TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kto pojedzie hybrydami Solarisa w Ząbkowicach?
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.05.2020 16:00:29
Ząbkowice Śląskie szukają przewoźnika. Na 6 lat

Trwają przygotowania do uruchomienia Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej.

Po zawarciu w minionym roku umowy na dostawę hybrydowy autobusów marki Solaris do komunikacji, Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła właśnie przetarg na wybór firmy, która będzie woziła mieszkańców.

Wybrany przez gminę wykonawca otrzyma do dyspozycji siedem nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów marki Solaris Urbino 12 hybrid, na zakup których Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości 10 611 825 zł. Wykonawca będzie musiał zapewnić także dodatkowe trzy autobusy własne.

Plan od TRAKO

Planowany termin uruchomienia Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej to rozpoczęcie roku szkolnego czyli 1 września tego roku. Wyspecjalizowana firma "TRAKO Projekty Transportowe" z Wrocławia zaprojektowała nam 7 linii, które docierać będą do każdej miejscowości gminy co najmniej 4 razy dziennie. Komunikacja obsługiwać będzie również dowóz dzieci do szkoły.

Na terenie miasta i gminy zaprojektowano 133 przystanki, z czego 50 w samych Ząbkowicach Śl. Celem jest maksymalnie ułatwienie korzystania z komunikacji.

Dla pasażerów dedykowana będzie specjalna bezpłatna aplikacja na telefony komórkowa oraz strona internetowa, na których będzie można zapoznać się z rozkładami jazdy, i co ważniejsze, na żywo śledzić autobusy, sprawdzając za ile minut podjedzie na przystanek. Oczywiście aplikacja obsługiwać będzie również linie przewożące dzieci do i ze szkoły.

Obszar gminy został podzielony na 4 strefy taryfowe i w zależności od długości podróży, ceny biletów będą przedstawiać się następująco:


Dwa zadania

Zamówienie – oprócz komunikacji miejskiej - obejmuje również przewóz uczniów między miejscem zamieszkania, a placówkami dydaktyczno-wychowawczymi i opiekuńczymi, a także uruchomienie we własnym zakresie komercyjnej linii na odcinku Grochowa – Braszowice.

Przewoźnik będzie miał również obowiązek sprzedaży biletów i kontroli dokumentów przewozu. Zwycięzca przetargu będzie świadczył usługi na rzecz gminy aż do 30 września 2026 roku.

Warunki formalne

Zamawiający szuka przewoźnika, który w czasie ostatnich trzech lat wykonał należycie pracę przewozową w wysokości minimum 750 000 wozokilometrów.

Co więcej, przewoźnik musi również posiadać ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 1 000 000 000 PLN.

Ponadto, wykonawca musi wnieść wadium w wysokości 50 000 PLN.

Tabor autobusowy

Obsługa linii ma odbywać się w dwojaki sposób:

• autobusami należącymi do gminy (7 sztuk Solaris Urbino12 Hybrid, które mają być dostarczone do gminy do końca lipca), które będą udostępnione wyłącznie do przewozów gminnych. Mają być one garażowane w zajezdni wykonawcy i będą przez niego serwisowane,

• autobusami należącymi do wykonawcy – przeznaczonymi do przewozów komercyjnych i gminnych.

Wykonawca będzie zobowiązany do posiadania dwóch autobusów liniowych o długości od 10,5 do 13 m oraz jednego autobusu rezerwowego o długości od 10,5 do 12,5 m. Wiek dwóch autobusów liniowych podczas całego okresu eksploatacji nie może przekroczyć 20 lat, a autobusu rezerwowego 15 lat. Autobusy liniowe mają być wyposażone w 55 miejsc siedzących, a rezerwowy w 27 miejsc.

Jednostką napędową w autobusach liniowych będzie silnik spełniający normę minimum EURO 3, a w autobusie rezerwowym – EURO 4. Pojazdy mają posiadać tablice elektroniczne zewnętrzne – diodowe (przednia, boczna i tylna).

Warunki przetargu

Zamawiający ustalił termin otwarcia ofert na dzień 22 czerwca.

W SIWZ zostały uwzględnione dwa kryteria oceny ofert: cena (60%) i termin płatności (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Ząbkowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....