TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kto sfinansuje Scanie dla MZK Jelenia Góra?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.06.2020 15:00:38
fot. K. Bek, phototrans.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Jeleniej Górze czeka na trzy czteroletnie Scanie Citywide 12LF. W międzyczasie przewoźnik ogłosił przetarg na sfinansowanie ich zakupu w formie trzyletniego leasingu operacyjnego. Na składanie ofert pozostał jeszcze miesiąc.

Scania debiutuje w Jeleniej Górze

O dosyć zaskakującym finale przetargu MZK na dostawę trzech maksymalnie czteroletnich "dwunastek" pisaliśmy tutaj. Scania dostarczy do Jeleniej Góry trzy autobusy Citywide 12LF. O jakich egzemplarzach mowa? Chodzi o pojazdy, które jeszcze w ubiegłym roku jeździły na liniach jastrzębskiego MZK pod banderą Warbusa. Pisaliśmy o nich m.in. tutaj.

Każdy z tych autobusów umożliwia podróż maksymalnie 104 pasażerom. 28 osób ma zapewnione miejsce siedzące na fotelach typu Ster NewCity. Dziesięć siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Drugie i trzecie drzwi są odskokowe. Płaty drzwiowe jak i system ich sterowania dostarczyła firma BODE. 

Autobus jest napędzany poprzecznie zabudowanym silnikiem typu Scania DC07 101 280. Silnik ma pojemność skokową niespełna 6,7 l. Jego moc to 206 kW. Osiąga maksymalny moment obrotowy 1100 Nm. Poprzez przekładnię kątową został zblokowany z automatyczną skrzynią biegów ZF 6AP1200 Ecolife. 

Każda Scania posiada klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Pojazdy posiadają agregaty Sphero Revo o mocy chłodniczej 25 kW. Wentylacja naturalna przestrzeni pasażerskiej jest zapewniona przez siedem okien przesuwnych oraz dwa wywietrzniki dachowe.

Scania trzy czteroletnie Citywide'y 12LF zaproponowała za 2 509 200 PLN brutto. Jeden wyszedł więc za 680 000 PLN netto. Do tego producent zaoferowała objęcie każdego z autobusów roczną gwarancją całopojazdową. Zanim nastąpi dostawa każdy z pojazdów będzie musiał przejść m.in. malowanie w nowe barwy jeleniogórskie oraz doposażenie w wymaganą przez MZK elektronikę.

Będzie leasing na trzy lata

Przewoźnik w międzyczasie rozpoczął poszukiwania firmy, która sfinansuje zakup autobusów. Odbędzie się to w formie trzyletniego leasingu operacyjnego. MZK założyło, że wniesie łączną opłatę wstępną w wysokości 120 000 PLN netto. Następnie każda z 35 miesięcznych rat ma wynieść 46 500 PLN netto. Ostatnia zakończy się wykupem w wysokości nieco ponad 14% tj. kwotą 292 500 PLN netto. Leasingodawca musi więc jedynie wycenić koszty obsługi leasingu.

Formalności są uproszczone do minimum. Oferent musi jedynie wykazać, że w ciągu ostatnich trzech lat obsłużył dwa leasingi finansowe o wartości i charakterze odpowiadającemu zamówieniu MZK. Do kompletu wadium- zabezpieczenie oferty określono na 21 500 PLN.

Termin składania ofert mija 2 lipca. Kryteria oceny są dwa. Cena ma 90% wagi. Pozostałe 10% można wywalczyć dzięki zaoferowaniu najniżej kwoty podatku od środków transportu przez okres leasingu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Jelenia Góra
Scania
Warbus
MZK Jastrzębie-Zdrój
używane
wynajem
leasing

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....