TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kuria ws. dworca w Ostrołęce: Sprawa jest otwarta
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.08.2018 10:00:30
Kuria ws. dworca w Ostrołęce: Sprawa jest otwarta; fot Google Maps

Kuria diecezjalna w Łomży wydała oświadczenie ws. rezygnacji spółki Polonus z dzierżawy dworca w Ostrołęce. O całej sytuacji pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

22 sierpnia kuria diecezjalna w Łomży wydała oświadczenie ws. rezygnacji spółki Polonus z dzierżawy dworca w Ostrołęce. Tłumaczy, że ze zdziwieniem przyjęła podany przez państwowego przewoźnika powód wycofania się z prowadzenia działalności na terenie dworca.

W wydanym w środę oświadczeniu rzecznik kurii ks. Jan Krupka poinformował, że wypowiedzenie umowy dzierżawy zostało przesłane 25 lipca do parafii św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce, właściciela terenu, na którym stoi dworzec autobusowy. W piśmie znalazło się stwierdzenie "Podkreślamy, iż przyczyną wypowiedzenia jest w szczególności, ale nie wyłącznie, zły stan techniczny dworca autobusowego, zarówno budynku, jak i placu manewrowego" - cytuje ks. Krupka.

Jego zdaniem "przyczyna wypowiedzenia umowy przez przedsiębiorstwo Polonus jest w wyraźnej sprzeczności z treścią umowy dzierżawy, podpisanej między firmą a parafią miesiąc wcześniej, w której jest zaznaczone (§ 2 nr 3): +Dzierżawca oświadcza, że znany mu jest stan techniczny Przedmiotu Dzierżawy, akceptuje go i nie wnosi i nie będzie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń w stosunku do Wydzierżawiającego+".

W wydanym oświadczeniu rzecznik kurii pisze też, że "firma Polonus otrzymała odpowiedź ze strony parafii św. Antoniego na wypowiedzenie umowy, w której zostało m.in. zaznaczone, że parafia nie podziela oceny stanu technicznego budynku dworcowego, określonego przez Polonus jako +zagrażający bezpieczeństwu pasażerów i jego personelu+. Takie stanowisko wynika z konkretnych realiów - poprzedni dzierżawca eksploatował dworzec do końca czerwca br. więc obiekt ten nie mógł być w tak złym stanie".

Jednocześnie rzecznik kurii zapewnia, że sprawa korzystania z terenu dworcowego i budynku dworcowego dla potrzeb transportu pasażerów jest wciąż otwarta i prowadzone są rozmowy na ten temat. Dodaje, że sprawa bezpośredniej organizacji transportu publicznego nie należy do zadań Kościoła.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu dyrektor zarządzający Polonusa Piotr Pogonowski napisał, że powodem rezygnacji spółki z działalności w Ostrołęce jest brak porozumienia z właścicielem terenu: "Pomimo szczerych chęci i podjętych działań, z przykrością informujemy, iż z uwagi na brak porozumienia z właścicielem terenu musieliśmy odstąpić od realizacji naszych planów" – poinformował.

Polonus działalność w Ostrołęce rozpoczął 1 lipca. Do tego czasu kursy realizował należący do Mobilis Group PKS w Ostrołęce. W lutym br. spółka zadecydowała o rozwiązaniu umowy dzierżawy dworca i rozpoczęciu procesu likwidacji firmy. Za powód podała brak rentowności i niesprawdzenie się założonego modelu biznesowego. Jednocześnie przewoźnik zadeklarował utrzymanie realizowanych kursów do końca czerwca br.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Polonus
UM Ostrołęka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....