TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Kraków: Busy znikają spod Poczty Głównej
GAZETA WYBORCZA - KRAKÓW 29.09.2008 - Opublikowano: 30.09.2008 10:11:39
Kraków: Busy znikają spod Poczty Głównej
Od środy busy przestają jeździć pod Pocztą Główną - czytamy w Gazecie Wyborczej. Zorganizowane zostaną dla nich przystanki przy ulicach Pawiej, Starowiślnej, Dietla, dworcu PKP, Regionalnym Dworcu Autobusowym, rondach Mogilskim i Grzegórzeckim. Kierowcy są zadowoleni, pasażerów może czekać spore zamieszanie. Pasażerowie, którzy korzystali z przejazdów Alejami Trzech Wieszczy lub dojeżdżali do centrum przez Nową Hutę, nie muszą obawiać się zmian. Nowe trasy czekają tych, którzy wsiadali bądź wysiadali pod Pocztą Główną. W zamian za likwidowany od 1 października przystanek prywatni przewoźnicy dostaną przystanki po obu stronach ul. Pawiej, na Starowiślnej (na odcinku za ul. Dietla), przy dworcach PKP i RDA, rondach Mogilskim i Grzegórzeckim oraz ul. Dietla. Pojawi się też nowość, czyli lewoskręt z ul. Pawiej na Lubicz. Będą również dwa nowe postoje dla busów - przy ul. Kamiennej (pętla tramwajowa) i na górnej płycie dworca autobusowego. - Co do pętli przy Kamiennej, to jest tam dużo miejsca i na pewno nie będzie problemu z płynnością przepływu pojazdów - mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.
O Dworcu Głównym jako jednym z dwóch miejsc postojowych busów ZDiT nie chce się wypowiadać. Przewoźnicy z kolei obawiają się, że na płycie dworca na busy po prostu zabraknie miejsca. - Nie uczestniczyliśmy w wyborze tego miejsca. Wydaliśmy jedynie pozwolenie - ucina Bartlewicz.
Spór o przystanki przy Poczcie Głównej trwał między kierowcami a miastem od końca ubiegłego roku. Przewoźnicy wielokrotnie zapowiadali protest, do którego doszło w czerwcu. Nie chcieli zostać wyrzuceni poza centrum. - Dla wielu z nas oznaczałoby to bankructwo - mówili. W końcu obie strony doszły do porozumienia. - To, że busy nie mogą się już zatrzymywać przed Pocztą Główną, jest decyzją słuszną i logiczną, ponieważ tam stwarzały zagrożenie. Na pewno już tam nie wrócą - podkreśla Bartlewicz. - Nowe miejsca postojowe dla busiarzy to wynik rozmów i kompromisów.
Właściciele prywatnych linii są przekonani, że zmiany wyjdą pasażerom na dobre i wystarczy kilka tygodni, żeby mogli oni przyzwyczaić się do nowych tras. - Jest większy wybór przystanków i nie znikamy z centrum, a to dla wielu podróżujących bardzo ważne - zaznacza Marek Dyszy, prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych.
Kierowcy mają jednak kilka uwag do miasta. Nie wszystkie przystanki są jeszcze oznakowane, a to może wprowadzać pasażerów w błąd. - To prawda, lewoskręt nie jest jeszcze oznaczony, ale do 1 października na pewno zdążymy. Podobnie będzie z nowymi przystankami, które także zostaną oznakowane na czas - zapewnia Bartlewicz.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
dworzec
przystanek
bus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....