TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

LOT, Wizz Air i Lufthansa - najlepsze linie w naszym regionie
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.03.2019 10:56:07
LOT, Wizz Air i Lufthansa - najlepsze linie w naszym regionie

21 marca linie PLL LOT, Wizz Air i Lufthansa zostały uznane przez pasażerów z 16 krajów za najlepsze w Europie Środkowowschodniej linie lotnicze 2018 roku. Nagrody przyznała także Kapituła Plebiscytu. Wyróżnienia biznesu lotniczego zostały wręczone podczas uroczystej gali CEESAR Awards w Poznaniu.

Organizatorem Plebiscytu był portal Pasazer.com, a gospodarzem tegorocznej gali Port Lotniczy w Poznaniu. Partnerami plebiscytu byli Lagardere, operator sklepów duty free na polskich lotniskach, grupa eSKY, agent turystyczny działający online (OTA) oraz CEDC, producent Żubrówki. Pasażerowie mogli oddawać swoje głosy przez specjalną platformę www.ceesar-awards.com. Wyróżnienia są jednymi z najważniejszych i prestiżowych w biznesie lotniczym w Europie Centralnej i Wschodniej. Wskazują najlepszych przewoźników pod względem oferty i serwisu.

15 edycja

- Już 15. raz wybieramy najlepszą linię lotniczą, tym razem w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas tegorocznej edycji plebiscytu, pasażerowie z 16 krajów nagrodzili najlepsze linie "lotniczymi Cezarami" – powiedział Paweł Cybulak, dyrektor naczelny The CEESAR Awards i redaktor naczelny serwisu pasazer.com, polskiego lidera wśród internetowych serwisów rynku lotniczego.

- Gala ma miejsce w Poznaniu, w Wielkopolsce, znanej z gościnności i otwartości. Warto zaznaczyć, iż to wydarzenie organizowane jest w naszym mieście po raz pierwszy i jest najważniejszym w Polsce lotniczym wydarzeniem branżowym. Zaprosiliśmy do udziału w Gali przedstawicieli branży lotniczej z całej Europy, przedstawicieli ministerstwa infrastruktury oraz władz lokalnych, a także media. Jest to zatem powód do dumy dla nas, dla pracowników, dla Zarządu lotniska, które w ubiegłym roku zanotowało rekordowe wyniki obsługi pasażerskiej i osiągnęło drugie miejsce w Europie pod względem dynamiki ruchu wśród portów obsługujących do 5 mln pasażerów - powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Lotniska Poznań-Ławica.

Coroczny ranking “The CEESAR Awards", jest najważniejszym rankingiem branży lotniczej od 2004 roku i odzwierciedla prawdziwe opinie zweryfikowanych klientów, od tego roku, pasażerów całego regionu Europy Środkowowschodniej.

Głosowanie pasażerów

W Plebiscycie oddano blisko 40 tys. zweryfikowanych głosów. 34 proc. pytanych pochodziło z Polski, 18 proc. z Rumunii, po 11 proc. z Węgier i krajów byłej Jugosławii, 9 proc. z Czech, 7 proc. z państw bałtyckich i po 5 proc. ze Słowacji i Bułgarii.

- Jako jeden z niewielu organizatorów, wielką wagę przywiązujemy do weryfikacji ocen opartych na opiniach osób, które doświadczyły podróży lotniczej. Ma to bezpośrednie przełożenie na szczególną wiarygodność oraz, przede wszystkim, na znaczą rangę nagród – dodał Cybulak.

Nagrody pasażerów otrzymali:

● Wizz Air – najlepsza linia niskokosztowa w Europie Środkowowschodniej;

● PLL LOT – najlepsza linia na trasach dalekodystansowych w Europie Środkowowschodniej;

● Lufthansa – najlepsza linia na trasach krótkich w Europie Środkowowschodniej.

Zasady konkursu

Ranking opiera się na opiniach zweryfikowanych pasażerów, którzy odbyli swoją podróż na pokładzie samolotu. Dzięki współpracy z partnerami działającymi na rynku Europy Środkowo-Wschodniej: pośrednika sprzedaży online eSky oraz lokalnych serwisów lotniczych, możliwe było przeprowadzenie badania na wyselekcjonowanej grupie klientów, którzy rzeczywiście korzystali z usług konkretnych linii lotniczych.

Pasażerowie, którzy odbyli rejs daną linią, oceniali ich usługi w siedmiu szczegółowych kategoriach. W każdej z nich wyłoniony został zwycięzca. Ryanair wygrał w kategorii najlepszego stosunku jakości do ceny, PLL LOT – wskazany jako oferujący najlepszą odprawę i boarding. Przewoźnikiem o najwyższym komforcie i z najlepszą rozrywką na pokładzie wybrany został Emirates, a najlepszą załogą kabinową może się pochwalić Wizz Air. Najlepszą linią w kategorii “czystość" głosujący wybrali Lufthansę, podczas gdy Qatar Airways zaoferował, według nich, najlepszy catering na pokładzie.

- Wręczanie nagród najlepszym liniom lotniczym podczas tej uroczystości, to także doskonała okazja do spotkań z partnerami biznesowymi i budowania relacji ze specjalistami branży lotniczej w Polsce. To także czas na podziękowania za udany ubiegły rok oraz na zadanie kilku kluczowych pytań, podczas rozmów kuluarowych, o przyszłość i rozwój współpracy. Nie przez przypadek miejscem Gali są Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdyż właśnie to miejsce od lat jest swego rodzaju drogowskazem dla rozwoju gospodarki nie tylko regionu, lecz całego kraju i miejscem budowania relacji biznesowych na najwyższym poziomie. Poznań, jako ośrodek stale prężnie się rozwijający, to doskonałe miejsce na zorganizowanie tego wydarzenia - dodaje Wiatrowski.

Nagrody ekspertów

Również Kapituła "The CEESAR Awards" złożona ze specjalistów branży, biznesu i mediów reprezentujących kraje Europy Środkowo-Wschodniej, przyznała swoje nagrody. Jozsef Váradi, założyciel i dyrektor generalny Wizz Aira nagrodzony został tytułem “menedżera roku w Europie Środkowo-Wschodniej".

“Wydarzeniem 2018 roku" w naszej części kontynentu wskazano dynamiczny rozwój lotniska w Budapeszcie. Port w stolicy Węgier otrzymał także wyróżnienie w kategorii “najbardziej udanej rozbudowy lotniska".

Połączenie Budapeszt-Nowy Jork uruchomione w maju ubiegłego roku przez PLL LOT, zostało przez radę uznana za "trasę roku". Nagroda dla “najlepszej nowej strefy duty-free" została przyznana Baltonie za nowe sklepy otwarte na lotnisku we Wrocławiu.

Miano najlepszej linii biznesowej uzyskały linie Qatar Airways. Najpunktualniejszym przewoźnikiem został z kolei airBaltic.

Za “wyróżniających się rozwój w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej" kapituła nagrodziła z kolei PLL LOT.

- Zarówno blisko 40 tys. zweryfikowanych głosów jak i obecność najbardziej wpływowych gości zgromadzonych podczas poznańskiej gali podkreśla znaczenie głosowania pasażerów oraz samego wydarzenia. To nie tylko szansa na nagrodzenie zwycięzców, ale także możliwość spotkania się wszystkich uczestników, konkurentów i partnerów biznesowych w jedynej miejscu – mówi Paweł Cybulak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
linia
LOT
Wizz Air
Lufthansa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....