TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lublin kupuje 35 elektrycznych Solarisów. Jest zgoda UZP
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.11.2019 14:00:34
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie ma zielone światło do podpisania trzech umów z Solarisem. Urząd Zamówień Publicznych z wynikiem pozytywnym skontrolował przetargi na zakup 20 autobusów elektrycznych oraz łącznie 15 trolejbusów przegubowych. Kontrakty będą opiewać na prawie 107 mln PLN brutto.

Trzy lubelskie przetargi na dostawę 20 elektrobusów klasy MAXI, a także pięciu i dziesięciu trolejbusów przegubowych z bateriami trwały dłuższą chwilę. Pierwszy udało się dopiero za trzecim razem rozstrzygnąć, natomiast w przypadku pozostałych Solaris czekał jedynie na decyzję o akceptacji ofert. Było to spowodowane zbyt niskim budżetem jakim dysponował ZTM.

Dodatkowa kasa
Ale temu udało się zaradzić. Na wniosek Lublina zostało zwiększone dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Zapewniło to możliwość realizacji tych trzech projektów taborowych, które stały pod znakiem zapytania z powodu wzrostu cen. Na nie trafiła na połowa z dodatkowej gotówki. A to dokładnie 17 244 600 PLN brutto. O szczegółach pisaliśmy tutaj. 

Pieniądze te pozwoliły na zamówienie łącznie 35 nowych pojazdów z napędem elektrycznym oraz infrastrukturą towarzyszącą. Będzie to: 

  • 20 elektrobusów klasy MAXI z ładowarkami wolnymi oraz szybkimi - o którym to zamówieniu pisaliśmy TUTAJ, gdzie najkorzystniejsza oferta Solarisa na 62,4 mln PL brutto przekraczała budżet ZTM o 9,5 mln PLN brutto;

  • 5 przegubowych trolejbusów - o czym pisaliśmy TUTAJ, gdzie jedyna i najkorzystniejsza oferta także od Solarisa opiewała na 14,7 mln PLN brutto, podczas gdy budżet ZTM wynosił 12,1 mln PLN brutto. Brakowało 2,6 mln PLN brutto;

  • 10 przegubowych trolejbusów - o którym to zamówieniu pisaliśmy TUTAJ, gdzie również jedyną propozycję złożył Solaris - na sumę 29,5 mln PLN brutto, a ZTM zarezerwowało na ten cel o ponad 5 mln PLN brutto mniej.

UZP: Wszystko w porządku
Do zawarcia umów brakowało już tylko jednej formalności. Konieczna była kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych co jest standardowym postępowaniem w takich przypadkach. Trójka przetargów przeszła pozytywnie kontrolę uprzednią z Urzędzu Zamówień Publicznych. A to oznacza to, że została otwarta droga do podpisania umów z Solarisem.

Warto dodać, że 35 pojazdów na prąd, które Lublin pozyska od producenta "jamników" to nie jedyne zakupy, do których szykuje się miasto. W niedalekiej perspektywie czasowej możemy się spodziewać przetargów na dostawę kolejnych nowych pojazdów. W Lublinie będzie się więc jeszcze działo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Lublin
Solaris
UZP
unia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....