TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krakowskie busy do końca czerwca dotychczasowymi trasami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 16.06.2017 19:23:31 9 komentarzy
Krakowskie busy do końca czerwca dotychczasowymi trasami

Prywatni przewoźnicy do końca czerwca, a nie jak ustalano wcześniej do 16 czerwca, będą mogli jeździć dotychczasowymi trasami w Krakowie – wynika z piątkowych ustaleń właścicieli busów z ZIKiT. Oznacza to też, że nie dojdzie do strajku przewoźników zapowiadanego na sobotę.

Zmiany w trasach i postojach prywatnych przewoźników miały wejść w życie w sobotę 17 czerwca, w dniu rozpoczęcia przebudowy ulicy Basztowej. W związku z tym remontem ruch w mieście będzie znacznie utrudniony, tymczasowo zostaną zmienione trasy autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej. Jednak zmiany tras prywatnych busów mają obowiązywać na stałe. "Naszą intencją jest, żeby tak było na stałe" – powiedział PAP Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Zgodnie z planami ZIKiT busy nie będą mogły wjeżdżać na ulice Ogrodową, Pawią, Worcella (w okolicach Dworca Głównego) i będą miały ograniczone postoje na Alejach Trzech Wieszczów. Ma to zapobiec korkom i udrożnić ruch w tych miejscach.

W związku z takimi planami prywatni przewoźnicy zapowiedzieli na sobotę 17 czerwca strajk. W wyniku piątkowych rozmów z ZIKiT protest został odwołany.

"Do końca miesiąca został przesunięty termin wprowadzenia znaków zakazu, ale chcielibyśmy ten termin maksymalnie przedłużyć" – powiedział PAP po spotkaniu przewoźników z ZIKiT Dariusz Tarnawski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych.

Zgodnie z piątkowymi ustaleniami prywatni przewoźnicy do końca czerwca (termin ważności biletów okresowych) będą mogli jeździć ulicami Ogrodową, Pawią i Worcella. ZIKiT wycofał się też z ograniczeń na Alejach Trzech Wieszczów (na dotychczasowych przystankach na Alejach Trzech Wieszczów busy będą mogły się zatrzymywać do końca roku).

Jak poinformował rzecznik ZIKiT, prywatni przewoźnicy do dwóch tygodni powinni zgłosić do ZIKiT propozycje nowych tras i przystanków. "Są jakieś alternatywy, ale za wcześnie by o nich mówić" – powiedział Tarnawski.

Kolejne spotkanie właścicieli busów i ZIKiT odbędzie się 6 lipca. "Przedyskutujemy jak przewoźnicy funkcjonowali w okresie od 1 do 5 lipca i ustalimy, czy proponowane zmiany będą miały trwały charakter" – wyjaśnił rzecznik ZIKiT, a odnosząc się do Alej Trzech Wieszczów powiedział, że w przyszłości ZIKiT będzie chciał, by prywatni przewoźnicy sami zaproponowali miejsca postojowe na tej trasie.

Tarnawski zapowiedział, że Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Osobowych będzie dążyło, by do ponownego spotkania z ZIKiT doszło jeszcze w przyszłym tygodniu. "Chcielibyśmy się spotkać także z radnymi oraz z panem prezydentem Krakowa" – dodał.

Właściciele busów uważają, że plany ZIKiT są niesprawiedliwe. "To próba eliminacji prywatnych przewoźników z ulic Ogrodowej, Pawiej i Worcella" – podkreślił Tarnawski i zaznaczył, że pojazdy na tych ulicach nie utrudniają ruchu.

Przebudowa ul. Basztowej w Krakowie rozpocznie się w sobotę i potrwa pół roku. W pierwszym etapie prac do 31 sierpnia zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Lubicz, Westerplatte i Pawiej przy Dworcu Głównym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bus
Kraków
 • max – 16.06.2017

  ZIKiT przestraszył się busiarni??

 • krakus – 16.06.2017

  I na Nowym Kleparzu pod "Herbewem" dalej będzie totalny bajzel

 • xyz – 17.06.2017

  ITD napuścić i bedzie po busiarstwie :D

 • Karor – 17.06.2017

  Busy powinny dojeżdżać tylko do granic miasta. Tam zapewniona komunikacja miejska powinna wystarczyć wsiokom na dojazd do miasta. Pozdrawiam

 • ipo – 17.06.2017

  siofery mpk szczekaja ?

 • ten na którym busy wymuszają pierszeństwo – 18.06.2017

  śmierdzące, bezczelne busiory - spadać!

 • krakus – 18.06.2017

  Nawet pętla Nowy Kleparz im nie pasuje niedługo do środka Galerii by wjechali

 • golden city – 18.06.2017

  zeby jeszcze te busy jakos wygladaly centrum miasta a tu taki rozssyp wyjezdza ponitowany siedzenie na klockach i cham w klapkach i skarpetkach aahahahahahahahahahhahahaha tam ktos niezle w łape dostal ze oni jezdzą

 • Megan – 29.06.2017

  Drogi Karor bo taka masz ksywe palancie nie obrazaj ludzi ktorzy chcieli miec troche spokoju na starosc i przeniesli sie na mniejsze miejscowosci bo sam kiedys mozesz do tego dojrzec , to ze nie sa to wypasione busy trudno taki kraj a ludzie dojezdzajacy niejednokrotnie do miejskich szpitali i duzych placowek nie koniecznie galerii powinny miec bliski dostep w centrum tak jak to bylo zawsze a nie byc skazani znow na dodatkowy koszt zakupu biletow ktory nie jest taniiiii

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....