TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krakowski dworzec autokarowy zintegrowany z KCK [FILM]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 27.02.2017 09:39:50 1 komentarz
Krakowski dworzec autokarowy zintegrowany z KCK [FILM]

O sześć nowych stanowisk autobusowych, które potencjalnie mogą zwiększyć ilość kursów nawet o 450 dziennie, powiększył się Małopolski Dworzec Autobusowy po rozbudowie. Otwarcie odbyło się w sobotę, 25 lutego 2017 r., kiedy na dworcu panuje relatywnie mniejszy ruch.

-"Oddajemy dzisiaj inwestycję, która integruje Krakowskie Centrum Komunikacyjne, łącząc górną i dolną płytę MDA z dworcem kolejowym, z przystankami komunikacji miejskiej i z lotniskiem, które zbliżyło się do nas na odległość 15 minut" - powiedział Marcin Fall, prezes Małopolskich Dworców Autobusowych.

Według niego inwestycję można nazwać bardzo trudną, nie tylko dlatego, że MDA nie był właścicielem terenu i dopiero po roku dysponował umową najmu. "Pod względem technicznym była ona trudna o tyle, że kubaturowo dobudowaliśmy prawie drugi dworzec, nie przerywając funkcjonowania istniejącego" ? powiedział podczas otwarcia prezes MDA.

Z krakowskiego dworca autobusowego korzysta ok. 10 mln pasażerów rocznie, w ciągu doby przebywa tu od 90 tys. do 100 tys. osób. Średnio w ciągu doby odbywa się tu 1250 odpraw, co stanowi światową czołówkę. "Miło mi powiedzieć, że dzięki rozbudowie ten parametr się pogorszy" ? dodał prezes MDA.

Jak podkreślił wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, inwestycja jest sukcesem z punktu widzenia rozwoju turystyki, aktywności gospodarczej jak i dobrze skomunikowanej Małopolski.

-"Dzisiaj ten dworzec jest elementem największego zintegrowanego węzła przesiadkowego w Polsce. Trzeba mieć świadomość, że to centrum komunikacyjne obsługuje wszystkie relacje komunikacyjne lokalne, regionalne, ogólnopolskie i międzynarodowe" ? podkreślał z kolei wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel.

Jak poinformował PAP prezes MDA Marcin Fall, Inwestycja trwała ok. półtora roku ? łącznie z przestojem na przeprojektowanie niektórych elementów na prośbę PKP, będącego właścicielem terenu, w wyniku czego zmieniła się m.in. koncepcja wylotu tunelu Magda. Koszt rozbudowy MDA wyniósł ponad 20 mln zł. (PAP)


Komunikacyjna integracja

Dzięki tej inwestycji powstało sześć nowych stanowisk odprawy autobusów, jak również stworzone zostało spójne i funkcjonalne połączenie komunikacyjne integrujące całe Krakowskie Centrum Komunikacyjne. Połączone zostały obie płyty Dworca Autobusowego MDA z:

  • dworcem kolejowym,

  • przystankami szybkiego tramwaju,

  • przystankami komunikacji miejskiej,

  • parkingiem na płycie centrum,

  • poprzez dostęp do peronów PKP- z lotniskiem.

Nowy ciąg komunikacyjny obejmuje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W kolejnych miesiącach uruchomiona zostanie na terenie Dworca Autobusowego MDA w Krakowie nowa strefa komercyjna ze sklepami i punktami usługowymi.

Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie jest jednym z największych w Europie. Dotychczas, pomimo ograniczonej powierzchni i jedynie 31 stanowisk, na Dworcu realizowanych jest średnio 1250 odjazdów w ciągu doby. Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie obsługuje około 10 mln pasażerów rocznie. Połączenia autobusowe są najczęściej wybieranym środkiem transportu przez podróżnych odwiedzających Kraków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MDA
ZIKiT Kraków
dworzec
  • Hanka – 27.02.2017

    a Warszawie najpopularniejszy jest dworzec autobusowy na placu Defilad 1 (przed PKiN). Śmiać się czy płakać. oto jest pytanie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....