TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kraków: Ograniczenie miejsc to 80 kursów więcej
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.04.2020 09:00:55
Kraków: Ograniczenie miejsc to 80 kursów dziennie więcej ; fot. MPK Kraków

Stabilizuje się sytuacja po wprowadzeniu w zeszłym tygodniu rządowych limitów w zakresie pojemności autobusów komunikacji miejskiej. Czas na pierwsze statystyki. Z Krakowa.

W poniedziałek 30 marca 15 rezerwowych autobusów MPK Krakowa wykonało 80 dodatkowych kursów na tych linach, gdzie transportu oczekiwało więcej pasażerów niż dopuszczalny obecnie limit (zgodnie z zarządzeniem rządu to połowa miejsc siedzących w pojeździe).

Najwięcej kursów, bo aż 50 było potrzebnych na liniach aglomeracyjnych. Dodatkowe autobusy wyjeżdżały najczęściej na linie: 204, 211, 239 i 283. Były potrzebne nie tylko w godzinach porannego szczytu, ale także w godzinach popołudniowych, między 15.00 a 18.00 - w tym czasie tylko na linach 253 i 283 po zgłoszeniach kierowców rezerwy były wysyłane do ruchu 6 razy.

Jeden zatrzymany

Podczas kontroli 30 marca z powodu zbyt dużej liczby pasażerów policja zatrzymała jeden autobus. Był to kurs na linii aglomeracyjnej nr 211 w godzinach porannych w rejonie Wolicy. Po kontroli natychmiast został wysłany dodatkowy autobus.

Na liniach autobusowych miejskich najwięcej dodatkowych kursów, bo aż 12, było potrzebnych na linii nr 172 (o takiej potrzebie informowali dyspozytorów MPK kierowcy). Wzmocnienia były też potrzebne na liniach nr 125 i 503.

Co z tramwajami?

Także na liniach tramwajowych były wykorzystywane dodatkowe wagony. Taka konieczność była przede wszystkim na linii nr 9, ale również na liniach nr 13 i 50 (wniosek o zwiększenie częstotliwości kursowania na tych linach trafi do krakowskiego Zarządu Transportu Publicznego).

Przypomnijmy, że od 30 marca zwiększyła się częstotliwość kursowania autobusów na kilkudziesięciu liniach. Częstsze kursy zostały zaplanowane przede wszystkim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, obecnie na liniach regularnych kursuje 70 autobusów więcej.

Cały czas w najważniejszych miejscach przesiadkowych pracują inspektorzy ruchu MPK Kraków i gdy tylko pojawi się taka potrzeba, uruchamiają dodatkowe kursy.

Przewoźnik apelujemy do wszystkich pasażerów o wyrozumiałość, zachowanie odpowiedniego dystansu w pojazdach komunikacji miejskiej i stosowanie się do wszystkich wytycznych służb porządkowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
rząd
MPK Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....