TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Komunikacja Beskidzka: Nowe autobusy = nowi członkowie
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.06.2020 09:00:40
BZPG: Nowe autobusy = nowi członkowie ; fot. BZPG

Kęty, leżące koło Bielska-Białej, ale już w województwie małopolskim, przystąpią do Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który organizuje transport publiczny w powiecie bielskim.

Od nowego roku kęczan woził będzie bielski PKS – podało bielskie starostwo.

Transportowa samorządność

Rzecznik starosty bielskiego Magdalena Fritz poinformowała w środę, że do sfinalizowania sprawy potrzebna jest jeszcze uchwała Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. "Ma zostać podjęta w najbliższy poniedziałek" – dodała.

-"Na Podbeskidziu w końcu wygrywa samorządność. Komunikacja z centrum gospodarczym na południu województwa śląskiego, jakim jest Bielsko-Biała i tereny przyległe, jest coraz lepsza. Mogę tylko pogratulować samorządowcom, że dogadali się, by wspólnie zadbać o tak istotną sprawę, jaką jest transport publiczny"- powiedział starosta bielski Andrzej Płonka.

Z usług przewoźnika skorzystają m.in. pasażerowie na trasie z Kęt do Andrychowa. Część kursów zostanie wydłużona do Bielska-Białej.

"Jakość usług, a przede wszystkim nowoczesny tabor PKS, silnego podmiotu o uznanej pozycji na rynku, nie można porównywać z tym, czym dysponuje nasze MZK. Zyskamy stabilnego partnera, z którym możemy związać się na wiele lat w zakresie transportu publicznego" - powiedział burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

Nowy tabor

Magdalena Fritz przypomniała, że tabor PKS jest nowoczesny. Ostatnio zakupionych zostało 26 autobusów na gaz CNG. Trzynaście z nich już dotarło do Bielska-Białej, a reszta zasili flotę do końca roku.

"Wszystkie autobusy są 12-m. Każdy z nich może przewieźć 90 pasażerów. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, wi-fi, gniazdka na USB. Mają przyciemniane szyby i są niskopodłogowe. Na inwestycję wartą 32 mln zł udało się pozyskać fundusze unijne. W zajezdni w Bielsku-Białej powstaje też stacja do tankowania pojazdów na gaz ziemny" – powiedziała Fritz.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny tworzy dziewięć gmin powiatu bielskiego oraz starostwo. Obecnie autobusy bielskiego PKS wożą pasażerów po powiecie bielskim, a także dojeżdżają m.in. do Łodygowic i Czernichowa na Żywiecczyźnie, Chybia na Śląsku Cieszyńskim oraz Osieka w Małopolsce.

Fritz dodała, że od początku przyszłego roku powiatowy przewoźnik będzie działał już nie pod nazwą PKS, ale nową - Komunikacja Beskidzka. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
PKS Bielsko-Biała

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....