TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komunikacyjna rewolucja w ZKG KM Olkusz
Łukasz Kimta - Opublikowano: 08.07.2008 10:12:37
Komunikacyjna rewolucja w ZKG KM Olkusz

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”postanowił zmienić na części linii komunikacji miejskiej sposób rozliczania z przewoźnikami. Dotychczas ZKG ,,KM”płacił za każdy przejechany wozokilometr ustaloną w przetargu stawkę. Wpływy ze sprzedaży biletów trafiały na konto ZKG ,,KM”. Średnio za każdy wozokilometr ZKG płacił przewoźnikom ok. 3 zł. Po zmianach w zarządzie i powołaniu na przewodniczącego zarządu Wojciecha Glenia zostały wprowadzone nowe pomysły i rozwiązania. Od lipca wprowadzono dopłaty ,,netto”za wozokilometr. Teraz ZKG „KM”dopłaca jedynie pewną kwotę. Dotyczyć będzie to linii ,,BP”( Braciejówka 458), a takie rozwiązanie funkcjonuje już od kilku dni na liniach „Ż”(Żurada –dotychczas nr 455 i 466) oraz „G”( Gorenice dotychczas 452 i 477). Na tych liniach przewoźnik sam będzie sprzedawał bilety jednorazowe z kas fiskalnych. Do pojazdu trzeba wchodzić pierwszymi drzwiami i zakupić bilet u kierowcy lub pokazać bilet lub uprawnienie do bezpłatnego przejazdu. Na tych liniach nie będzie można korzystać z biletów ZKG ,,KM”zakupionych w kiosku. Ceny biletów nie ulegną zmianie ( 2 zł. normalny, ulgowy 1.3 zł, studencki 1.0 zł). Co ważne –przewoźnicy na liniach netto nie będą pobierali opłaty dodatkowej w wysokości 0.2 zł.

Na linii „G”pojawił się od 1 lipca nowy Autosan Solina. W godzinach szczytu na tej trasie kursować będzie autobus Renault R 312. Trzeba pochwalić firmę „Sioła”, która wygrała ten przetarg za dobre oznaczenie pojazdu. Na szybach Soliny przyklejono bowiem duże, ładne literki ,,G”z oznaczeniem linii. Ponadto tablice są przejrzyste i zapewniają że pasażerowie bez problemu zobaczą w jakim kierunku jedzie pojazd.
Ostro skrytykować trzeba jednak PKS Zawiercie, który jeździ na linii „Ż”( Żurada) i „WK”(dawniej 451 - Zadole Kosmolowskie) i ZGH (nowa linia do Bukowna. Tablice przygotowane prze PKS Zawiercie są bardzo mało czytelne. PKS zamiast zamówić ładne duże tablice, wykonał je własnym sumptem w wyniku czego końcowe przystanki są zapisane za pomocą skrótu (Olkusz Orzeszko zamiast Olkusz Orzeszkowej). Ponadto do obsługi linii „Ż”, „ZGH”PKS Zawiercie przeznaczył turystyczne Autosany H10 ( 2 drzwi otwieranych automatycznie ze stanowiska kierowcy) co wywołało pewien szok wśród pasażerów. Na linie „WK”trafił za to stary jelcz m-11, który kiedyś dowoził pracowników na linii Wolbrom-Olkusz –ZGH, przejętej po upadłym PKS Olkusz.

Od 1 lipca nie wyjechał na trasę 463 firma Polcar z Mysłowic. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jest to spowodowane przedłużającymi się formalnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia. Przez pierwsze dni lipca podróżnych w kierunku Bukowna i Sławkowa woził dalej PKM Olkusz. Ale już niedługo według zapowiedzi ZKG ,,KM”na trasie pojawi się niskopodłogowy MAN NL 202.
O dalszych perypetiach olkuskiej komunikacji miejskiej będziemy informować na bieżąco na łamach InfoBusa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olusz
linia
bilet
PKS
Zawiercie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....