się kolejne przegubowe trolejbusy. Zarząd Transportu Miejskiego sprawił bardzo miłą niespodziankę po świętach. Od dziś, 23 kwietnia urzędnicy prowadzą dwa przetargi na dostawę łącznie 15 przegubowców "z szelkami".

Lublin pionierem

Lublin był pierwszym polskim miastem, który postawił na fabrycznie nowe i w pełni niskopodłogowe trolejbusy przegubowe. W 2014 roku miasto kupiło dwanaście Solarisów Trollino 18. W ubiegłym roku natomiast pojawiło się 15 sztuk Ursusów CS18LFT. Co ważne od samego początku mocno postawiono na dodatkowy napęd w postaci baterii. Dzięki temu lubelskie "osiemnastki na szelkach" mogą być kierowane do obsługi linii z odcinkami bez sieci trakcyjnej. Obecnie wszystkie pojazdy są kierowane głównie do pracy na liniach 151, 156, 159 i 161.

Jednak przegubowych trolejbusów będzie jeździło po Lublinie jeszcze więcej. Dziś ogłoszono dwa przetargi na dostawę 15 pojazdów. Wymagania wobec nich ZTM ma identyczne, różne są tylko terminy dostaw. Pięć trolejbusów z mniejszego przetargu ma zostać dostarczony najpóźniej do 4 maja 2020 r. Pozostała dziesiątka ma trafić do Lublina niespełna rok później, do 1 kwietnia 2021 r.

Oczywiście z bateriami

Każdy z trolejbusów ma być całkowicie niskopodłogową konstrukcją z nadwoziem o długości 17,5 - 18,75 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższym niż 3,4 m. Musi on pomieścić przynajmniej 120 pasażerów, w tym nie mniej niż 40 na miejscach siedzących. Przynajmniej 10 foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez cztery wejścia w układzie 2-2-2-2.

Każda z maszyn musi posiadać sterowanie impulsowe oparte na falownikach. Trolejbusy muszą posiadać asynchroniczny silnik trakcyjny o mocy min. 240 kW. Jednostka ma być zabudowana przed osią napędową. Nie zabraknie oczywiście baterii. Litowo-jonowe zasobniki mają mieć pojemność nie mniejszą niż 40 kWh i żywotnością na poziomie min. 4 000 cykli ładowania. Z SIWZ wynika, że ZTM oczekuje maszyn, które na bateriach pokonają dystans min. 16 km.

Na szczegóły jeszcze mamy czas, więc standardowo czas na warunki formalne. W przetargu na pięć trolejbusów są to:

  • min. 5 mln PLN zdolności finansowej
  • ubezpieczenie od prowadzonej działalności na min. 1 mln PLN
  • dostarczenie w ciągu ostatnich trzech lat w ramach jednej dostawy min. trzech trolejbusów o wartości nie mniejszej niż 5 mln PLN brutto
  • wadium 100 000 PLN

Jeżeli chodzi o postępowanie na 10 przegubowców "na szelkach" to siłą rzeczy niektóre warunki "podkręcono" dwukrotnie. Są to:

  • min. 10 mln PLN zdolności finansowej
  • ubezpieczenie od prowadzonej działalności na min. 1 mln PLN
  • dostarczenie w ciągu ostatnich trzech lat w ramach jednej dostawy min. sześciu trolejbusów o wartości nie mniejszej niż 10 mln PLN brutto
  • wadium 200 000 PLN

W obydwu postępowaniach są identyczne kryteria oceny ofert. Cena ma 60% wagi. Do 25% można wywalczyć w ocenie technicznej. 10% z kolei to warunki gwarancji. Pozostałe 5% można zdobyć za zaoferowanie trolejbusów ze średnim zużyciem energii w warunkach ruchu miejskiej nie większym niż 1,4 kWh/km.

Na oferty ZTM czeka do 30 maja. Najważniejsze pytanie w tej chwili to na ile ofert możemy liczyć. Orientacyjna wartość obu zamówień to 29 700 000 PLN netto. A to daje szacunkową wartość jednego trolejbusu w wysokości 1 980 000 PLN netto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Lublin
trolejbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....