TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lubin z nagrodą za bezpłatne autobusy [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2015 20:01:06 4 komentarze
Lubin z nagrodą za bezpłatne autobusy

Dolnośląskie miasto dzięki wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej uznane zostało za Zielone Miasto. Do Lubina właśnie dotarła statuetka w ramach konkursu co roku organizowanego przez Ministerstwo Środowiska.

? ?Wyróżnienie w tym konkursie trafiło do nas tak trochę przy okazji. Gdy wprowadzaliśmy bezpłatną komunikację miejską, głównym celem nie było zadbanie o środowisko, ale przede wszystkim zdjęcie niepotrzebnych obciążeń podatkowych z mieszkańców ? mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego. ? Bilety komunikacji miejskiej są bowiem tak naprawdę ukrytą formą dodatkowego opodatkowania. Mieszkańcy, którzy płacą za cały bilet, jeszcze dodatkowo ? płacąc podatki ? dokładają do biletów osób korzystających ze zniżek? ? dodaje.

Od września 2014 roku za przejazdy miejskimi autobusami nie płaci już nikt. Jak szacuje lubiński magistrat, dzięki temu znacznie więcej osób korzysta z żółtych autobusów. Według badań przeprowadzonych na zlecenie urzędu, w dzień roboczy z komunikacji miejskiej korzysta 35.887 pasażerów. Średnio rocznie z usług komunikacji korzysta ponad 10 mln osób! ? ?Jest to więc przy okazji zysk dla środowiska? ? mówi Jacek Mamiński, trzymając statuetkę, jaką miasto otrzymało od Ministerstwa Środowiska.

Bezpłatna ekologia

Lubin został wyróżniony w kategorii ?Środowisko a zdrowie?. ?Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji powoduje korzyści dla środowiska i jakości życia mieszkańców: ograniczenie liczby samochodów, redukcję zanieczyszczeń powietrza, redukcję hałasu? ? czytamy w uzasadnieniu. W tym roku w konkursie ?Zielone miasta ? w stronę przyszłości? wzięło udział 248 miast z całej Polski. Zorganizowano go już po raz drugi. Inspiracją do powstania konkursu ?Zielone miasta ? w stronę przyszłości? jest koncepcja Zielonej Stolicy Europy, stworzona przez Jüri Ratasa, ówczesnego burmistrza Tallina w Estonii w 2008 roku. Idea ta ma na celu całościowe ulepszenie stanu środowiska miejskiego poprzez takie działania jak: powiększania terenów zielonych, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami, zrównoważonego transportu czy ograniczenia hałasu.

Żółte autobusy

Lubińską komunikacje cały czas obsługuje PKS Lubin. W ramach rozstrzygniętego we wrześniu br. przetargu, spółka ponownie została wybrana miejskim przewoźnikiem. - ?PKS był jedyną firmą, jaka zgłosiła się do przetargu ? mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Poważne zmiany mogą nastąpić dopiero w przyszłym roku, kiedy to organizację komunikacji zbiorowej przejmie powiat lubiński. Na razie, do czerwca 2016 roku, zajmuje się tym jeszcze miasto Lubin. ? ?Skończyła się 10-letnia umowa miasta z PKS, dlatego trzeba było ogłosić przetarg. Nowa umowa obejmuje tylko pół roku i opiewa na 14 mln zł" ? dodaje Jacek Mamiński.

Właściwy przetarg, długoletni, przeprowadzony zostanie w przyszłym roku, jednak nie przez miasto, ale przez powiat lubiński. Najprawdopodobniej nowy przewoźnik zostanie wybrany na kilka lat, może na dziesięć, tak jak w przypadku poprzedniego przetargu przygotowywanego przez miasto. Na razie nie wiadomo, jakie będą to koszty dla gmin, będzie to wiadomo po organizacji przetargu. Samorządowcy szacują, że jeśli zrobią to wspólnie, na pewno będzie taniej. ? ?Na razie rozkład jazdy zostaje taki jak dotychczas ? zapewnia Mamiński. ? Nowy będzie układany w przyszłym roku.?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Lubin
Lubin
BKM
konkurs
 • Krzysztof – 17.12.2015

  A od kiedy Lubin jest Lubuski?? Myślałem, że Lubin należy do województwa dolnośląskiego :)

 • Tomek – 18.12.2015

  Jaka ona bezpłatna? Chyba bez biletowa.

 • pisior – 21.12.2015

  Jak się ma u siebie KGHM co płaci podatki to można sobie robić takie fajerwerki!

 • Do pisiora – 21.12.2015

  Pisior, to ty rzeczywiście jesteś. Główkę zapewne masz, ale brak w niej mózgu.To zapewne od tych bezsensownych ruchów, do przodu, do tyłu, tak Tobą telepie.Najpierw poczytaj, później poczytaj, następnie pójdź do szkoły, spytaj nauczycieli, czy już myślisz, a następnie próbuj zajmować stanowisko w dyskusji, ale też powoli.Czytając Twoją wypowiedź, to uważam, że masz szanse, ale dopiero za jakieś dwadzieścia lat. O ile się nie mylę. Ale po przeczytaniu tych mądrości, domniemam, że po dwudziestu latach, dzień w dzień, bezsensownych Twoich ruchów, mądrość z tyłka przejdzie do główki pisiora.Lubin dostał jakąś nagrodę, a może i nie. Nie wiem nie sprawdzałem, ale wiem to, czego Ty dowiesz się za dwadzieścia lat. Lubin nie był pierwszym miastem, które wprowadziło darmową komunikację miejską, dla mieszkańców i innych podróżujących tą komunikacją. Jednak mam takie dziwne przeświadczenie, że zapewne będzie jeszcze więcej takich miast, a już jest ich sporo.Tak na zakończenie, mniej pisiorowania, z którego nic nie ma, oprócz tych bezsensownych ruchów w przód i w tył, a więcej myślenia, czyli w Twoim przypadku, więcej czytania ze zrozumieniem, więcej myślenia, o ile za bardo nie zmęczy. Na koniec dopiero pierwsze próby wyciągania wniosków. Ale bardo delikatnie, coś tak jak wyciąganie na koniec pisiora z pochwy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....