TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krótkie spodnie dla kierowców autobusów: Wrocław i Olsztyn
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.06.2019 10:00:12
Krótkie spodnie dla kierowców autobusów: Wrocław i Olsztyn ; fot. MPK Wrocław

MPK w Olsztynie i Wrocławiu zgodziły się, aby w najbardziej upalne dni kierowcy autobusów mogli zakładać krótkie spodnie. Warszawa i Kraków mówią temu pomysłowi "nie".

Fala upałów przechodząca nad Polską doskwiera nie tylko pasażerom miejskiej komunikacji. Zmęczeni temperaturą są też kierowcy i motorniczowie, którzy za kółkiem spędzają wiele godzin. Dlatego olsztyńskie i wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie pozostało głuche na prośby swoich pracowników i zgodziło się, aby w najbardziej upalne dni kierowcy, motorniczowie oraz kontrolerzy biletów mogli przyjść do pracy w krótkich spodenkach.

26 stopni

W miejskich spółkach obowiązuje dress code - kierowcy autobusów i motorniczy muszą pracować w odpowiedni stroju.

-"To koszula lub polo na krótki rękaw i długie spodnie – mówi jeden z nich. - Tyle że w takim ubraniu można się ugotować w kabinie".

Pierwszy ruch w kierunku "letniej garderoby" wykonało MPK Wrocław.

-"Ufam, że takie rozwiązanie spotka się z Państwem akceptacją i w konsekwencji wpłynie pozytywnie na rozwiązanie rokrocznie zgłaszanego problemu w zakresie odzieży służbowej noszonej w czasie upałów" – napisał w specjalnym komunikacie prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Odtąd pracownicy wrocławskiego MPK będą codziennie otrzymywać z Centrali Ruchu informację o planowanej pogodzie następnego dnia.

-"W przypadku otrzymania komunikatu potwierdzającego temperaturę wyższą niż 26 stopni Celsjusza, dopuszcza się następujący rodzaj ubioru: pełne buty, koszulka, tj. t-shirt lub polo, biała lub niebieska bez wzorów i nadruków oraz spodenki czarne lub granatowe bez wzorów i nadruków" – można przeczytać w komunikacie do pracowników.

Tego lata pracownicy wrocławskiego MPK muszą zdać się na własną garderobę. Od przyszłego roku krótkie spodenki mają być już częścią ich służbowego umundurowania. Dodajmy, że o lżejsze stroje pracownicy MPK zabiegali od lat.

Potem Olsztyn

Sprawa letniego ubioru stała się także przedmiotem rozmów między związkowcami w MPK Olsztyn a kierownictwem spółki. Udało się je sfinalizować po myśli kierowców.

-"Uzgodniono, iż (...) do odwołania można pracować w krótkich spodniach. Dodatkowo uzgodniono, że następna partia umundurowania będzie wyposażona w komplet letnich krótkich spodni – czytamy w komunikacie NSZZ Kierowców i Motorniczych MPK Olsztyn.

Warszawa i Kraków

Z kolei pracownicy MPK Kraków i MZA Warszawy na "letnie" zmiany będą musieli poczekać. O ile w ogóle wejdą one w życie. Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki mówi, że pracowników obowiązują wytyczne stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego, których przewoźnicy muszą przestrzegać.

-"Wytyczne nie przewidują tego, żeby kierowcy mogli pracować w krótkich spodenkach - mówi Adam Stawicki.

W upały także kierowcy i motorniczy krakowskiego MPK nie mogą przychodzić do pracy w krótkich spodniach. Tutaj komunikacyjny dress code to krótki rękaw i brak krawata.

-"Nie ma takich planów – odpowiada nam rzecznik prasowy MPK Kraków, Marek Gancarczyk pytany o krótkie spodnie u prowadzących. – Myślę, że to dobre, że można łatwo zidentyfikować motorniczego i nawet kiedy jest poza pojazdem wiadomo, że to pracownik MPK i może nam udzielić pomocy."

Gancarczyk podkreśla, że najważniejsze działanie, które poprawia komfort pracy prowadzących w upalne dni, to wymiana taboru.

-"Nawet krótkie spodenki niewiele dadzą, jeśli w pojeździe nie ma klimatyzacji. Dlatego nasze działania inwestycyjne idą w tym kierunku" – mówi rzecznik MPK Kraków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Wrocław
MPK Olsztyn
MZA Warszawa
MPK Kraków
 • Oliwier Kozak – 23.06.2019

  Przecież to jest człowiek, i dlaczego niby nie mógł by

 • Tomasz Mysiński – 23.06.2019

  Oczywiście że tak

 • Gregor Tabor – 23.06.2019

  Tu nie ma co się pytać. Po prostu ubierać się wygodnie i tyle. Po drugie najważniejsza jest koszula, koszulka polo.

 • Grzegorz Skweres – 23.06.2019

  Kierowca powinien pracować w stonowanym wyglądem stroju, który daje mu komfort pracy - nie widzę problemu w krótkich spodenkach (zwłaszcza w takim upale), on pracuje kilka godzin w metalowej puszce.

 • Michał Korzyński – 23.06.2019

  Myślę że potrzeba tylko trochę dobrej woli, w Poznaniu już od dwóch tygodni kierowcy i motorowi mogą prowadzić pojazdy w krótkich spodenkach oczywiście dopasowanych do firmowej koszuli. Jak widać na załączonej ankiecie nikomu to nie przeszkadza.

 • Damian Kajfasz – 23.06.2019

  A Kraków ma gdzieś komfort kierowcy😤

 • Marcin Olszewski – 23.06.2019

  A w Radomiu sie nie pitolei przychodze do pracy jak chcę 😁

 • Michał Prosper Kowalski – 23.06.2019

  Ci z wąsami nie.

 • Adrian Adrian – 23.06.2019

  Jasne, że tak !

 • Bartłomiej Najman – 23.06.2019

  W Białymstoku nikt nie robi problemu. Chociaż czasami lepszy byłby kilt 😉

 • Hubert Morawski – 23.06.2019

  A klimatyzacja nie wystarcza?

 • Henryk Barszcz – 23.06.2019

  Jak dla mnie, jeśli dzięki temu lepiej mu się pracuje, to może być ubrany nawet jak Powolniak z "Co ludzie powiedzą".

 • Dawid Beniamin – 23.06.2019

  Tak.

 • Andrzej Andrew – 23.06.2019

  Tak. Ale niech kierowcy przestana zakladac skarpety do sandalow...

 • Ryszard Kownacki – 23.06.2019

  TO PAŃSTWO POWINNO NARZUCIĆ KODEKSEM PRACY !!!!!!! Zakaz narzucania przez pracodawcę strojów służbowych powodujących jakikolwiek dyskomfort o ile nie jest to ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE do wykonania ważnej czynności służbowej. ( zakaz powinien dotyczyć również "błahych" przypadków jak niewygodne buty ze szpilkami czy obcisłe uniformy , garniturki itp ) Nawiasem mówiąc: jak bardzo trzeba mieć zrytą psychikę by dla włąsnego chorobliwego poczucia estetyki żądać od kogoś by się narażał na niewygody :(

 • Adrian Gierok – 23.06.2019

  Moim zdaniem kierowcy autobusów miejskich w takim upale powinni mieć krótkie spodenki. Człowiek przecież się strasznie poci jak jest tak cieploy. A kierowca to w końcu też jest człowiek

 • Mariusz Nagrocki – 23.06.2019

  To są ludzie, klima nie dziala, ludzkie zdrowie jest wazniejsze niz uniformy. Oczywiscie ze powinni nosic krotkie spodenki.

 • Jakub Stefański – 23.06.2019

  Oczywiście, że powinni mieć krótkie spodnie.

 • Piotr Sieminski – 23.06.2019

  Popieram krótkie spodenki A co kierowcom autobusów jaja się mają gotować.

 • Art Schroederski – 23.06.2019

  Koledzy mieszkam w Niemczech od 1988 roku i od 8 lat pracuję w jednej z największych Firm komunikacji miejskiej (Rheinische Bahngesellschafft , 1600 kierowcòw razem z tramwajarzami. Tych jest ok 400) Jeżdżę w Düsseldorfie i miasteczkach graniczących. Dosyć duży obszar. Tu nie ma najmniejszego problemu. Od lat mamy kròtkie spodnie....TZW Cargo

 • Art Schroederski – 23.06.2019

  Panowie troszkę z innej beczki. Są na Facebooku jeszcze jakieś inne Grupy dla kierowcòw Autobusòw ? Nic nie mogę znaleźć a chętnie bym się przyłączył...

 • Michał Zieliński – 23.06.2019

  Brawo dla MPK Wrocław za ten ruch i zadbanie o komfort kierowców.

 • Mariusz Laskowski – 23.06.2019

  Niepotrzebne krótkie spodenki, jeśli jest klima ❄️❄️❄️.

 • Witek Bąk – 24.06.2019

  Noszenie długich spodni przy afrykańskich upałach jest znęcaniem się nad pracownikiem. Nie ma ani jednego poważnego argumentu za tym, żeby takie spodnie nosić - estetyka dobra dla lat 70-tych ubiegłego wieku. My nie jesteśmy żołnierzami, ani mundurowymi, tylko pracownikami, którzy narażają niepotrzebnie swoje zdrowie przez absurdalne widzimiśie pracodawcy zakorzenionego w wizji rodem z PRLu. Głupota jakich mało - do pieca z długimi spodniami!

 • Rafał Grzegorz Gabrych – 24.06.2019

  A w Krakowie oprócz poliesterowych, obowiązkowych mundurów mamy zapis, że możemy nosić sandały pod warunkiem ubranych do nich ciemnych skarpetek 😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....