TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Końskie bez ofert na 2 lub 3 autobusy klasy MAXI
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.10.2019 15:00:54
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Końskie dłużej poczekają na nowe autobusy klasy MAXI. Miastu nie udało się zdobyć ofert na dwa lub trzy pojazdy takiej wielkości.

Przypomnijmy, że na początku lipca koneccy urzędnicy zamówili sześć midibusów. Pojazdy marki Mercus dostarczy warszawski Truck Export-Import Wynajem. Zostaną one przekazane najpóźniej w marcu 2020 r. Kontrakt opiewa na 2 797 020 PLN brutto. Dało to cenę za mały autobus Mercusa w wysokości 379 000 PLN netto w pakiecie z pięcioletnią gwarancją całopojazdową.

Z kolei pod koniec września ogłoszono przetarg na dostawę dwóch autobusów klasy MAXI, o napędzie spalinowym spełniającym normę emisji spalin Euro 6. Taki był zakres podstawowy nowego koneckiego zlecenia. Mogło ono jednak ulec rozszerzeniu. Miasto zapewniło sobie możliwość skorzystania z prawa opcji na domówienie jeszcze jednego autobusu.

Czego chciało miasto?
Miasto dopuściło możliwość zaoferowania autobusów wysokopodłogowych. Każda "dwunastka" miała być długa na 11,5 - 12,5 m. Musiał umożliwiać podróż nie mniej niż 34 pasażerom na miejscach siedzących. Dostęp na pokład miał być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0 lub 1-2-0.

Autobusy miał być napędzane silnikami diesla. Miała to być jednostka nie słabsza niż 200 kW. Silniki miały być zblokowane z przynajmniej sześciobiegowymi mechanicznymi skrzyniami biegów. W komorze silnika oczywiście nie mogło zabraknie systemu detekcji i gaszenia pożaru.

Wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewnić miały okna boczne i co najmniej dwa szyberdachy i dwa wentylatory wyciągowe. Autobusy musiały być klimatyzowane za pomocą agregatu, którego moc chłodnicza ma wynosić min. 20 kW. Nie zabrakło oczywiście także monitoringu. Dla kierowcy przewidziano kabinę typu półzamkniętego. Autobusy miały być wyposażone trzy zewnętrzne diodowe wyświetlacze o standardowej rozdzielczości. Za kabiną kierowcy zamontowany miał zostać LCD 19". Nie mogło zabraknąć także systemu GPS i głosowych zapowiedzi przystanków.

Brak ofert
Wybrany dostawca musiał przekazać pojazdy do miasta w ciągu maksymalnie ośmiu miesięcy od podpisania umowy. Nie był to termin nierealny. Każda z koneckich "dwunastek" miała być objęta min. dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Na razie jednak nie będzie ani gwarancji, ani autobusów. Przedwczoraj, 23 października przetarg został unieważniony. Powód? Brak ofert. Mimo jednak dobrego terminu dostawy brak chętnych może zastanawiać. W końcu nie był to źle przygotowany przetarg.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Końskie
UM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....