TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lublin kupi kolejnych 12 elektrobusów od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.03.2020 15:00:48
Lublin kupi kolejnych 12 elektrobusów od Solarisa

Solaris dostarczy kolejne elektrobusy do Lublina. Wczoraj, 24 marca Zarząd Transportu Miejskiego przystał na oferty producenta z Bolechowa na dostawę łącznie 12 elektrobusów klasy MAXI. Dostawy są planowane w 2021 i 2022 r.

Przypomnijmy, że chodzi o dwa przetargi ogłoszone pod koniec 2020 r. W pierwszym ZTM chciał wyłonić dostawcę pięciu elektrycznych "dwunastek" oraz trzech ładowarek plug-in do nich. Będą to dwa stacjonarne urządzenia o mocy min. 80 kW i jedno mobilne nie słabsze niż 40 kW. Termin realizacji całego zadania to nie później niż 4 kwietnia 2022 r.

W drugim postępowaniu ZTM chciał pozyskać siedem "elektryków" oraz czterech ładowarek plug-in. W tym zadaniu będą dwunastowiskowe stacjonarne urządzenia, każde o mocy min. 80 kW. W tym przetargu termin realizacji wypada wcześniej. Elektrobusy oraz ładowarki mają być dostarczone do Lublina do 22 listopada 2021 r.

Lubelski standard
Autobusy elektryczne zamawiane przez Lublin mają być konstrukcjami całkowicie niskopodłogowymi z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m i szerokości 2,5 – 2,55 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 70 pasażerom. Nie mniej niż 27 osób ma mieć zagwarantowaną przejażdżkę na miejscach siedzących. Min. osiem foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład ma być możliwe dzięki trzem parom drzwi w układzie 2-2-2.

Pojazdy muszą posiadać jeden silnik trakcyjny o mocy min. 150 kW lub dwa nie słabsze niż 120 kW. ZTM wymaga wyposażenia elektrobusów w baterie litowo-jonowe. Ich pojemność ma być nie mniejsza niż 96 kWh. Układ napędowy oraz zarządzanie energią mają być tak skonfigurowane, aby dziennie elektrobus mógł pokonywać dystansu min. 300 km. Pomiędzy szybkimi ładowaniami pokona on ok. 40 km. Pojazdy będą przystosowane do wolnego ładowania poprzez złącze plug-in oraz szybkiego za pomocą pantografu.

Pojazdy będą monitorowane i klimatyzowane jednym agregatem o mocy min. 24 kW. Nie zabraknie także gniazdek USB dla pasażerów oraz automatu biletowego przyjmującego płatności bilonem oraz kartą. Kolejny raz zadbano także o komfort pracy kierowcy, który będzie miał do dyspozycji "dużą" kabinę.

System informacji pasażerskiej ma się opierać na trzech zewnętrznych wyświetlaczach diodowych o wysokiej rozdzielczości, dwóch wewnętrznych tablicach (jedna LED i jedna LCD 38" – tzw. "e-koraliki") oraz głosowych zapowiedziach przystanków.

2 x Solaris
28 lutego minął termin składania ofert na pięć elektrycznych "dwunastek". ZTM na ich zakup przygotował 13 425 911,25 PLN brutto. To oznacza, że na pozyskanie jednego zaplanowano nie więcej niż 2 183 075 PLN netto.

Jedyna oferta zmieściła się w tych szacunkach. Minimalnie, ale jednak. Przedstawił ją Solaris. Za pięć Urbino 12 electric producent "jamników" zaproponował 13 407 000 PLN brutto. To daje 2 180 000 PLN netto za jednego nU12e. Dodatkowo Solaris w tej cenie zaoferował pięcioletnią gwarancję całopojazdową.

Kilka dni później, 4 marca minął termin składania ofert w większym przetargu. ZTM na ich zakup przygotował 18 796 275,72 PLN brutto. To oznacza, że na pozyskanie jednego zaplanowano znów nie więcej niż 2 183 075 PLN netto. Jedyna otwarta tego dnia oferta również zmieściła się w tych szacunkach. Znów minimalnie, ale jednak.

Przedstawił ją Solaris. Za pięć Urbino 12 electric producent "jamników" zaproponował 18 769 800 PLN brutto. To daje 2 180 000 PLN netto za jednego nU12e. Dodatkowo Solaris w tej cenie zaoferował także pięcioletnią gwarancję całopojazdową.

Rozsztrzygnięcie więc było formalnością. Wczoraj stało się ono faktem. To oznacza, że Solaris do swojego lubelskiego portfela zamówień dorzuca kolejnych 12 pojazdów z napędem elektrycznym. Łącznie daje to portfolio na 47 pojazdów- 32 elektrobusy oraz 15 przegubowych trolejbusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Lublin
Solaris
elektrobus
ładowarka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....