TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

LOT poleci też na lotnisko Domodiedowo
InfoAir.pl - Opublikowano: 31.01.2018 13:48:44 1 komentarz
LOT poleci też na lotnisko Domodiedowo

PLL LOT od czerwca tego roku uruchomią nowe połączenie na lotnisko Domodiedowo, drugie w Moskwie obok lotniska Szeremietiewo, na które również latają samoloty tej linii; w ciągu ostatniego roku między Warszawą a Moskwą podróżowało ponad 105 tys. pasażerów - podała w środę, 31 stycznia,  spółka.

Jak poinformował LOT w komunikacie, pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Domodiedowo w Moskwie odbędzie się 2 czerwca. Loty będą wykonywane samolotami typu Embraer, które na pokład mogą zabrać do 112 pasażerów.

Przez prawie miesiąc - do 1 lipca - LOT będzie latał na Domodiedowo sześć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Codzienne loty rozpoczną się od 2 lipca. Taki rozkład będzie obowiązywał co najmniej do 27 października, czyli do końca sezonu letniego.

Zakładany czas przelotu między Lotniskiem Chopina i Domodiedowem to ok. 2 godz. 10 minut. Samoloty będą startowały z Warszawy o godz. 20, a lądowały w Moskwie – po uwzględnieniu różnicy czasu - o 23.10. Z Domodiedowa rejs do Warszawy zaplanowany jest na godz. 8, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 9.20.

"Zdecydowaliśmy się uruchomić rejsy z Warszawy do portu Domodiedowo, żeby zapewnić osobom podróżującym z Polski i innych europejskich krajów dostęp do krajowych połączeń wewnątrz Rosji. Przygotowany przez nas rozkład umożliwi też pasażerom z Moskwy przesiadki w Warszawie w drodze do miast w regionie, m.in. do Budapesztu, Pragi, Kijowa, Wilna, Rygi, Tallinna, Bukaresztu, Ljubljany, a także np. do Madrytu" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w LOT Adrian Kubicki. Podkreślił, że Moskwa to popularny kierunek w siatce LOT-u, jeden z kluczowych w Europie Wschodniej.

Port lotniczy Domodiedowo znajduje się ok. 40 km na południowy wschód od centrum Moskwy. To jedno z największych lotnisk w Rosji pod względem ruchu pasażerskiego i towarowego. Jednocześnie jest to jeden z trzech portów lotniczych w stolicy Rosji- obok Szeremietiewa i Wnukowa.

LOT lata na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo 14 razy w tygodniu (do tego dochodzą połączenia sprzedawane w ramach współpracy code-share z Aerofłotem). Port ten jest zlokalizowany w północnej części rosyjskiej stolicy.

Stolica Rosji to trzecie miasto w siatce LOT-u, w obrębie którego LOT obsługuje dwa porty lotnicze. Przewoźnik do Nowego Jorku oferuje połączenia na lotniska JFK i Newark, a do Kijowa – Boryspol i Żuliany.

Spółka podała, że w ciągu ostatniego roku w sumie między Warszawą i Moskwą podróżowało ponad 105 tys. pasażerów. Oprócz Moskwy, LOT lata do Sankt-Petersburga i Kaliningradu.

Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie łącznie 50 tras, m.in. z Warszawy do Tokio, Seulu, Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W 2018 r. LOT poleci po raz pierwszy m.in. z Rzeszowa: do Tel Awiwu (11 marca) i Newark (30 kwietnia), a z Warszawy: do Dubrownika (3 maja) i Singapuru (od połowy maja).

W 2017 r. LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, czyli więcej o prawie 1,5 mln niż rok wcześniej i 2,5 mln więcej niż w r. 2015. Do 2020 r. LOT prognozuje osiągnięcie wyniku ponad 10 mln pasażerów rocznie. Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,856 proc. akcji) oraz TFS Silesia (0,144 proc. akcji).(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Rosja
  • pyrlander – 01.02.2018

    A poleci ... Ursusem, skoro doniesienie jest w Infobus?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....