TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kraków: Nowe linie autobusowe
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.08.2016 13:31:22 4 komentarze
fot. kmkrakow.pl

Od 6 sierpnia 2016 roku poprawi się oferta komunikacyjna na kilku popularnych trasach. Zostanie uruchomiona nowa linia nr 452, która wzmocni linię nr 152.

Linia nr 452 będzie kursowała z Chełmu do Alei Przyjaźni. W rejonie Woli Justowskiej pojedzie aleją Kasztanową, skąd zapewni bezpośrednie połączenie ze ścisłym centrum. Następnie aż do ronda Maczka (DH Wanda) w Nowej Hucie będzie miała wspólną trasę z linią 152. Dalej pojedzie ulicami Broniewskiego, Obrońców Krzyża, Żeromskiego, aleją Róż i aleją Przyjaźni. Również na tym odcinku dodatkowe przystanki otrzymają bezpośrednie połączenie ze ścisłym centrum. Dodatkowo poprawi się lokalna komunikacja na obszarze dzielnicy Bieńczyce. Linia 452, analogicznie do linii 152, będzie kursowała co 20 minut (w okresie po wakacjach), co zapewni na wspólnym odcinku trasy z Woli Justowskiej do Nowej Huty łączną częstotliwość 10 minut we wszystkie dni tygodnia.

W związku z powyższym skróceniu ulegnie trasa linii 501, która pojedzie ulicą Dąbrowskiej do końcówki Czyżyny Dworzec. Dodatkowo do obsługi przez linię 501 zostanie włączony przystanek Os. Strusia. Pasażerowie, którzy podróżują obecnie z Nowej Huty i Bieńczyc tą linią na Aleje Trzech Wieszczów czy dalej w rejon Miasteczka Studenckiego AGH, nie muszą się martwić, ponieważ od września linia 139 stanie się linią priorytetową i będzie kursowała w godzinach szczytu nie rzadziej niż co 7,5 minuty. Będzie to możliwe dzięki likwidacji linii 439. Wysoka częstotliwość będzie teraz jednak zapewniona na całej ponad 21-kilometrowej trasie linii 139 z Kombinatu do Mydlnik.

W odpowiedzi na znaczący spadek liczby pasażerów na linii 292 po uruchomieniu połączenia kolejowego do lotniska, powyższa linia na obecnej trasie będzie zlikwidowana. Jednocześnie powstanie nowa linia aglomeracyjna 252. Nowa linia 252 będzie kursowała na trasie z Kraków Airport po trasie linii 292 do Cracovii, gdzie skręci w prawo i aleją Krasińskiego, ulicą Konopnickiej, Barską dojedzie do pętli Os. Podwawelskie. Linia będzie kursowała co 40 minut i zapewni lepsze połączenie południowych dzielnic Krakowa z Wolą Justowską i portem lotniczym.

Dzięki uruchomieniu linii 452 Wola Justowskiej zyska lepsze połączenie z centrum Krakowa. Dodatkowo stworzenie linii 252 poprawi skomunikowanie południowego Krakowa z lotniskiem, do tej pory takiego połączenia nie było. Linia 292, w obecnym kształcie, straciła na znaczeniu po uruchomieniu regularnego i szybkiego połączenia kolejowego obsługującego lotnisko. Widać to po mniejszej liczbie pasażerów korzystających obecnie z autobusu.

Dokładny opis zmian:

linia 292 zostanie zlikwidowana. W zamian uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 252, która kursować będzie na trasie: Kraków Airport - Balice, Olszanicka, Chełmska, aleja Kasztanowa, aleja Modrzewiowa, Królowej Jadwigi, aleja Focha, aleja Krasińskiego, Konopnickiej - Os. Podwawelskie. Linia kursować będzie z częstotliwością co 40 minut przez wszystkie dni tygodnia. Do obsługi linii kierowany będzie tabor standardowy. Autobusy linii 252 będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach zlokalizowanych na odcinku trasy, pokrywającym się z dotychczasową linią 292 oraz dodatkowo na następujących przystankach: Cracovia (tylko w kierunku Os. Podwawelskiego, w kierunku przeciwnym autobusy będą skręcać na skrzyżowaniu bezpośrednio z al. Krasińskiego w al. Focha z pominięciem przystanku ?Cracovia?), Jubilat, Konopnickiej, Centrum Kongresowe ICE (na ul. Konopnickiej w kierunku Os. Podwawelskiego oraz na ul. Monte Cassino i na ul. Konopnickiej w kierunku Kraków Airport), Os. Podwawelskie.

linia 452 - nowa linia autobusowa obsługiwana przez operatora Mobilis sp. z o.o. Linia 452 kursować będzie po następującej trasie: Aleja Przyjaźni - al. Róż, Żeromskiego, Obrońców Krzyża, Broniewskiego, al. Andersa, al. Bora-Komorowskiego, Dobrego Pasterza, Lublańska, Młyńska, Pilotów, Olszyny, Brodowicza, al. Beliny-Prażmowskiego, Lubicz, Basztowa, Dunajewskiego, Podwale, Straszewskiego, Piłsudskiego, al. Focha, Królowej Jadwigi, al. Modrzewiowa, al. Kasztanowa, Chełmska - Chełm. Na trasie wyznaczone zostaną następujące przystanki: Aleja Przyjaźni, Aleja Róż, Żeromskiego, Teatr Ludowy, Arka, Os. Jagiellońskie, Rondo Hipokratesa (tylko przystanki za rondem w obu kierunkach), DH Wanda, Os. Na Lotnisku, Os. Strusia, Wiślicka, Okulickiego, Os. Oświecenia, Park Wodny, Rondo Barei (w kierunku centrum dwukrotnie), Miechowity, Rondo Młyńskie, Pilotów, Narzymskiego, Brodowicza (tylko w kierunku Ronda Mogilskiego), Rondo Mogilskie, Lubicz, Dworzec Główny, Stary Kleparz, Teatr Bagatela, Uniwersytet Jagielloński, Cracovia (tylko w kierunku Teatru Bagatela), Cracovia Błonia, Instytut Reumatologii, Przegon, Hofmana (tylko w kierunku Teatru Bagatela), Słonecznikowa, Tondosa, Lajkonika (tylko w kierunku Teatru Bagatela), Strzelnica, Sielanka, Park Decjusza, Kasztanowa, Kopalina, Zielony Dół, Chełm. Do obsługi linii 452 będzie kierowany tabor przegubowy, a jej rozkład jazdy będzie skoordynowany z linią 152. Docelowo linia 452 będzie kursowała we wszystkie dni tygodnia co 20 minut (w dni wolne z ograniczeniami z godzinach porannych i wieczornych). W okresie wakacyjnym linia będzie kursowała co 40 minut;

linia 501 ? kursować będzie po nowej stałej trasie: Chełmońskiego Osiedle - Stawowa, Jasnogórska, Armii Krajowej, Nawojki, Czarnowiejska, al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Pawia, św. Rafała Kalinowskiego, Lubomirskiego, al. Beliny-Prażmowskiego, Brodowicza, Olszyny, Pilotów, Młyńska, al. Bora-Komorowskiego, al. Andersa, Dąbrowskiej, Medweckiego - Czyżyny Dworzec. Na nowym odcinku trasy autobusy linii 501 będą zatrzymywać się na następujących przystankach: Os. Kościuszkowskie, Marii Dąbrowskiej, Czyżyny Dworzec. Dodatkowo będzie obsługiwany przystanek Os. Strusia;

linia 502 ? będzie kursować z pominięciem przystanku ?Narzymskiego?, który będzie w zamian obsługiwany przez nową linię 452.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
MPK Kraków
 • max – 05.08.2016

  "292" likwidują bo SKA do Balic z Dworca jeździła pusta

 • break – 05.08.2016

  To jest fatalna oferta a "252" na Podwawelskie , a kto tam z Balic pojedzie

 • qs – 05.08.2016

  jaki zikit takie mpk

 • advisor – 06.08.2016

  Autobus do Portu Lotniczego bez dobrej pętli przesiadkowej, dalsze spowalnianie 501, idiotyczne wspomaganie 152...Brak słów...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....