TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Księża zamykają autobusowy dworzec w Ostrołęce
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.08.2018 12:00:50 1 komentarz
Księża zamykają autobusowy dworzec w Ostrołęce; fot. Google Maps

Kolejna plaga nawiedziła mazowiecki transport autobusowy. Po likwidacji przez Mobilis kilku przedsiębiorstw PKS, teraz księża podnoszą czynsz za dzierżawę dworca autobusowego w Ostrołęce.  Polonus rezygnuje.

Sytuacja w Ostrołęce jest niecodziennie i podobna historia nie zdarzyła się jeszcze w żądnym innym mieście w Polsce. Z powodu znacznego podwyższenia czynszu przez właściciela obiektu, firma transportowa Polonus zrezygnowała z dalszego zarządzania autobusowym dworcem tym mieście. O przyszłości przystanków, poczekalni z kasami i płyty postojowej zadecyduje teraz Kuria Diecezjalna w Łomży. Nieoficjalnie w Ostrołęce mówi się, że ma tu powstać galeria handlowa.

Koniec dworca

Fakt likwidacji autobusowego dworca przy ulicy Bogusławskiego 21 potwierdza Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający Polonusa:

-"Informujemy, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej "Polonus" w Warszawie S.A., od dnia 01.09.2018 roku, nie będzie już operatorem dworca autobusowego mieszczącego się w Ostrołęce. Pomimo szczerych chęci i podjętych działań, z przykrością informujemy, iż z uwagi na brak porozumienia z właścicielem terenu musieliśmy odstąpić od realizacji naszych planów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę lokalnym władzom, przedsiębiorcom działającym na terenie dworca autobusowego w Ostrołęce, przewoźnikom korzystającym z jego infrastruktury, pracownikom oraz wszystkim firmom współpracującym" - czytamy w informacji.

Bez tymczasowego dworca

Jak informuje portal moja-ostroleka.pl sprawa likwidacji dworca jest przesadzona, gdyż w sierpniu przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w obrębie dworca, otrzymali wypowiedzenie najmu.

Miasto umywa w tej sprawie ręce.

-"My w tej sprawie zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Zorganizowaliśmy spotkanie przedstawicieli kurii z zarządem przewoźnika, ale nie doszli do porozumienia. To teren prywatny, nie możemy do niczego zmusić jego właściciela. Zdajemy sobie sprawę, że za kilka dni dworzec przestanie funkcjonować, ale w tym momencie nie dysponujemy terenem, na którym mógłby zostać urządzony tymczasowy dworzec. Na razie pasażerowie będą mogli wsiadać do autobusów na funkcjonujących obecnie przystankach, na których do tej pory tylko z nich wysiadali. Są one poza dworcem, na terenie należącym do miasta. Wciąż zastanawiamy się, jak rozwiązać ten problem" – powiedział Onetowi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki.

Koniec regionalnych planów

Polonus potwierdził, że utrzyma wszystkie dotychczasowe połączenia z Ostrołęką.

Jednak brak centralnego dworca w Ostrołęce kończy wcześniejsze plany odbudowania sieci regionach połączeń autobusów - na wzór istniejącej siatki Mobilisu. Taki projekt odtrąbiony już przez ostrołęcki ratusz okazał się dalece przedwczesny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Polonus
UM Ostrołęka
  • tantus – 23.08.2018

    @Łukasz Najman: widzisz, tylko jest pewna różnica. Kościół Katolicki nie jest spółką prawa handlowego, więc nie może zasłaniać się tym, że musi na tym terenie zarabiać.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....