TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Liniowe przetargi KZK GOP - III kwartał 2016
Konrad Bek - Opublikowano: 30.09.2016 11:13:09
Liniowe przetargi KZK GOP - III kwartał 2016

Wrzesień już się skończył, pora więc na krótkie podsumowanie kolejnych rozpoczętych i rozstrzygniętych przetargów organizowanych przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, które odbyły się w trzecim kwartale roku.

Tradycyjnie poniżej przedstawiamy chronologiczne zestawienie przetargów z trzeciego kwartału 2016 roku:

- 27 lipca 2016 r., ogłoszono postępowanie na linię nr 162 ? relacji: Katowice Aleja Korfantego ? Mysłowice Brzezinka pętla. Do wykonywania usługi wymagano od przewoźnika 2 szt. taboru BN ? do 12m ? wyprodukowanych w 2011 roku, wyposażonych w silniki EURO5. Okres trwania umowy rozpocznie się 1 października br. i będzie trwał przez 12 miesięcy. W tym czasie autobusy łącznie pokonają 92 tys. wzkm. Postępowanie wygrała firma: TRANSGÓR S.A. z Mysłowic z kwotą 476.928 zł ? daje to stawkę 5,18 zł/wzkm.

W tym samym dniu ogłoszone jeszcze cztery postępowania m.in. na linię 102 ? relacji: Świętochłowice Chropaczów Wiślan ? Świętochłowice Piaśniki Szkoła nr 1. W tym zadaniu KZK GOP wymagał od przewoźnika jednej sztuki autobusu typu M ? do 8m ? wyprodukowanego w 2010 roku, wyposażonego w silnik EURO5. Obsługę przez najbliższe 36 miesięcy i 76,5 tys. wzkm. z dniem 1 października br. zapewni firma: P.P.U.H. Kłosok z Żor, która wygrała to zadanie za kwotę 319.739,40 zł ? co daje stawkę 4,18 zł/wzkm.

Ogłoszono również przetarg na linię nr 924 ? relacji: Sośnicowice Pętla ? Gliwice Osiedle Waryńskiego Pętla. W tym zadaniu KZK GOP wymagał od przewoźnika 1 szt. autobusu typu M, wyprodukowanego w 2016 roku, spełniającego restrykcyjne normy emisji spalin EURO6. Realizacja umowy miała rozpocząć się 1 września br., a autobus miał pokonać przez cały okres trwania umowy 0,2125 mln wzkm. Postępowanie ogłoszone w czerwcu jednak unieważniono. Tym razem jednak w wygranym przez firmę: Waldekbusy z Sosnowca przetargu KZK GOP wymagał również 1 szt. taboru typu M, wyprodukowanego jednak w 2015 roku i spełniającego najwyższe normy emisji spalin EURO6. Realizację umowy przewidziano również na 1 września br. przez najbliższe 24 miesiące, a w tym czasie przewoźnik pokona 170 tys. wzkm. Firma wygrała to postępowanie za kwotę 550.800 zł ? co daje stawkę 3,24 zł/wzkm.

Oprócz postępowania do obsługi linii 102, 162 czy 924, ogłoszono również przetarg na brakujące rudzkie ogniwo, czyli linię nr 230 ? relacji: Ruda Śląska Halemba pętla ? Ruda Śląska Godula Plac Niepodległości. Do realizacji tego zamówienia KZK GOP wymagał tym razem 4 szt. taboru BN z 2007 roku produkcji spełniającego normy emisji spalin EURO4. Realizacją postępowanie przez najbliższe 6 miesięcy i 93 tys. wzkm. zajmie się konsorcjum firm: METEOR Jaworzno i IREX-1 Świętochłowice, które wygrało postępowanie z kwotą 369.619,20 zł ? daje to stawkę 3,97 zł/wzkm. Przypomnijmy, że marcowe, unieważnione z niewiadomych przyczyn postępowanie wygrało konsorcjum dwóch rudzkich spółek Rudpol-OPA i Opa Ekspert z Rudy Śląskiej, który to przetarg tydzień przed rozpoczęciem realizacji unieważniono. Tutaj przewoźnik deklarował obsługę linii pierwszymi w Polsce autobusami MAZ wyposażonymi w silniki EURO6. Do tej pory linię obsługuje również Rudpol, lecz starszymi pojazdami.

Ostatnim najbardziej długoterminowym przetargiem zajęliśmy się na koniec. Chodzi tu o postępowanie na linię nr 25 ? relacji: Będzin Kościuszki ? Wojkowice Żychcice Piaski 37. KZK GOP przewiduje pracę przewozową trzema autobusami typu AN ? do 10,5m ? w wysokości 2,287 mln wzkm przez 96 miesięcy, lecz Zamawiający zakłada możliwość czasowego zwiększenia lub zmniejszenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia, z realizacją w dowolnym okresie trwania umowy, jednak nie więcej niż o 1 mln wzkm, związanego z koniecznością organizowania komunikacji miejskiej na wyznaczonych odcinkach trasy w związku z doraźnymi remontami dróg i torowisk lub w związku z występującymi utrudnieniami w ruchu, spowodowanymi awariami układu sieci drogowej i torowisk lub z innych przyczyn uniemożliwiających funkcjonowanie komunikacji miejskiej w kształcie podstawowym. 22 września miało miejsce otwarcie ofert, lecz na razie nie udało się nam ustalić jakie firmy wzięły udział w przetargu. Jedno jest pewne, realizacja zadania rozpocznie się 1 stycznia 2017 roku.

Jakich przetargów należy spodziewać się jeszcze w tym roku? Czas pokaże


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
linie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....