TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Krajobraz po Warbusie: Oborniki od poniedziałku z komunikacją?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.07.2019 13:00:39
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Oborniki Wielkopolskie to ostatnie z miast, w których kursy obsługiwał Warbus. Miasto jednak najbardziej ucierpiało na plajcie przewoźnika. Ten bowiem  obsługiwał całą komunikację w Obornikach. Jednak i tu wydaje się, że sytuacja wychodzi na prostą.

Oborniki to miasto położone na północ od Poznania. Liczy ono ok. 35 000 mieszkańców. W 2011 r. w mieście uruchomiono komunikację miejską. Już od momentu jej uruchomienia gmina związała się z Warbusem. Na wiosnę 2017 r. zaczął obowiązywać kolejny kontrakt przewozowy z przewoźnikiem. Na jego potrzeby warszawski przewoźnik pozyskał 11 nowych ZAZ-ów A10C.

Wszystko funkcjonowało do 17 lipca. Dzień później Warbus zawiesił wykonywanie przewozów z powodu utraty płynności finansowej. Oborniki były jednym z dwóch miast obok Lublina i Elbląga, które korzystały ostatnio z usług warszawskiej firmy. Jednak to w Wielkopolsce plajta Warbusa jest najmocniej odczuwalna. Przewoźnik obsługiwał całą komunikację w Obornikach i okolicznych miejscowościach.

W Lublinie i Elblągu organizatorzy poradzili sobie z problemami, które wystąpiły wskutek z zejścia z linii warszawskiej spółki. W Obornikach też wiele wskazuje na to, że będzie wyjście na prostą.

"W tej chwili prowadzone są negocjacje z trzema podmiotami, które złożyły akces dotyczący uruchomienia komunikacji w pełnym jej wymiarze, czyli na wszystkich trasach. Warunkiem koniecznym postawionym przez gminę, jest uruchomienie przewozów już od poniedziałku 29 lipca" – podał Urząd Miejski w Obornikach.

Dodatkowo Na jutro zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Obornikach. W jej trakcie radni podejmować będą decyzję dotyczącą zabezpieczenia środków na uruchomienie komunikacji i przewozy do końca roku.

W tej chwili prowadzone są negocjacje z trzema podmiotami, które złożyły przedstawiły miastu wstępne oferty w zakresie przejęcia obsługi komunikacji po Warbusie w pełnym jej wymiarze, czyli na wszystkich trasach. Warunkiem koniecznym postawionym przez gminę, jest uruchomienie przewozów już od poniedziałku 29 lipca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Oborniki
Warbus
ZAZ
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....