TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jesteś tutaj: Infobus / Producenci / Lew wraca do gry 
Lew wraca do gry
Piotr Bochenko - Opublikowano: 23.02.2011 18:37:58 3 komentarze
Lew wraca do gry

MAN zakończył zeszły rok z bardzo dobrym wynikiem. Spółka sprzedała aż 107 autobusów. O tym sukcesie rozmawialiśmy z Romanem Kałużyńskim, dyrektorem sprzedaży autobusów w Regionie Wschód w MAN Truck &Bus Polska. Oto co na nam powiedział:

InfoBus.pl: MAN zakończył 2010 rok z bardzo dobrym wynikiem 107 sprzedanych autobusów, co w porównaniu z sumą 45 egz. w 2009 r. można nazwać wielkim powrotem do czołówki autobusowej ligi w Polsce. Co zadecydowało o tym sukcesie?

Roman Kałużyński, dyrektor sprzedaży autobusów MAN w Regionie Wschód: Myślę, że przyczyn jest kilka: począwszy od naprawdę ciężkiej i konsekwentnej pracy naszego zespołu odpowiedzialnego za sprzedaż autobusów w Polsce, po pracę naszych kolegów odpowiedzialnych za doradztwo serwisowe i obsługę posprzedażną w działalności autobusowej.

Jednym z elementów tego sukcesu wartych również podkreślenia jest znakomita współpraca między naszym zespołem odpowiedzialnym za sprzedaż autobusów w Polsce, a kolegami w fabrykach MAN w Polsce –tj. w Starachowicach i w Sadach k Poznania, a także naszą centralą w Monachium. Lepsze zrozumienie polskiego rynku –zwłaszcza w Niemczech –pozwoliło nam na dopasowanie się do potrzeb polskiego klienta i stąd tak dobre efekty.

InfoBus.pl: Lata 2009/2010 przyniosły wiele zmian w fabrykach MAN w Polsce. Czy to również pomogło przy zdobywaniu kolejnych kontaktów z polskiego rynku?

Roman Kałużyński : Jak już wcześniej wspomniałem, jednym z elementów naszego sukcesu jest współpraca z fabrykami. Zmiany zarówno w fabryce w Sadach jak i Starachowicach w znaczącym stopniu wpłynęły na nasz wynik w ubiegłym roku, jak również są naszym zdaniem gwarancją nie gorszych wyników przewidywanych przez nas na ten rok w Polsce. Unowocześnienie i optymalizacja procesów technologicznych w fabrykach autobusów, które są elementem stałej strategii MAN i można powiedzieć procesem ciągłym, wpływa nie tylko na podwyższenie jakości naszych produktów, ale też na skrócenie czasu dostaw tak istotnego dla klientów w Polsce.

InfoBus.pl: W 2010 r. realizowaliście kilka kontraktów dla polskich klientów. Który z nich był najważniejszy?

Roman Kałużyński: Bez wątpienia najważniejszym z nich był kontrakt na dostawę 70. autobusów przegubowych dla MZA Warszawa, zrealizowany wspólnie z naszym partnerem finansującym ten zakup tj. ING Lease. Dostawa 70 autobusów do stolicy zrealizowana pod koniec ubiegłego roku i to bez żadnych opóźnień była dla nas dużym wyzwaniem. Trzeba tutaj dodatkowo pamiętać o randze klienta, jak i o skomplikowanym wyposażeniu autobusów. Tak wysoko zawieszona dała nam dużo satysfakcji po pomyślnym wykonaniu tej znaczącej umowy.

InfoBus.pl: Cześć firm zrezygnowała ze startu w przetarg MZA Warszawa na 70 przegubów z uwagi m.in. na wysokie kary za niedostarczenie na czas części zmiennych. Jak wy sobie radzicie z tym problemem?

Roman Kałużyński: Naszą siłą są nie tylko autobusy, ale też profesjonalna obsługa serwisowa i zaopatrzenie w części o czym najlepiej wiedzą nasi klienci. Dlatego nie wycofujemy się z trudnych warunków stawianych w przetargach oczywiście po dokonaniu analizy naszych możliwości. W tym przypadku uznaliśmy, że jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klienta i jak na razie nie stanowi to dla nas problemu.

InfoBus.pl: Znaczna część wygranych przez Was przetargów w 2010 r. będzie realizowana w tym roku. Jakie miasta chodzą w skład tegorocznej zaliczki? I jakiego poziomu sprzedaży spodziewacie się w tym roku?

Roman Kałużyński: Faktycznie mamy już spory portfel zamówień do realizacji w takich miastach jak Świerklaniec, Lubin, Opole i inne, co pozwala nam zakładać, iż poziom sprzedaży nie będzie niższy niż w roku ubiegłym. Oczywiście w przypadku ewentualnych wygranych w dużych przetargach możemy odnotować znaczący wzrost, ale to czas pokaże.

InfoBus.pl: W 2010 roku został ogłoszony w Polsce pierwszy przetarg na dostawę autobusów zasilanych biodieslem. Jak MAN jest przygotowany do tego paliwa?

Roman Kałużyński: Także jednym z wymogów przetargu warszawskiego była możliwość stosowania tego typu paliw. Nie stanowi to dla nas problemu oczywiście przy stosowaniu certyfikowanych paliw spełniających wymagania określonych dla tego typu paliwa norm.

 InfoBus.pl: W zeszłym rok był ważny momentem dla autokarowego działu MAN –m.in. podpisano umową sponsorską z KKS Lech i dostarczono autobus dla piłkarzy Lechii Gdańsk. Czy przewidujecie w tym roku jakieś piłkarskie wydarzenia z autobusami MAN w tle?

Roman Kałużyński: Rzeczywiście, można powiedzieć, że staliśmy się liderem w dostawie autobusów dla klubów piłkarskich, choć w tym roku nie zamierzamy poprzestać tylko na piłce nożnej. Prowadzimy rozmowy handlowe z klientami także z innych dyscyplin i nie ukrywam, że chcielibyśmy kontynuować dostawy dla klubów sportowych także w tym roku. Na razie nie zdradzamy potencjalnych klientów ale mogę obiecać, że w przypadku sukcesu InfoBus będzie jednym z pierwszych, których poinformujemy o finalizacji kontraktów.

InfoBus.pl: Dziękujemy. Pozostając w temacie piłki –czy przewoźnicy autokarowi zaczynają przygotowywać się do EURO 2012? Czy dostajecie jakieś zapytania w sprawie np. wynajmu lub sprzedaży większej liczby autokarów w tym okresie?

Roman Kałużyński: Na razie nie odnotowaliśmy nadmiernego zainteresowania przewoźników tym tematem, choć znamy firmy, które myślą o tym poważnie. Wydaje mi się, że do konkretnych rozmów dojdzie jesienią tego roku.

InfoBus.pl: Pod koniec ubiegłego roku MAN zorganizował pokaz autobusu hybrydowego Polsce. Czy w tym roku również planujecie tego prezentacje?

Planujemy taki pokaz na przełomie wiosny i lata. Po ustaleniu szczegółów poinformujemy redakcję o miejscach, w których będzie to miało miejsce i czasie.

InfoBus.pl: MAN organizuje co roku spotkania w Centrum Autobusów Używanych w Sadach. Czy w tym roku również odbędzie się ta ważna da branży impreza?

Roman Kałużyński: Ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń autobusowych w Polsce i oczywiście, jak co roku, obędzie się i tym razem na wiosnę w Sadach. Będzie to w pierwszej połowie kwietnia i mam nadzieję, że jak zawsze cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

InfoBus.pl: Bardzo dziękujemy za rozmowę.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAN
PKS Lubin
 • Jarko – 23.02.2011

  Oby tak jeszcze wygrał przetarg w Katowicach na 25 autobusów

 • kierowca 108 – 24.02.2011

  i w warszawie.

 • blue – 24.02.2011

  szkoda, że man wypadnie z przetargu w Białymstoku. Nie pogniewałbym się gdyby to lwy zaczęły królować ponownie w Białymstoku. Cóż MB zły nie jest :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....