TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krakowskie autobusy MED wyjechały poza miasto
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.05.2020 15:00:32
Krakowskie autobusy MED wyjadą poza miasto

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zdecydował o rozszerzeniu – zapoczątkowanego przez miasto Kraków – projektu specjalnych linii autobusowych dla pracowników szpitali walczących z koronawirusem.

Nowe kursy dotrą dalszych rejonów aglomeracji krakowskiej.

Trzy dodatkowe linie

Jak podkreślił w środę, 13 maja,  wojewoda, pracownicy szpitali, w tym personel medyczny, mogą mieć trudności z dostaniem się do pracy ze względu na związane z epidemią ograniczenia w publicznym transporcie zbiorowym.

Do tej pory specjalne bezpłatne autobusy dla medyków kursowały po Krakowie.

Zgodnie z decyzją wojewody co najmniej do końca maja dedykowane pojazdy będą także kursować przez siedem dni w tygodniu dwa razy dziennie do wybranych podkrakowskich miejscowości. Są to trasy:

  • Kraków – Wieliczka – Niepołomice – Bochnia;

  • Kraków – Wieliczka – Biskupice – Gdów – Dobczyce;

  • Kraków – Zielonki – Skała – Wolbrom.

Połączenia są realizowane od 4 maja 2020 r. przez 7 dni w tygodniu poprzez dwa kursy dziennie: do i z Krakowa. Dotychczas z poszczególnych połączeń – w zależności od trasy – korzystało od kilku do kilkunastu osób w ramach jednego kursu.

Transport dla medyka w takim kształcie od 4 do 31 maja br. jest realizowany w oparciu o tabor miasta Krakowa i finansowany przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Tylko dla medyków

"Z autobusów będą mogli korzystać pracownicy szpitali walczących z koronawirusem. W tym trudnym czasie szczególnie liczą się elastyczność, dobra współpraca i praca zespołowa" – zaznaczył Ćwik.

Rozkład jazdy został przekazany krakowskim szpitalom, a pojazdy są odpowiednio oznaczone. Opracowane trasy uzupełniają sieć połączeń, które dotychczas były realizowane przez miasto Kraków. Transport dla medyka jest realizowany w oparciu o tabor miasta Krakowa i finansowany przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

W przedsięwzięcie zaangażowane są także podmioty tworzące Radę Gospodarczą przy Wojewodzie Małopolskim, w tym spółki skarbu państwa, m.in. Polska Spółka Gazownictwa – Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie, która zadeklarowała udostępnienie swoich samochodów oraz Fundacja PKO Banku Polskiego/ PKO Leasing, która przekazała dwa samochody osobowe na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz po jednym dla Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wsparcie zaoferowały także Koleje Małopolskie, wdrażając ofertę specjalną biletów miesięcznych za 1 zł dla wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia oraz pomagając w organizacji dezynfekcji karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

"Spółki Skarbu Państwa i inne instytucje czy podmioty od początku trwania epidemii solidarnie wspierały szpitale, przekazując im samochody, środki ochrony osobistej czy darowizny finansowe, jak np. PKO BP prawie 3,6 mln dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i po prawie 300 tys. dla siedmiu innych małopolskich szpitali" - wskazał wojewoda małopolskie, dziękując tym podmiotom za zaangażowanie.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
MPK Kraków
Małoposlkie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....