TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Koronawirus zabiera pracę kierowcom autokarów
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.03.2020 17:00:26 1 komentarz
Koronawirus zabiera pracę kierowcom autokarów

300 autokarów należących do polskich firm, które obwoziły po Europie zagranicznych gości musiało wrócić do kraju. Podobna sytuacja ma miejsce w wyjazdach autokarowych z kraju, które są masowo anulowane. To cios w polska turystykę, ale także ogromny problem dla kierowców autobusów turystycznych.

SPROSTOWANIE: Zamieszczone wczesnej zdjęcie było tylko fotografią poglądową i nie ma nic wspólnego z tematem artykuł. 

Część kierowców autokarów  została skierowana na bezpłatne urlopy, a właściciele firm przewozowych z niepokojem myślą o nadchodzących miesiącach. Odwoływane są także wycieczki krajowe, zwłaszcza organizowane dla szkół. Po wydaniu rekomendacji przez MEN 75 proc. wycieczek szkolnych odwołano.

W tej sytuacji branża turystyczna poprosiła rząd o pomoc – o czym pisaliśmy TUTAJ, ale tak naprawdę nikt nie wie, co będzie dalej. I co się stanie z elitą zawodowych kierowców w Polsce, czyli z kierowcami autokarów.

Wirusowe zatrudnienie

Polskie firmy transportowe obecnie borykają się z tzw. wirusowym zatrudnieniem. Co to znaczy? Firmy, które jeszcze do niedawna woziły tysiące pasażerów z krajów azjatyckich, z Bliskiego Wschodu, czy też choćby ze słonecznej Italii, nagle straciły swoich klientów. Panika? Strach przed podróżą? Odpowiedź jest jedna – koronawirus.

Jak donoszą różne źródła, wirus zbiera już żniwa w branży turystycznej – zarówno w postaci masowych zwolnień kierowców i oddawania autobusów po dealerach po wszelkiego rodzaju anulacje wycieczek znanych biur podróży. Dosłownie z dnia na dzień. Tylko w zeszłym miesiącu firmy z Krakowa, czy Warszawy oddały - lub leasingodawcy im zabrali - ponad 25 autobusów turystycznych. A podobno to nie koniec.

Na końcu jest ... kierowca

Kto ucierpi najbardziej na tej turystycznej katastrofie?Kierowcy wysyłani są albo na bezpłatne urlopy, pozostając praktycznie bez środków do życia, gdzie co poniektórzy są jedynymi żywicielami rodziny, albo po prostu firmy dziękują za wieloletnią współpracę... rozwiązaniem umowy. Obecnie jest ich tak wielu bez pracy, że rynek odczuwa przesyt. Firmy przewozowe chcąc pozostać na rynku zaczynają ponownie dyktować warunki zatrudnienia, proponując zdecydowanie niższe stawki niż choćby miesiąc temu. To bardzo trudna sytuacja dla obu stron. Jedno jest pewno - przetrwają tylko najwytrwalsi.

Na koniec jeden przykład, jak wirus wpłynął także na rynek liniowych przewozów autobusowych. Trasa popularnego FlixBusa numer N456 relacji Kraków - Mediolan została skrócona do Brna. Konsekwencją takich cięć są m.in. redukcje zatrudnienia kierowców. I to nie tylko w firmach pracujących dla FlixBusa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
wirus
  • Mollymawk – 09.03.2020

    FLIXBUS nie zwalnia kierowców, gdy nigdy ich nie zatrudniał

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....