TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

KZK GOP ogłosił przetarg na linię 880
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.02.2016 16:35:00 1 komentarz
fot. kuiama, phototrans.pl

Komunalny Związek Komunikacyjny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego ogłosił trzeci już w tym roku przetarg na obsługę połączeń autobusowych. Tym razem celem ma być wyłonienie operatora, który przez osiem lat będzie obsługiwał przyspieszoną linię nr 880. Łączy ona Plac Andrzeja w Katowicach z dzielnicą Grzegorzka z Rudzie Śląskiej.

Kontrakt będzie obowiązywał przez osiem lat, począwszy od 1 maja tego roku. W tym okresie KZK oszacował, że operator wykona pracę eksploatacyjną na poziomie ok. 561 000 wzkm. Związek standardowo zastrzegł, że zakres zamówienia może ulec zmianie. Założono bowiem możliwość czasowego zwiększenia lub zmniejszenia zamówienia w dowolnym okresie obowiązywania kontraktu, jednak nie więcej niż o 270 000 wzkm. Zamawiający tłumaczy to koniecznością wprowadzania zmian na wyznaczonych odcinkach trasy w związku z np. doraźnymi remontami dróg i torowisk lub innymi utrudnieniami w ruchu, które uniemożliwiają funkcjonowanie połączenia w podstawowym kształcie.

Obsługa linii 880 będzie realizowana jednym autobusem klasy maxi (tabor BN). Powinien to być pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż w 2016 roku oraz spełniający normę czystości spalin EURO6. Autobus o długości do 12,5 m powinien posiadać trzy wejścia w układzie 2-2-2 o minimalnym prześwicie 1200 m. Ma także umożliwiać podróż co najmniej 91 pasażerom. Na możliwość podróży na miejscu siedzącym powinno liczyć minimum 25% podróżnych. Spośród wszystkich foteli 40% ma być dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi.

Pojazd powinien posiadać kompletny system informacji pasażerskiej (trzy wyświetlacze zewnętrzne, głosowe zapowiedzi przystanków, jeden głośnik zewnętrzny) oraz być przygotowany do montażu urządzeń do obsługi platformy ŚKUP. Nie zabraknie także monitoringu oraz klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej o mocy przynajmniej 25 kW.

Naturalna wentylacja ma być możliwa dzięki dwóm lukom dachowym oraz przynajmniej ośmiu przesuwnym oknom. Natomiast wymuszona ma być realizowana przez wentylatory elektryczne w suficie pojazdu.

Aby złożyć ważną ofertę konieczne będzie spełnienie trzech najważniejszych warunków formalnych. Po pierwsze oferent będzie musiał wykazać, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonał przewozy w transporcie drogowym osób o wartości nie mniejszej niż 1 mln zł netto. Po drugie będzie na nim spoczywał obowiązek udowodnienia, że posiada lub będzie posiadał jeden autobus, który spełnia powyżej wymienione wymagania SIWZ. Wreszcie oferta musi zostać zabezpieczona wadium w wysokości 65 000 zł.

Propozycje, które otrzyma KZK będą oceniane na podstawie dwóch kryteriów. Cena ma wagę 95%, pozostałe 5% można uzyskać dzięki zadeklarowaniu odpowiednich warunków płatności. Otwarcie ofert wstępnie zaplanowano na 18 marca. Wtedy najwcześniej się dowiemy czy 880 utrzyma jej dotychczasowy operator, czyli konsorcjum Meteora i Irexu-1. Spółki obecnie obsługują tą trasę jednym Irisbusem Crossway 12LE z 2008 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
  • kamys – 11.02.2016

    dzielnica Bykowina, ulica Grzegorzka w Rudzie Śląskiej :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....