TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Lew króluje na lubińskich ulicach
Dariusz Chryc - Opublikowano: 23.02.2012 19:36:00
Lew króluje na lubińskich ulicach
Uroczystym przekazaniem do użytku nowego taboru autobusowego rozpoczęło się wtorkowe przedpołudnie w siedzibie lubińskiego PKS-u, który na mocy umowy zawartej z Urzędem Miejskim w Lubinie od wielu lat wykonuje usługi zbiorowego transportu miejskiego.

We wtorek 21.lutego o godzinie 11-tej przy ul. Ścinawskiej zjawili się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych ze Starostą Powiatu Lubińskiego –Tadeuszem Kielanem na czele. Nie zabrakło także przedstawicieli związków zawodowych przewoźnika, pracowników oraz oczywiście mediów, spotkaniu przewodniczył Prezes Zarządu PKS Lubin S.A. –Kazimierz Ziółkowski. W ten sposób rozpoczęto ceremonię prezentacji najnowszego nabytku miejskiego przewoźnika.

9 w pełni niskopodłogowych, wyposażonych w najnowsze silniki standardu EEV żółtych MAN-ów zasiliło tabor tutejszego PKS-u. Najnowszym zakupem zakończono projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Wojewodztwa Dolnośląskiego na lata 2007 –2013 o nazwie „Poprawa warunków obsługi transportu miejskiego w Lubinie poprzez zakup przyjaznego dla środowiska taboru autobusowego”.

W ubiegłym roku w ramach programu dostarczono do Stolicy Polskiej Miedzi 10 identycznych modeli MAN Lion\'s City A21.

Z lubińskich ulic znikną wysłużone Jelcze 120M, które obok Citelisów, Karos oraz MAN-ów i kilku sztuk małych Kapen obsługują komunikację miejską. Tym samym średnia wieku taboru miejskiego w Lubinie wyniesie 3,5 roku, zaś najstarsze pojazdy (MAN SL 232 –w liczbie zaledwie 2 sztuk) będą liczyły po 8 lat. Przypomnijmy, iż lubińska komunikacja miejska może być obsługiwana przez autobusy nie starsze niż 10 lat.

Pojazdy dostarczone do Lubina wyposażone są m.in. w zestawy monitoringu skladające się z czterech szerokokątnych kamer pokladowych, system nawigacji satelitarnej krakowskiej firmy ELTE, która stanowi element nadzoru komunikacji miejskiej w Lubinie prowadzony przez zleceniodawcę usług przewozowych –Gminę Miejską Lubin, a także służy do informowania pasażerów na wybranych przystankach węzłowych o ewentualnych opóźnieniach w kursowaniu autobusów w czasie rzeczywistym, przy użyciu elektronicznych tablic informacyjnych. Ponadto system głosowej i wizualnej zapowiedzi przystanków oraz kasowania biletów dostarczony przez firmę PIXEL z Bydgoszczy.

Wartym zauważenia jest także fakt, iż wszystkie lubińskie niskopodłogowe i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych autobusy zaopatrzono w nalepki „Przyjazny Autobus”- to wynik akcji przeprowadzonej przez lokalne, hobbystyczne internetowe Radio 9 Lubin.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAN
PKS Lubin
Lubin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....